ماجرای تنش و درگیری در مدرسه دانشگاه تربیت

رئیس دانشگاه تربیت مدرسه فرهاد درگاه گفت: از ساعت 12 ظهر امروز تعدادی از دانشجویان این دانشگاه دست به تظاهرات اعتراضی زدند که در نهایت منجر به درگیری در این دانشگاه شد و تنش بین این دانشجویان، امنیتی و امنیتی به وجود آمد. دانش آموزان بسیجی در دانشگاه دو دانشجوی بسیجی از ناحیه سر و دست هدف گلوله قرار گرفتند.

وی در گفت وگو با فارس درباره مطالبه معترضان گفت: این افراد خواهان حضور دانشجویان دختر و پسر مختلط در تجمعات دانشگاه بودند.

به گفته این دانشجو، دانشجویان حراست و بسیج دانشگاه در راهپیمایی اعتراضی ظهر امروز تمام تلاش خود را برای حفظ آرامش در دانشگاه انجام دادند و اجازه ندادند که در نهایت منجر به درگیری بین دانشجویان شد.

وی با تاکید بر اینکه مسئولیت تشکیل کمیته انضباطی برای دانشجویانی که آبروی دانشگاه را حفظ نکردند بر عهده معاون دانشجویی دانشگاه است، گفت: در صورت شکایت از سوی دانشجویان این دانشجویان برای برگزاری جلسه احضار خواهند شد. کمیته انضباطی ممکن است عده ای از بیرون دانشگاه آمده باشند و تنش ایجاد کرده باشند.

رئیس دانشکده آموزش دانشگاه خاطرنشان کرد: در مقام پدر از دانشجویان می خواهم که نگذارند احساسات بر منطق و عقلشان غلبه کند و از دانشجویان عزت و قداست دانشگاه را حفظ کنند. اگر اعتراضی وجود داشته باشد، ممکن است این اعتراض در فضای مساعدتر، دموکراتیک و محترمانه‌تر مطرح شود. دانشجو باید عزت خود و دانشگاه را حفظ کند.

این دانشجو با اشاره به جمعیت 12 هزار نفری دانش آموزی در دانشگاه آموزش و پرورش گفت: در راهپیمایی اعتراضی امروز بیش از 150 نفر از دانشجویان حدود یک درصد حضور داشتند که بهتر است این افراد به نظر مردم احترام بگذارند. دانش آموزان دیگر نیز

وی با تاکید بر اینکه تمامی کلاس های مدرسه دانشگاه تربیت از ابتدای سال تحصیلی برگزار شده است، گفت: تاکنون بیش از 99 درصد دانشجویان در کلاس ها و موضوعات علمی، آموزشی و پژوهشی این دانشگاه شرکت کرده اند. بدون هیچ مشکلی تاسیس شد.

رئیس دانشگاه تربیت مدرسه با تشکر از اساتید و دانشجویانی که برای حفظ عزت و منزلت دانشگاه تلاش می کنند، تاکید کرد: فضای دانشگاه نباید آشفته باشد و فضاهایی مانند کرسی های آزاد اندیشی برای دانشجویان وجود دارد. موضوعات مختلف را مطرح کنید و دانش‌آموزان می‌توانند موضوعات خود را در این فضا مطرح کنند

Izaiah Harrison

سازمان دهنده کل مبشر موسیقی شیطانی. گیک قهوه. خالق برنده جایزه متعصب الکل مزاحم عمومی

تماس با ما