مانچین از مذاکرات اقلیمی و مالیاتی جلوگیری می کند، طرح داخلی را کوچک می کند

واشنگتن – سناتور دموکرات جو منچین سوم، دموکرات ویرجینیای غربی، روز پنجشنبه مذاکرات را برای نجات بخش‌های کلیدی دستور کار پرزیدنت بایدن متوقف کرد و به رهبران حزبش گفت که از تأمین مالی برنامه‌های آب و هوا یا انرژی یا افزایش مالیات بر ثروتمندان آمریکایی حمایت نخواهد کرد. شرکت ها

تصمیم مانچین، یک دموکرات محافظه کار که مخالفتش عملاً بسته اقتصادی بایدن را در سنا که به طور مساوی تقسیم شده برهم زده است، ضربه ای ویرانگر به تلاش های حزبش برای تصویب یک شبکه گسترده امنیت اجتماعی، آب و هوا و بسته مالیاتی وارد کرد.

در ماه‌های اخیر، دموکرات‌ها جاه‌طلبی‌های خود را برای چنین طرحی برای به دست آوردن آقای مانچین کاهش داده‌اند، به این امید که او موافقت کند حتی از بخشی از ابتکار گسترده‌ای که زمانی تصور می‌کردند، حمایت کند. به نظر می رسید که دگرگونی ناگهانی او این آرزوها را در هم می شکند.

این چرخش به هفته‌ها مذاکرات پر زحمت برای جمع‌آوری بسته‌ای پایان داد که بتواند حمایت آقای مانچین را جلب کند. این اتفاق هفت ماه پس از آن رخ داد که ویرجینیای غربی ناگهان از مذاکرات خارج شدند و طرح بسیار بزرگتری را رد کردند.

سام رونیون، سخنگوی آقای مانچین، گفت: «عناوین سیاسی برای میلیون‌ها آمریکایی که در تلاش برای خرید خواربار و گاز هستند، ارزشی ندارند، زیرا تورم به 9.1 درصد رسیده است. سناتور مانچین معتقد است که زمان آن فرا رسیده است که رهبران برنامه‌های سیاسی را کنار بگذارند، با واقعیت‌های اقتصادی که کشور با آن مواجه است، ارزیابی مجدد کرده و با آن سازگار شوند تا از اقداماتی که تورم را تشدید می‌کند، اجتناب کنند.»

او افزود: «سناتور مانچین از میز خارج نشده است.

از صبح پنج‌شنبه، دموکرات‌ها محتاطانه خوش‌بین بودند که می‌توان به توافق رسید، مشروط بر اینکه درخواست‌های مکرر آقای مانچین برای رسیدگی به بدهی ملی، اصلاحات مالیاتی و قیمت دارو را دنبال کنند.

واشنگتن پست پیشتر جزئیات این گفتگو را گزارش کرده بود که دو نفر از آشنایان این گفتگو را تایید کردند.

از آنجایی که دموکرات ها با اکثریت اندک 50-50 مجلس سنا را در اختیار داشتند، آقای مانچین عملاً توانست بسته سیاست داخلی را وتو کند، بسته ای که حزب برنامه ریزی کرده بود تحت یک فرآیند بودجه ویژه سریع حرکت کند که به او اجازه می دهد تا از عقب نشینی دور بزند. با اکثریت ساده تصویب شود. با آماده شدن دموکرات ها برای شکست در انتخابات میان دوره ای پاییز امسال، این بسته می تواند آخرین فرصت حزب برای تصویب قوانین مالیاتی و هزینه های عمده باشد در حالی که همچنان کاخ سفید و هر دو مجلس کنگره را در اختیار دارد.

به نظر می‌رسد مانچین با رد هر گونه مقررات آب و هوایی و انرژی، برنامه جاه‌طلبانه بایدن و آنچه را که بزرگترین سرمایه‌گذاری فدرال در تاریخ آمریکا برای مقابله با خسارت‌های ناشی از تغییرات آب‌وهوایی بوده، به‌تنهایی در هم شکست.

تصمیم او تنها چند روز پس از آن اتخاذ شد که گزارشی نشان داد قیمت‌ها در ماه ژوئن به 9.1 درصد افزایش یافت و نگرانی‌های موجود در مورد تورم و افزایش هزینه‌های روزانه آمریکا را تشدید کرد. اما در حالی که آقای مانچین مدت‌هاست که زنگ خطر تورم و بدهی ملی را به صدا در آورده است، اما همچنان باز بودن خود را برای اصلاح قوانین مالیاتی حفظ کرده است، موضعی که به نظر می‌رسد تغییر کرده است.

مقامات دموکرات را که برای به دست آوردن رای آقای مانچین تلاش می کردند، حیرت زده کرد. اخیراً، روز جمعه، دموکرات‌ها گفتند که حول طرحی برای استفاده از پول ناشی از افزایش مالیات بر برخی از آمریکایی‌های پردرآمد برای تمدید پرداخت بدهی یک صندوق بزرگ مدیکر متحد شده‌اند.

اما به ویژه برای کسانی که از مقررات آب و هوا و انرژی حمایت می کردند ویرانگر بوده است. یکی از افرادی که پنجشنبه شب با آقای شومر در تماس با چندین فعال آب و هوا صحبت کرد، گفت که آقای شومر و کارکنانش شوکه شده بودند و گفتند که حتی چند ساعت قبل از توافق هنوز امکان پذیر است.

بدون اقدام کنگره، رسیدن به هدف آقای بایدن مبنی بر کاهش تقریباً نصف انتشار گازهای گلخانه ای ایالات متحده تا پایان این دهه غیرممکن خواهد بود. این هدف این بود که سیاره را در حال تثبیت آب و هوا در حدود 1.5 درجه سانتیگراد گرمایش در مقایسه با سطوح پیش از صنعتی شدن حفظ کند.

زمین قبلاً حدود 1.1 درجه سانتیگراد یا حدود دو درجه فارنهایت گرم شده است. قانونگذاران و فعالانی که کمپین مبارزه با تغییرات آب و هوایی را رهبری کرده اند، پنجشنبه شب خشم خود را ابراز کردند.

7

سناتور ران وایدن، دموکرات اورگان و رئیس کمیته مالی سنا گفت: «من در اینجا ناامید نخواهم شد، به خصوص که تقریباً تمام مسائل مربوط به آب و هوا و فضای انرژی حل شده است. این آخرین فرصت ما برای جلوگیری از فاجعه‌بارترین – و پرهزینه‌ترین – اثرات تغییرات آب و هوایی است. ما نمی‌توانیم در یک دهه دیگر به عقب برگردیم و صدها میلیارد – اگر نگوییم تریلیون‌ها – خسارت اقتصادی را خنثی کنیم و تلفات انسانی اجتناب‌ناپذیر را خنثی کنیم.

وی افزود: «اگر نتوانیم آنطور که امیدوار بودیم پیش برویم، باید تا حد امکان این بسته را نجات دهیم.» “بیان این شکست یک گزینه اغراق آمیز نیست، اما شکست واقعاً یک گزینه در اینجا نیست.”

لیا استوکس، استاد سیاست زیست محیطی در دانشگاه کالیفرنیا سانتا باربارا که به دموکرات‌های کنگره در مورد قوانین آب‌وهوایی مشاوره داده است، پنج‌شنبه شب در حالی که ماه‌ها کار او و دیگر فعالان، دانشمندان و کارکنان قانون‌گذاری را برای مذاکره سپری کرده‌اند، گریه کرد.

او گفت: “مخاطرات بسیار زیاد است.” این ظالمانه است که او فرزندان ما را محکوم می کند.

خیلی ها از دست آقای منچین عصبانی بودند. آنها از آن انتقاد کردند که مذاکره کنندگان را به جلو سوق می دهد، در حالی که بسته ای را که در یک نقطه برای کاهش شدید انتشار گازهای گلخانه ای و اضافه کردن پروژه های سوخت فسیلی که در تضاد با اهداف آب و هوایی است کافی بود، نادیده گرفت. دستیاران کنگره گفتند که در روزهای پایانی مذاکرات، اعتبار مالیات بر انرژی پاک کاهش یافته است و آقای مانچین در تلاش است تا اجاره‌های نفت و گاز فراساحلی و مجوز پروژه سوخت‌های فسیلی را در ایالت خود لحاظ کند.

ترنان سیتنفلد، معاون ارشد امور دولتی گروه غیرانتفاعی Conservation Voters، گفت که آقای مانچین آیندگان را محکوم کرده است.

او گفت: «واقعاً هیچ کلمه ای وجود ندارد، حداقل کلماتی که برای چاپ در نیویورک تایمز مناسب باشد، مبنی بر اینکه ما چقدر وحشتناک و عصبانی هستیم.

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

تماس با ما