مجسمه جدیدی در سازمان ملل به احترام کارشناسان حقوق بشر که در جمهوری دموکراتیک کنگو کشته شده اند

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در سخنرانی خود در این مراسم بار دیگر عمیق‌ترین تسلیت خود را به خانواده‌های زد کاتالان و مایکل شارپ که در مراسم تقدیم حضور داشتند ابراز کرد. مهمات سوء استفاده کنندهاین مجسمه شیشه ای به شکل گلوله طلایی است.

خانم کاتالان، که اهل سوئد بود، و آقای شارپ، آمریکایی، اعضای هیئت کارشناسان سازمان ملل در جمهوری دموکراتیک کنگو بودند که از کار کمیته شورای امنیت برای نظارت بر اقدامات تحریمی علیه گروه های مسلح در این کشور حمایت می کند. کشور.

“جنایت فجیع”

آقای گوترش گفت: “زیدا و مایکل زندگی خود را وقف پیشبرد حقوق بشر و کار بشردوستانه کرده اند.”

آنها در 12 مارس 2017 هنگام تحقیق در مورد گزارش های جنایات جمعی در منطقه ناآرام کاسای، به دنبال درگیری بین نیروهای دولتی کنگو و شبه نظامیان مسلح ربوده شدند.

نیروهای حافظ صلح سازمان ملل اجساد آنها را دو هفته بعد در خارج از شهر کانانگا پیدا کردند. از سرنوشت مترجم و سه موتورسوار نامعلوم است.

در ماه ژانویه، دادگاه نظامی کنگو 51 نفر را به اتهام قتل این دو کارشناس به اعدام محکوم کرد.

کشتن آنها یک جنایت فجیع بوددبیرکل سازمان ملل متحد گفت.

“او بود حمله به ارزش های سازمان ملل حمله به ماموریت تعداد بیشماری از زنان و مردان در سراسر جهان هر روز جان خود را برای حمایت از آن به خطر می اندازند.

غم و فداکاری

مهمات سوء استفاده کننده دبیرکل گفت که او این مأموریت را با تصور غم و اندوه اجسام بی جان – در این مورد، گلوله ها – به خاطر نقشی که در مرگ و نابودی بازی می کنند، ارج می نهد.

او به جمعیت گفت که “سازمان ملل متحد به کمک مقامات کنگو در تحقیق و تعقیب مسئولین قتل زیدا و مایکل و ناپدید شدن چهار شهروند کنگویی که همراه آنها بودند، ادامه می دهد.”

آقای گوترش از دولت های سوئد و ایالات متحده برای اهدای مجسمه به سازمان ملل تشکر کرد.

او همچنین از تامی برمبرگ، هنرمند سوئدی که مجسمه را خلق کرده است، “به خاطر پیام همدردی اش و به خاطر ارج نهادن به دستاوردها و فداکاری های کارکنان سازمان ملل” تشکر کرد.

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

تماس با ما