مجمع عمومی سازمان ملل متحد 77: 5 نکته کلیدی که باید درباره نشست مجمع عمومی آینده بدانید


چاپاکرو، رئیس جمهور منتخب هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در جمع اعضای مجمع عمومی سخنرانی می کند.

عکس سازمان ملل/ اسکندر دبیبه

چاپاکرو، رئیس جمهور منتخب هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در جمع اعضای مجمع عمومی سخنرانی می کند.

  1. رئیس مجارستان چکش را در دست می گیرد

دوره جدید به معنای رئیس جدید مجمع عمومی است. PGA فعلی – همانطور که مخفف سازمان ملل است – عبدالله شهید از مالدیو، تعظیم خواهد کرد و Csaba Kőrösi از مجارستان طی دوازده ماه آینده مسئولیت را بر عهده خواهد گرفت.

تحویل در روز دوشنبه 12 شهریور انجام خواهد شد. آقای شهید صبح جلسه هفتاد و ششم مجمع عمومی را به پایان می رساند و جلسه هفتاد و هفتم نیز در ساعت 15 همان روز به طور رسمی افتتاح می شود (این سایت در آن زمان فعال است).

آقای کوروسی چندین سمت در وزارت امور خارجه کشورش داشته است که آخرین سمت وی ​​مدیر پایداری محیط زیست در دفتر رئیس جمهور مجارستان است. او چندین سال در سازمان ملل بوده است و ریاست جمهوری احتمالاً شامل منحنی یادگیری چندانی نخواهد بود: آقای کوروسی در طول شصت و هفتمین نشست در سال های 2011-2012 به عنوان معاون رئیس مجمع عمومی خدمت کرد.

  1. اجلاس تحول آموزش و پرورش

طبق معمول، توجه بین المللی (و همچنین تعداد زیادی پلیس و شکایات در مورد ترافیک از طرف نیویورکی ها) حول و حوش هفته بحث های سطح بالا که از سه شنبه 20 سپتامبر آغاز می شود، متمرکز خواهد شد.

با این حال، اجلاس تحول آموزش، که هفته قبل در مقر سازمان ملل متحد برگزار می شود – در روزهای جمعه 16، شنبه 17 و دوشنبه 19 سپتامبر – از سوی این سازمان یک رویداد بزرگ تلقی می شود.

روز جمعه «روز بسیج» است که توسط جوانان رهبری و سازماندهی می‌شود و نگرانی‌های جوانان در مورد تحصیلاتشان را به تصمیم‌گیران و سیاست‌گذاران هدایت می‌کند و بر بسیج مخاطبان جهانی، جوانان، مربیان، جامعه مدنی و دیگران برای حمایت تمرکز می‌کند. تحول آموزش در سراسر جهان

روز دوم درباره راه حل ها است و به گونه ای طراحی شده است که بستری برای ابتکاراتی باشد که به تغییر آموزش کمک می کند. این روز حول پنج موضوع گروه بندی شده است (“جریان های موضوعی اقدام”): مدارس فراگیر، عادلانه، ایمن و سالم. یادگیری و مهارت برای زندگی؛ کار و توسعه پایدار؛ معلمان و حرفه معلمی و معلمی؛ یادگیری و تحول دیجیتال؛ و تامین مالی آموزش و پرورش

روز سوم، دوشنبه 19 سپتامبر، روز رهبران است، که از این واقعیت استفاده می کند که بسیاری از سران کشورها و دولت ها در آن هفته در نیویورک خواهند بود. منتظر مجموعه ای از بیانیه های تعهد ملی از این رهبران باشید.


نمایش بنرهای اهداف توسعه پایدار در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک.

اخبار سازمان ملل/ عبدالمونعم مکی

نمایش بنرهای اهداف توسعه پایدار در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک.

امروز همچنین شاهد ارائه بیانیه اجلاس سران جوانان و بیانیه چشم انداز دبیرکل برای تحول آموزش خواهیم بود.

  1. لحظه SDG

لحظه SDG امسال که بین ساعت 8:30 صبح تا 10:00 روز دوشنبه 19 سپتامبر، درست قبل از روز رهبر برای اجلاس آموزش تحول آفرین برگزار خواهد شد، فرصتی برای تمرکز مجدد بر اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد در سال 2030 خواهد بود. دستور کار، طرحی برای آینده‌ای آینده‌نگرتر، عدالت برای مردم و کره زمین.

آمینه محمد، معاون دبیرکل سازمان ملل که در مجمع سیاسی سطح عالی – یک مجمع توسعه سالانه بزرگ – در ماه ژوئیه صحبت می کرد، گفت: تحولات در انرژی های تجدیدپذیر، سیستم های غذایی و اتصال دیجیتال همراه با “سرمایه گذاری در سرمایه انسانی و فرصت های تامین مالی”. به منظور تبدیل بحران های متعدد به فرصت.

خانم محمد گفت که لحظه امسال “فرصتی برای تمرکز بر این تحولات عمیق و کار مورد نیاز برای بازگرداندن ما به مسیر درست خواهد بود. همچنین نقطه عطف مهمی در راه رسیدن به اجلاس اهداف توسعه پایدار 2023 خواهد بود. “.

Moment سال گذشته با حضور سوپراستارهای کره‌ای BTS که در مورد اختلال گسترده ناشی از همه‌گیری COVID-19 فکر می‌کردند و این ایده را به چالش می‌کشیدند که آنها بخشی از “نسل گمشده COVID” هستند، به نمایش گذاشته شد.


زنان اقلیت قومی لیسو، از استان یوننان، چین، لباس های سنتی می پوشند.

برنامه توسعه سازمان ملل در چین

زنان اقلیت قومی لیسو، از استان یوننان، چین، لباس های سنتی می پوشند.

  1. حقوق اقلیت ها

در 18 دسامبر 1992، کشورهای عضو سازمان ملل اعلامیه حقوق افراد متعلق به اقلیت های ملی یا قومی، مذهبی و زبانی (به اختصار اعلامیه حقوق اقلیت ها) را تصویب کردند که سازمان ملل آن را ابزاری کلیدی برای رسیدگی به این موضوع توصیف کرده است. مسائل سیاسی و حقوق مدنی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی برای افراد متعلق به اقلیت ها.

روز چهارشنبه 30 شهریور در اتاق شورای نگهبان، جلسه ای در سطح عالی به عنوان بخشی از جشن یکساله سی امین سالگرد اعلامیه تشکیل می شود.

پائولو دیوید که در ماه ژوئن صحبت می کرد، رئیس بخش حقوق بشر سازمان ملل متحد برای بومیان و اقلیت ها گفت: در حالی که تصویب این اعلامیه سه دهه پیش امیدوار بود، اما این احساسات به سرعت به دلیل درگیری مسلحانه در یوگسلاوی سابق از بین رفت. آقای دیوید خاطرنشان کرد که اقلیت ها هنوز به عنوان ابزاری در بسیاری از درگیری ها از جمله اوکراین، اتیوپی، میانمار، سودان جنوبی، سوریه و یمن استفاده می شوند.

به گفته سازمان ملل، امروزه اقلیت ها با موانع و چالش های بی سابقه ای روبرو هستند. در بسیاری از کشورها، آنها با تهدیدهای مدرن مانند سخنان نفرت پراکنده آنلاین سروکار دارند و از حقوق شهروندی خود محروم شده اند.

این رویداد فرصتی برای ارزیابی محدودیت ها و دستاوردها، به اشتراک گذاشتن نمونه هایی از بهترین شیوه ها و اولویت بندی برای آینده است.


اهداف توسعه پایدار طرحی برای دستیابی به آینده ای بهتر و پایدارتر برای همه است.

© برنامه توسعه سازمان ملل متحد

اهداف توسعه پایدار طرحی برای دستیابی به آینده ای بهتر و پایدارتر برای همه است.

  1. هفته اهداف جهانی

بحث عمومی با هفته اهداف جهانی همپوشانی خواهد داشت که علیرغم نامش، در واقع یک برنامه نه روزه از رویدادهای مجازی و حضوری است که از 16 تا 25 سپتامبر برگزار می شود و بیش از 170 شریک از جامعه مدنی، تجارت، دانشگاه و دانشگاه در آن شرکت می کنند. سازمان ملل متحد، برای تسریع کار بر روی اهداف توسعه پایدار (SDGs).

رویدادهای زیادی وجود دارد که نمی توان آنها را به طور کامل در اینجا فهرست کرد، اما شامل هفته آب و هوا شهر نیویورک است که طیف گسترده ای از چالش های مرتبط با آب و هوا را پوشش می دهد. مجمع بخش خصوصی سازمان ملل که توسط پیمان جهانی سازمان ملل اداره می شود، که تجارت، سازمان ملل و جامعه مدنی را برای رسیدگی به بحران های جهانی گرد هم می آورد. و راه اندازی پروژه اقدام اقلیمی Take Action Global در سال 2002، که کلاس های درس از بیش از 140 کشور را برای یک سری مصاحبه زنده، بازدید از مدرسه، و تصاحب رسانه های اجتماعی گرد هم می آورد.

ویدیوهای SDG Media Zone زیادی در هفته اهداف جهانی برای تماشا وجود خواهد داشت، با ده ها سخنران جالب، از جمله سازندگان محتوا، تأثیرگذاران، فعالان و شرکای رسانه ای، که در بحث های پنل شرکت می کنند و اقدامات و راه حل های حمایت از اهداف توسعه پایدار را برجسته می کنند. لیست سخنرانان به زودی از اینجا اعلام خواهد شد.

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

تماس با ما