“متشکرم” برای “مادر عزیزم”…: ادای احترام صمیمانه پادشاه چارلز سوم به ملکه الیزابت در اولین سخنرانی خود به ملت

لندن: پادشاه جدید بریتانیا، چارلز سوم، «مادر عزیز» خود را به عنوان یک الهام بخش در اولین سخنرانی خود به ملت به عنوان پادشاه تمجید کرد و قول داد «خدمت مادام العمر» به مردم باشد. به مادر عزیزم، در حالی که آخرین سفر شگفت انگیز خود را برای پیوستن به پدر مرحوم عزیزم آغاز می کنید، فقط می خواهم این را بگویم – از عشق و ارادت شما به خانواده ما و خانواده ملت هایی که به آنها خدمت کرده اید متشکرم. با پشتکار تمام این سالها.» پادشاه گفت.

وی افزود: سفرهای فرشتگان برای راحتی شما برای شما آواز می خوانند. شاه چارلز سوم در سخنرانی از پیش ضبط شده خود برای اولین بار پس از مرگ ملکه الیزابت دوم، ملت عزادار را به عنوان پادشاه خطاب کرد.

“من امروز با اندوه عمیق با شما صحبت می کنم. اعلیحضرت ملکه – مادر عزیزم – در طول زندگی خود الهام بخش و نمونه ای برای من و همه خانواده ام بوده است و ما بزرگترین بدهی هر خانواده ای را که می توانند بدهکارند به او مدیونیم. به مادرشان؛ به خاطر عشق، محبت، راهنمایی، درک و الگوی او.»

پادشاه چارلز سوم گفت: “ملکه الیزابت زندگی خوبی داشت؛ وعده سرنوشت او محقق شد و او از مرگش بسیار اندوهگین است. این وعده خدمت مادام العمر را امروز به همه شما تجدید می کنم.”

پادشاه چارلز سوم با اشاره به تعهد ملکه الیزابت که در سال 1947 انجام داد، گفت که این تعهد کل زندگی او را مشخص کرد.

«علاوه بر غم و اندوه شخصی که همه اعضای خانواده ام احساس می کنند، ما همچنین احساس قدردانی عمیقی را برای بیش از 70 سالی که مادرم، ملکه، به بسیاری از شما در بریتانیا، در همه کشورهایی که ملکه رئیس دولت، در کشورهای مشترک المنافع و در سراسر جهان، مردم بسیاری از کشورها بوده است.”

او افزود: “در سال 1947، در بیست و یکمین سالگرد تولد خود، او در یک برنامه از کیپ تاون به کشورهای مشترک المنافع متعهد شد که زندگی خود را، چه کوتاه و چه طولانی، وقف خدمت به مردمش کند.”

“این بیش از یک وعده بود: این یک تعهد عمیق شخصی بود که تمام زندگی او را مشخص کرد. او برای انجام وظیفه فداکاری کرد. فداکاری و فداکاری او به عنوان حاکم تزلزل ناپذیر بود، در زمان تغییر و پیشرفت، در زمان شادی و جشن، و در زمان غم و اندوه».

“در زندگی او در خدمت، ما آن عشق تزلزل ناپذیر به سنت، همراه با آن آغوش جسورانه پیشرفت را دیده‌ایم که ما را به عنوان ملت بزرگ می‌کند. محبت، تحسین و احترامی که او برانگیخت، نشانه سلطنت او شد. هر عضوی از خانواده من می تواند تأیید کند، او این ویژگی ها را با گرما، شوخ طبعی و توانایی غیرقابل انکار برای دیدن همیشه بهترین ها در افراد ترکیب کرد.

کینگ گفت: “من یاد و خاطره مادرم را گرامی می دارم و خدمت او را ارج می نهم. می دانم که مرگ او غم و اندوه زیادی را برای بسیاری از شما به ارمغان می آورد و من این احساس از دست دادن را بی اندازه با همه شما به اشتراک می گذارم.”

پادشاه متعهد می شود که ارزش های آن را حفظ کند و گفت که تلاش خواهد کرد با صداقت، احترام و عشق به مردم خدمت کند.

کینگ گفت: “همانطور که ملکه با چنین فداکاری تزلزل ناپذیری انجام داده است، من نیز اکنون به طور جدی متعهد می شوم برای تمام مدت باقیمانده که خداوند به من عطا کرده است، اصول قانون اساسی را در قلب ملت خود حفظ کنم.”

وی افزود: در هر کجای بریتانیا و یا در دنیاها و قلمروهای سرتاسر جهان و با هر پیشینه و اعتقادی که باشید، تلاش خواهم کرد همانطور که تمام عمرم را انجام داده‌ام، با اخلاص، احترام و عشق به شما خدمت کنم.

وی در پایان از طرف خانواده از ملت برای حمایت و تسلیت درگذشت ملکه تشکر کرد. “در عرض یک هفته ما به عنوان یک ملت، به عنوان یک جامعه مشترک المنافع و در واقع به عنوان یک جامعه جهانی جمع خواهیم شد تا مادر عزیزم را تسلیت دهیم.”

“در اندوه خود، بیایید به یاد بیاوریم و از پرتو الگوی او قدرت بگیریم. از طرف تمام خانواده ام، تنها می توانم صمیمانه ترین و صمیمانه ترین تشکرهای خود را برای تسلیت و حمایت شما تقدیم کنم. او برای من بیش از آنچه می توانم معنی دارد. بیان.” پادشاه چارلز سوم هنگام ورود به کاخ باکینگهام مورد استقبال گرم قرار گرفت. او دسته‌های گل و حتی بوسه‌ای بر گونه‌اش به پادشاه تقدیم کرد در حالی که با کسانی که برای دیدن او جمع شده بودند، دست داد.

در حالی که بریتانیا درگذشت ملکه الیزابت دوم را جشن می گیرد، مردم در خارج از کاخ ها و کلیساها گل و ادای احترام می گذارند.

رسانه های انگلیسی گزارش دادند که هواپیمای پادشاه درست پس از ساعت 13:30 به وقت گرینویچ در فرودگاه نورثولت در غرب لندن به زمین نشست.

ملکه بعدازظهر پنجشنبه در سن 96 سالگی با آرامش در قلعه بالمورال درگذشت. پادشاه چارلز سوم پس از مرگ الیزابت دوم در روز پنجشنبه بر تخت سلطنت نشست. وی از دست دادن مادرش را “لحظه ای غم انگیز برای من و همه خانواده ام” توصیف کرد.

در این دوره سوگواری، او گفت که او و خانواده‌اش “آرام خواهند گرفت و دانش ما را در مورد احترام و محبت عمیقی که ملکه به طور گسترده به آن احترام می‌گذارد حفظ خواهند کرد.”

او در تمام زندگی خود آماده پادشاهی بود و تصمیم گرفت از نام مسیحی خود برای عنوان پادشاه استفاده کند، درست مانند مادر فقید محبوبش، ملکه الیزابت دوم.

روند رسمی اعلام پادشاهی او توسط شورای الحاق انجام خواهد شد – گروهی متشکل از مشاوران خصوصی ملکه، افسران بزرگ ایالتی، شهردار لندن، کمیساریای عالی پادشاهی و کارمندان ارشد دولتی.

Braylon Mccoy

محقق حرفه ای وب. پیشگام الکل متعصب تلویزیون دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما