لیگ قهرمانان اروپا: دبل ریچارلیسون باعث پیروزی تاتنهام مقابل مارسی شد

صادر شده در:

اولین گل های ریچارلیسون به تاتنهام کمک کرد تا با پیروزی 2-0 مقابل المپیک مارسی 10 نفره در گروه D روز چهارشنبه به لیگ قهرمانان اروپا بازگردد.

مهاجم برزیلی که در تابستان با 60 میلیون پوند (69 میلیون دلار) از اورتون قرارداد امضا کرد، از رویای اولین بازی خود در لیگ قهرمانان اروپا لذت برد زیرا در 5 دقیقه تاخیر دو گل به ثمر رساند و سه امتیاز برای تیمش به دست آورد که بعید به نظر می رسید.

ریچارلیسون در دقیقه 76 به پاس پاس ایوان پریشیچ برخورد کرد و یک گل تقریباً مشابه از پاس پیر-امیل هوگبرگ به ثمر رساند تا مارسی را خالی کند.

دوبل ریچارلیسون در یک نمایش بسیار ساده از تاتنهام درخشید، تاتنهام که دومین عملکرد برتر را مقابل مارسی داشت تا اینکه چانسل امبامبای فرانسوی سه دقیقه بعد از نیمه دوم به دلیل خطا روی سون هیونگ مین از بازی اخراج شد.

تاتنهام که در دو فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا را از دست داده بود، در نیمه اول ضعیف هیچ شوتی به سمت دروازه وارد نکرد اما ریچارلیسون در نهایت شروعی عالی برای تیم آنتونیو کونته داشت.

آنها با اسپورتینگ لیسبون که آینتراخت فرانکفورت را 3-0 شکست دادند، در صدر جدول گروه قرار گرفتند.

هواداران مارسی هنگام درگیری با میزبان و پلیس با صحنه های زشتی ناراحتی خود را در سوت پایان بازی ابراز کردند.

کونته برای دومین بازی متوالی با ریچارلیسون در کنار هری کین و سون هیونگ مین در تاتنهام شروع کرد و سخاوتمندانه پاداش دریافت کرد.

“من به خوبی به یاد دارم زمانی که ریچی [Richarlison] او برای ما قرارداد امضا کرد و گفت: “من نمی توانم برای بازی در لیگ قهرمانان اروپا و گوش دادن به موسیقی صبر کنم.”

وقتی بازیکنی این حرف ها را می زند به این معنی است که میل و اراده زیادی دارد. امروز صبح به او گفتم که این لحظه اوست و از آن لذت ببرید.

ریچارلیسون اولین گل خود برای تاتنهام را پس از لغو تلاش مقابل فولام در آخر هفته منتفی شد.

اما او برای باز کردن حساب خود بیش از این منتظر ماند زیرا او آخرین چیزهایی را که هجوم اسپرز در بازی افتتاحیه گروه D کم داشت را نشان داد.

مارسی، مانند تاتنهام، شروعی بدون شکست در فصل داشت و در نیمه اول راحت بود.

اسپرز نتوانست هیچ حرکت تهاجمی ایجاد کند و میهمان در سراسر زمین تیزتر به نظر می رسید.

ماتئو گوندوزی، هافبک سابق آرسنال بر خط هافبک تسلط داشت و هوگو لوریس، دروازه بان تاتنهام را در وقت های تلف شده نیمه اول مجبور به مهار توپ کرد.

مارسی در دقیقه 48 ضربه محکمی را متحمل شد، هر چند سون توسط امببا به سختی از زمین خارج شد و اسلاوکو وینچیچ داور اسلوونیایی کارت قرمز دریافت کرد.

حتی در آن زمان، اسپرز تلاش کرد تا تأثیر زیادی بگذارد و مارسی به نظر می‌رسید که یک امتیاز به خانه می‌آورد تا اینکه پریسیچ یک ارسال عالی با پای راست از سمت چپ به ثمر رساند و ریچارلیسون با ضربه سر از پائو لوپز عبور کرد.

مارسی از این درس درس نگرفت، سپس برزیلی دوباره در این منطقه مکانی پیدا کرد تا در دقیقه 81 نگاهی اجمالی به ارسال هاگبرگ به درون دروازه بیندازد.

مارسی زمانی که بن دیویس یک ضربه را از چنگیز آندر دفع کرد، نزدیک بود دروازه را به ثمر برساند، اما تیم فرانسوی به خانه رفت و فکر می کرد که چه می تواند باشد.

والنتین رونگر کاپیتان مارسی گفت: ما ناامید شدیم. ما بسیار متاسفیم، زیرا حتی با 10 نفر هم می‌توانستیم نتیجه بگیریم.»

(رویترز)

Giovanna Yu

گیک بیکن. ماون قهوه. ارتباط ظریف جذاب. متخصص مواد غذایی به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما