ماموریت تثبیت یکپارچه چند بعدی سازمان ملل در جمهوری آفریقای مرکزی از «بسیار حیاتی» در عملیات امنیتی برای محافظت از غیرنظامیان حمایت می کند.

والنتین روگوابزا، که همچنین ریاست ماموریت تثبیت سازمان ملل متحد در جمهوری آفریقای مرکزی را بر عهده دارد، گفت که “کلاه آبی” نقش کلیدی در حفاظت از غیرنظامیان ایفا کرده است، زیرا تهدید از سوی گروه های مسلح و سایر بازیگران خشونت آمیز همچنان ادامه دارد، و همچنین در تامین حیات نجات کمک های بشردوستانه

کار قوی

او به سفرای فرانسوی زبان گفت که این مأموریت در پاسخ به هشدارهای جوامع، “موضعی قوی، پیشگیرانه و پیشگیرانه” اتخاذ کرده است.

ماموریت تثبیت یکپارچه چند بعدی سازمان ملل متحد در جمهوری آفریقای مرکزی (MINUSCA) در صورت نیاز به موقعیت فعالانه نیروها برای کمک به برقراری نظم، ارائه کمک، پیشبرد سیاست ملی خلع سلاح و ادغام مجدد اعضای شبه نظامی سابق، و کمک به قطع مسیرهای تدارکاتی ادامه خواهد داد. به شورشیان – در راستای سیاست های حساس به حقوق بشر.

اما او با نگرانی خاطرنشان کرد که تلاش‌ها برای محافظت از غیرنظامیان همچنان توسط گروه‌های مسلح در امتداد مرز غربی جمهوری آفریقای مرکزی با مشکل مواجه می‌شود، «و آنها بیشترین تأثیر را از گذاشتن مین‌ها و وسایل انفجاری که نیروهای ما در اوایل ماه جاری در معرض آن قرار گرفتند، می‌شوند. “

افزایش فعالیت گروه های مسلح و استفاده از وسایل انفجاری در مناطق مرزی شمال غرب کشور، دسترسی به جمعیت هایی را که نیاز مبرم و فوری به کمک های بشردوستانه دارند، دشوار یا غیرممکن می کند.

لغو ممنوعیت پروازهای شبانه

او در ابتدای جلسه توجیهی خود به کشته شدگان کلاه آبی گردان بنگلادش که در 3 اکتبر در نزدیکی مرز کامرون کشته شدند ادای احترام کرد و از دولت جمهوری آفریقای مرکزی خواست تا ممنوعیت پروازهای شبانه را که “ضروری هستند” لغو کند. به ایمنی و امنیت حافظان صلح، بازیگران بشردوستانه، و همه شرکای حاضر در زمین، و غیرنظامیان دریافت کننده کمک.

او افزود بدون توانایی پرواز در شب، خلبانان گواهینامه ای را که به آنها اجازه انجام این کار را می داد، از دست دادند، که نشان دهنده شکاف جدی در آموزش و توانایی آنها برای پاسخگویی در مواقع اضطراری است.

علیرغم اقدامات قوی که توسط ماموریت تثبیت یکپارچه چند بعدی سازمان ملل متحد در جمهوری آفریقای مرکزی یا دولت برای بازگرداندن آرامش و امنیت در سراسر جمهوری آفریقای مرکزی انجام شده است، او گفت که ایجاد شرایط برای “راه حل سیاسی برای منطقه مرکزی” ضروری است. بحران آفریقا” و گروه های مسلح را از استفاده از خشونت برای دستیابی به اهداف خود بازدارد.

تا زمانی که خشونت یک گزینه قابل دوام باشد، جمعیت CAR، به ویژه آسیب پذیرترین افراد، همچنان بار اصلی درگیری را متحمل خواهند شد.

از این شانس استفاده کن

نماینده ویژه گفت که اکنون هیچ جایگزینی جز “استفاده از فرصت های نوظهور” برای پیشبرد صلح به گونه ای که نتایج واقعی به همراه داشته باشد وجود ندارد.

این جاه طلبی است که توسط دولت نشان داده شده و امیدی است که توسط همه شرکای بین المللی که در حمایت از اجرای جدول زمانی دولت سرمایه گذاری می کنند، تقویت شده است.

جستجوی جمعی برای صلح

او گفت که آخرین گزارش دبیرکل سازمان ملل متحد گواه «کمک بی‌شمار و ضروری به مأموریت چند بعدی مأموریت تثبیت یکپارچه چند بعدی سازمان ملل در جمهوری آفریقای مرکزی است، که جمعیت، دولت میزبان و منطقه فرعی همچنان بر آن تکیه می‌کنند. تحقیقات جمعی ما.” برای راه حل های سیاسی پایدار برای بحران در جمهوری آفریقای مرکزی.

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

تماس با ما