مایکروسافت از نامه قدیمی خرید نینتندو – زومیت رونمایی کرد

[ad_1]

ایکس باکس اخیرا یک موزه مجازی برای نمایش تاریخچه فعالیت های خود ایجاد کرده است که در آن اسناد و رویدادهای به یاد ماندنی رونمایی شده است. یکی از این نامه ها توسط این شرکت در سال 1999 برای خرید نینتندو ارسال شد. این نامه توسط نیک تامپسون، سپس رئیس سخت افزار مایکروسافت داستان ژاکلین، معاون اجرایی سابق نینتندو به ایالات متحده فرستاده شده و بخش هایی از آن پنهان شده است.

متن اصلی نامه اینگونه آغاز می شود: «ژاکلین عزیز، از اینکه وقت گذاشتید و برای ملاقات با آقای دکتر متشکرم. قوی و آقای یامائوچی شما سعی کردید در مورد مشارکت استراتژیک احتمالی نینتندو و مایکروسافت در زمینه پلتفرم های بازی های ویدیویی صحبت کنید. من از نگرانی‌ها در مورد دخالت احتمالی آقای تاکدا آگاه هستم و برای رسیدگی به سیاست‌هایی که او پیشنهاد کرده است، تلاش خواهم کرد. [این قسمت از متن ناخواناست.]آ

در جای دیگر این نامه عبارت «Project Dolphin» ذکر شده بود که در واقع نام رمز کنسول GameCube است. البته از آنجایی که در این قسمت از نامه متن های زیادی وجود دارد، مشخص نیست که مایکروسافت دقیقاً در نامه درباره پروژه دلفین نینتندو چه گفته است. جالب اینجاست که اکنون همه می دانند که مایکروسافت بعدها سعی کرد برنامه های خود را به نینتندو ارائه دهد.

نامه مایکروسافت برای خرید نینتندو

البته با مقاله ای در رسانه بلومبرگ در مورد تاریخچه کنسول ایکس باکس، می دانیم که چگونه پیشنهاد مایکروسافت برای خرید نینتندو در آن زمان رد شد. کوین بچمدیر عامل سابق ایکس باکس در بیانیه ای گفت: «استیو». [بالر، مدیرعامل سابق مایکروسافت] آنها ما را برای ملاقات با مقامات نینتندو فرستادند تا ببینیم آیا آنها مایل به خرید هستند یا خیر. فقط به ما خندیدند. تصور کنید شخصی ساعت ها به شما می خندد. جلسه به این ترتیب پیش رفت.»

مقالات مرتبط:

در واقع، در آن زمان، مایکروسافت شانس کمی برای شراکت با نینتندو داشت. ایده او این بود که نینتندو تولید بازی را کنترل کند و مایکروسافت روی سخت افزار کار کند. اما این مذاکرات به نتیجه نرسید و احتمال سرمایه گذاری مشترک بین دو شرکت منتفی شد.

[ad_2]

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

تماس با ما