لیون با شکست منچسترسیتی به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا راه یافت

تیم فرانسوی شروعی عالی داشت و بازی هجومی منچسترسیتی را خفه کرد و در نهایت پس از 24 دقیقه به لطف آخرین لمس نوآورانه مکسول کورنت از بیرون محوطه به برتری رسید.

در نیمه دوم، تیم انگلیسی فشار را افزایش داد و در پایان فشار فشار وارد شد، زیرا کوین دی بروین با خونسردی دروازه را به تساوی کشاند تا اینکه موسی دمبله بازیکن تعویضی دو گل به ثمر رساند تا لیون را از آن خود کند.

پس از اینکه تیم آلمانی روز جمعه با برتری 8 بر 2 بارسلونا به نیمه نهایی راه یافت، لیون در نیمه نهایی روز چهارشنبه به مصاف بایرن مونیخ خواهد رفت.
به من اولین از سال 1990/1991 یک بار و برای اولین بار در دوره لیگ قهرمانان، هیچ تیمی از انگلیس، اسپانیا یا ایتالیا در مرحله نیمه نهایی حضور نخواهد داشت. برای اولین بار در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا، دو تیم نماینده فرانسه حضور خواهند داشت.

دی بروین، هافبک تیم ملی بلژیک، پس از یک خروج دلخراش دیگر از رقابت ها، گفت که “به اندازه کافی خوب نیست”.

او پس از بازی به BT Sport گفت: “قطعاً اینها همان چیزها هستند. فکر می کنم نیمه اول به اندازه کافی خوب نبود.” “من فکر می کنم ما این را می دانیم.

“ما آهسته شروع کردیم، گزینه های زیادی نداشتیم. فکر می کنم نیمه دوم، واقعا خوب بازی کردیم. 1-1 به عقب برگشتیم، دو موقعیت داشتیم، واضح است که 2-1 بود، سپس بازی 3-1 به پایان رسید. حیف است اینطوری برویم روش.

“بازی باز بود اما آنها واقعا خلق نکردند به جز دو موقعیت گلزنی من. بله، ما باید یاد بگیریم. این به اندازه کافی خوب نیست.”

بخوانید: “باشگاه به تغییرات نیاز دارد” تغییرات در افق بارسلونا پس از تحقیر لیگ قهرمانان اروپا
موسی دمبله گل دوم لیون را به ثمر رساند.

جذب فشار

منچسترسیتی با ستاره ها و سرمربی معروف خود، محبوبیت بزرگی برای شکست دادن لیون بود.

اما تیم فرانسوی در بازی برگشت مقابل یوونتوس در دور قبل انعطاف خود را نشان داد و علیرغم اینکه نزدیک به 5 ماه بدون فوتبال بود، توانست از کریستیانو رونالدو و همراهانش پیشی بگیرد.

دوام آن از ابتدا مورد آزمایش قرار گرفته است. منچسترسیتی از همان ابتدا مالکیت توپ را در اختیار داشت، اما نتوانست موقعیت طلایی ایجاد کند.

در نهایت، توانایی لیون در ضد حمله، گل اول مسابقه را رقم زد. توپی در پشت خط دفاعی سیتی پخش شد تا کارل توکو اکامبی آن را مدیریت کند تا در نهایت به ماکسول کورنت برسد و با خروج ادرسون دروازه بان سیتی از تور دروازه خود، کورنت یک شوت عالی را از فاصله 20 یاردی به تیرک نزدیک شلیک کرد.

بقیه نیمه اول طبق برنامه ریزی های لیون و رودی گارسیا سرمربی انجام شد. منچسترسیتی بدون ایجاد موقعیت های واضح زیادی توپ را کنترل کرد در حالی که تیم پپ گواردیولا به نظر می رسید که در وقت استراحت باشد.

پس از پایان نیمه، بازی باز شد و پس از سوئیچ هجومی توسط گواردیولا، سیتی به دلخواه شروع به ایجاد موقعیت کرد.

در نهایت، فشارها بیان شد، زیرا برخی از حرکات ملایم رحیم استرلینگ، ملی پوش انگلیسی، او را آزاد کرد تا او را به دی بروین بازگرداند تا بازی را تمام کند.

به نظر می رسد فقط یک برنده وجود دارد. با این حال، دمبله لیون متفاوت فکر می‌کرد، توپی را که نزدیک به نیمه راه بود گرفت و زیر نظر ادرسون به پایان رسید. یک چک VAR متشنج شروع شد اما پس از چند دقیقه انتظار، گل به ثمر رسید.

ماکسول کورنت، مهاجم گلزن لیون در روز شنبه 15 آگوست، اولین گل لیون را مقابل منچسترسیتی جشن می گیرد.

اگرچه سیتی دیر رسید، اما موقعیت های بهتری ایجاد کرد و بهترین آنها متعلق به استرلینگ بود. چند دریبل هوشمندانه و سانتر گابریل ژسوس، استرلینگ را تنها از پنج یارد با یک دروازه باز گذاشت، اما او توپ را به سمت آسمان و بالای دروازه فرستاد.

ثابت شد که این خطا پرهزینه است. تنها پس از 59 ثانیه، لیون یک گل دیگر به ثمر رساند و دمبله با مهار ضعیف ادرسون، باشگاه فرانسوی را برای اولین بار پس از 10 سال به مرحله یک چهارم نهایی رساند.

نتیجه به این معنی است که در دوران تصدی گواردیولا در این باشگاه، منچسترسیتی نتوانست از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا عبور کند.

گواردیولا علیرغم اینکه معتقد بود تیمش در اکثریت بازی خوب بازی کرد، ابراز تاسف کرد که منچسترسیتی نمی تواند بدون خطا در لیگ قهرمانان اروپا بازی کند.

او پس از بازی به BT Sport گفت: «یک روز ما این فاصله را در یک چهارم نهایی خواهیم شکست. به جز 25 دقیقه ابتدایی که برای یافتن فضاهایی برای حمله روانتر به آنها تلاش کردیم، بازیکنان آزادانه بازی می کنند.

برای اخبار، ویژگی‌ها و ویدیوهای بیشتر به CNN.com/sport مراجعه کنید

“و 15 دقیقه پایانی نیمه اول خوب بود. نیمه دوم خوب بود، ما آنجا بودیم. من احساس می کردم بهتر بودیم، اما شما باید در این رقابت در یک بازی کامل باشید و ما نبودیم.”

نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا 20-2019 دو تیم فرانسوی و دو تیم آلمانی شاهد خواهند بود رقابت برای حضور در فینال؛ برای اولین بار از سال 2012 تا 2013، تنها دو کشور مختلف در این مرحله حضور داشتند.

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

تماس با ما