مانند بقیه ما، بایدن یاد می گیرد که با خطرات ویروس زندگی کند

واشنگتن – پرزیدنت بایدن آنها را یکی یکی در آغوش گرفت و بوسید.

در مراسمی پرجمعیت در اتاق شرقی کاخ سفید در 7 ژوئیه، بایدن نشان ریاست جمهوری آزادی، بالاترین افتخار غیرنظامی کشور را به 16 آمریکایی اعطا کرد که برخی از آنها در دهه 80 و 90 زندگی خود بودند. رئیس بعد از اینکه دستش را دراز کرد تا مدال را به گردنشان بیاندازد، اکثر آنها را در آغوش گرفت، برخی با هم دست دادند و هر سه روی گونه هایشان نوازش کردند.

بایدن – که روز پنجشنبه آزمایش کووید-19 مثبت شد – بعید است در این رویداد به ویروس کرونا مبتلا شده باشد. اما این واقعیت که این جشن به طور کلی برگزار شد، نشان می‌دهد که کاخ سفید تا چه حد بسیاری از اقدامات خارق‌العاده‌ای را که زمانی برای محافظت از فرمانده کل قوا در برابر بیماری‌ای که بیش از یک میلیون آمریکایی را کشته است، کنار گذاشته است.

در روزهای اولیه، بایدن یک رئیس جمهور در حباب بود و بیشتر با زوم در داخل دفتر بیضی شکل، کشور را اداره می کرد. او به ندرت سفر می کرد. او چند ملاقات شخصی داشت. و بیشتر تزیینات تشریفاتی دفتر – مانند مراسم مدال – لغو یا به تعویق افتاده است، قربانیان قرنطینه برای جلوگیری از گسترش ضروری تشخیص داده شده اند.

اما مانند بسیاری از آمریکایی‌های دیگر، بایدن در ماه‌های اخیر سست شده است. رئیس جمهور و دستیارانش که با دوزهای متعدد واکسن محافظت می شوند، ارزیابی خطر خود را تغییر داده اند و شروع به زندگی با ویروس کرونا کرده اند.

اندی اسلاوت گفت: “هر چه که باشد – چه رئیس جمهور ایالات متحده باشید، چه به مدرسه بروید، چه به سر کار بروید، چه کارهایی را انجام دهید که از آنها لذت می برید یا با کسانی که دوستشان داریم باشید – نمی توان آن را برای همیشه به تعویق انداخت.” پاسخ او به کووید-19 در اوایل دولت بایدن بود.

آقای اسلاوت گفت که کووید-19 به بیماری تبدیل شده است که “به همان اندازه سرماخوردگی اتفاق می افتد اما با عواقب جدی تری مواجه می شود. این وضعیت میانی بسیار ناراحت کننده تر برای افراد است که با آن سازگار شوند.”

در داخل جناح غربی، تردیدی وجود نداشت که آقای بایدن در نهایت بیمار شود. در این هفته، او چندین نفر را در اطراف خود داشت: معاون رئیس جمهور کامالا هریس. جین اومالی دیلون، معاون رئیس ستاد. کارن ژان پیر، دبیر مطبوعاتی او؛ بسیاری از اعضای کابینه، از جمله دادستان کل؛ داگ ایمهوف، مرد دوم؛ و جین پساکی، دبیر مطبوعاتی سابق او – دو بار.

روز جمعه، پزشک بایدن گفت که علائم او بهبود یافته است. به گفته دکتر کوین اوکانر در نامه ای که روز جمعه منتشر شد، دمای رئیس جمهور اواخر شب پنجشنبه به 99.4 درجه رسید. او نوشت که بایدن هنوز از آبریزش بینی و خستگی رنج می برد و سرفه ای «غیرمولد» داشت.

دکتر اوکانر نوشت: “صدای او امروز صبح عمیق تر است.” نبض، فشار خون، تعداد تنفس و اشباع اکسیژن او در هوای اتاق کاملاً طبیعی است.

لحن عمیق تر در صدای آقای بایدن در روز جمعه قابل توجه بود، زمانی که او ویدئویی را درباره قیمت پایین بنزین به اشتراک گذاشت. آقای بایدن در طول سخنان خود چندین بار گلوی خود را صاف کرد و صدای سرفه های او شنیده می شد.

دکتر Ashish K. Jha، هماهنگ کننده واکنش دولت ایالات متحده به کووید-19، گفت که دمای 99.4 بایدن در روز پنجشنبه توسط کاخ سفید یک تب با درجه پایین تلقی نمی شود و “در محدوده نرمال” قرار دارد. اما وی افزود که از دمای ثبت شده در صبح جمعه بایدن اطلاعی نداشته است. کاخ سفید به دستورالعمل‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها اشاره کرد که می‌گوید «وقتی دمای بدنش ۱۰۰.۴ درجه است» یا در لمس احساس گرما می‌کند، در نظر گرفته می‌شود که تب داشته باشد.

اما دکتر اوکانر در نامه خود خاطرنشان کرد که او احساس نمی کرد دمای رئیس جمهور در 99.4 نرمال است تا زمانی که او به مصرف تایلنول بایدن پاسخ داد. دکتر جها بعداً روز جمعه گفت که پزشکان معمولی است که بالاترین دمای بیماران خود را گزارش کنند، حتی اگر تب نباشد.

دکتر اوکانر نوشت: «دمای او عصر دیروز به 99.4 درجه فارنهایت رسید که به استامینوفن (تیلنول) پاسخ مثبت داد. از آن زمان تا کنون دمای بدن او در حالت عادی باقی مانده است.»

دکتر جاها گفت که دکتر اوکانر تیلنول را برای درجه حرارت تجویز نکرده است، بلکه “ناراحتی” بایدن را توصیف کرده است. دکتر جها از بیان اینکه رئیس جمهور چه ناراحتی را تجربه می کند خودداری کرد. مقامات گفتند که او گلودرد یا سردرد نداشت و نشانی از وجود دردهای دیگر نداشت.

کاخ سفید این هفته تمام تلاش خود را کرد تا نشان دهد که زندگی کاری بایدن به طور قابل توجهی تحت تأثیر تشخیص او قرار نگرفته است.

حساب توییتری کاخ سفید سه عکس از کار رئیس جمهور در دفتری در مقر کاخ سفید منتشر کرد. در یکی از آنها او را می توان در حال صحبت با تلفن دید. و در دیگری، او در حال امضای قانونی است که برای دسترسی بیشتر مردم به شیر خشک طراحی شده است.

آقای بایدن تا حد زیادی به این دلیل انتخاب شد که رای دهندگان را متقاعد کرد که به توانایی او برای کنترل همه گیری و بازگشایی کشور اعتماد کنند.

در 18 ماه گذشته، آقای بایدن به بسیاری از این هدف دست یافته است. از آنجایی که واکسن ها و درمان ها به طور گسترده در دسترس هستند، اکثر جوامع فروشگاه ها، بارها، اماکن ورزشی و مدارس را بازگشایی کرده اند. هنوز چند مجوز ماسک وجود دارد.

آقای بایدن اکنون در حال سفر به خارج از کشور است (او در سفر هفته گذشته به اسرائیل و عربستان سعودی با چندین رهبر جهان دست داد). او رویدادهای سیاسی را در سراسر کشور برگزار می کند، با هواپیمای ایر فورس وان پرواز می کند و در کاروان موتوری سوار می شود. و رویدادهای شخصی در کاخ سفید دوباره به یک اتفاق هفتگی تبدیل شد.

اما اپیدمی هنوز تمام نشده است.

بر اساس CDC، اکثر مناطق کشور در حال حاضر به عنوان مناطقی با شیوع بالای جامعه طبقه بندی می شوند. آخرین نوع Omicron که غالب شده است، BA.5، بسیار مسری تر از ویروس کرونای اصلی است، اگرچه پزشکان می گویند واکسن ها همچنان در پیشگیری از بستری شدن در بیمارستان و مرگ موثر هستند.

بنابراین، آقای بایدن باید با دقت قدم بردارد و روشن کند که او، مانند هر آمریکایی دیگر، مشتاق مقابله با کووید-19 است، حتی در شرایطی که احتمال تجدید حیات این همه گیری را زیر نظر دارد.

کاخ سفید روز جمعه با استفاده از تشخیص رئیس جمهور به عنوان مطالعه موردی در مورد اینکه چرا آمریکایی ها باید واکسینه شوند و تقویت شوند، دقیقاً این کار را انجام داد.

دکتر جها گفت: «ما در موقعیت بسیار بهتری نسبت به 18 ماه پیش، زمانی که رئیس جمهور روی کار آمدیم، هستیم. او همچنین یک هشدار تلخ اضافه کرد.

وی گفت: این ویروس برای همیشه با ما خواهد بود.

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

تماس با ما