محمد توحیدی «شیخ جعلی»!

بعدی- در چند روز گذشته ویدئویی تبلیغاتی از مصاحبه فردی به نام محمد توحیدی با شبکه معاد من و دو منتشر شد که به زودی در فضای مجازی بازنشر می شود و قرار است از این شبکه پخش شود. به زودی شبکه . در این ویدیو از این روحانی با عنوان «امام صلح» یاد شده است.

شبکه من و شبکه من او را فردی با مواضع روشن علیه اسلام رادیکال توصیف می کند. او اکانت توییتر خود را با 1 میلیون فالوور معرفی و اعلام می کند. التوحیدی در این ویدئو مدعی است که 15000 مقام دولتی در جهان او را تعقیب می کنند. نظرات او در این ویدئوی تبلیغاتی نشان می دهد که او رویکردی ضد جمهوری اسلامی دارد. وی در چند سال گذشته از هر فرصتی برای تبلیغ علیه اسلام و ایران استفاده کرده است.

التوحیدی با سازمان سیاسی برانداز فرشارد همکاری می کند و خواهان ادامه تحریم های آمریکا علیه ایران است. او همچنین رابطه نزدیکی با جنبش راست افراطی دارد، از جمله رابطه نزدیک او با سناتور فرام. یک سناتور ایرانیان را “ملت بد ذات” توصیف کرد. توئیتی درباره دیدار او با رضا پهلوی ماهیت براندازانه او را بیش از پیش تقویت می کند.

محمد التوحیدی آخوند خرابکار!

محمد توحیدی از نهضت آیت الله شیرازی. در ایران از آنها به عنوان مروج «شیعیان انگلیسی» یاد می شود. حمایت آیت‌الله شیرازی از محمد تحدی باعث شده است که ایشان در فضای مجازی مجری شبکه ماهواره‌ای امام حسین (ع) و تفرقه‌انگیز به چهره‌ای جنجالی تبدیل شوند و حتی به مدرسه اسلامی در استرالیا تبدیل شوند.

«شیخ جعلی»!

جست و جوی توحیدی در منابع بین المللی، دیدگاه متفاوتی از او به دست می دهد. جامعه مسلمانان به او لقب «شیخ جعلی» استرالیا را داده اند. این روحانی افراطی که توسط رسانه های زرد به عنوان یک رهبر مذهبی معرفی می شود، از برنامه های روزنامه و تلویزیون خود برای به راه انداختن یک جنگ فرقه ای علیه مسلمانان استرالیا استفاده می کند.

وی در برنامه های خود از دولت استرالیا خواست تا ساخت مساجد و مراکز اجتماعی برای مسلمانان سنی را ممنوع کند. همانطور که در برنامه بان صحیح البخاری، مقدس ترین کتاب حدیث اهل سنت اعلام شده است.

توحید توسط شورای ملی امامان استرالیا یا مشابه آن در استرالیای جنوبی به عنوان امام یا شیخ به رسمیت شناخته نمی شود و به هیچ مسجد یا مرکز عبادت استرالیا وابسته نیست. انجمن المصطفی با صلاحیت علمی از وی موافقت نکرد.

داستان های وحدت گرا در مورد توطئه مخفیانه مسلمانان سنی برای ایجاد خلافت در استرالیا، مورد حمایت راست افراطی و ضد اسلام. پس از آنكه خلافت سر فراريان ماليات را بريد، گفت: سرهايشان را در ظرفي مي گذارند و مي خورند، سپس در همان شب به همسرانشان تجاوز مي كنند.

وی در مصاحبه دیگری گفت: مسلمانان سنی فقط می خواهند مانند 1400 سال پیش در غارها زندگی کنند.

او با انتشار تصویری از خود با صورت غرق در خون در یک مهمانی اعلام کرد که جامعه مسلمانان به او پیشنهاد 3 میلیون دلاری برای سکوت او داده اند.

محمد توحیدی نیز در اظهارنظر دیگری گفت: مسلمانان اشتباه می کنند که بیت المقدس را مقدس می دانند، مسلمانانی که برای فلسطین می جنگند کاملاً گیج شده اند، فلسطین سرزمین یهودیان است.

این روحانی وابسته به محافل معاند اسلام، اسلام سیاسی را بیماری می داند. وی همچنین دو زن مسلمان در کنگره آمریکا به نام های ایلهان عمر و رشیده طلیب را متهم کرد که «دستور کار حماس را به کنگره آمریکا ارائه می کنند». به دلیل این مدل اظهارات محمد التوحیدی، سیاستمداران جمهوری خواه او را صدا می زنند و از قهرمان حمایت می کنند.

اظهارات ضداسلام او به قدری مورد تحسین رهبران جنبش های ضداسلامی انگلیس قرار گرفت که در برنامه های خود اینگونه به وی ارائه کردند: «امام موحد یکی از امامان برجسته جهان، عالم قرآن و قرآن است. مردی بسیار محترم. تاریخ اسلام».

محبوبیت التوحیدی در محافل راست افراطی در ایالات متحده و بریتانیا دو سال پس از از دست دادن اعتبار او در استرالیا آغاز شد. همانطور که برونوین ادکاک از شبکه ABC، با نگاهی عمیق به سوابق او، نشان داد، توحیدی یک روحانی حاشیه‌ای است که هیچ مدرک آکادمیکی ندارد و کمتر از تعداد انگشت شماری پیرو دنیای واقعی دارد.

اگرچه محمد توحیدی دوست دارد خود را به عنوان امامی صلح طلب معرفی کند، اظهارات جنجالی او تعصبات شخصیت های راستگرا و سیاستمداران ضد اسلام را برانگیخت.

فعالیت های عجیب توحیدی به این ها محدود نمی شود. او در ویدئویی که به اشتراک گذاشت، گفت که شهردار مسلمان شهر لندن، صادق خان، توسط “ذهنیت پاکستانی” فاسد شده است. التوحیدی همچنین می خواهد سلطنت را به ایران بازگرداند. خانواده پهلوی حمایت می شود.

زمانی که روزنامه های استرالیایی التوحید را برای اولین بار به عنوان مرجع مرجع در جهان اسلام معرفی کردند، مسلمانان استرالیا و سپس ایالات متحده آن را به عنوان یک شوخی به سخره گرفتند – و نشان دهنده این بود که چگونه می توان رسانه های دست راستی را به راحتی فریب داد.

وی همچنین در گردهمایی ملی گرایان هندو با تمسخر مسلمانان پاکستان و اعلام اینکه “کشمیر سرزمین هندوهاست” مورد تشویق این فرقه افراطی ضد اسلام قرار گرفت. او همچنین با نیکی هیلی آشنا شد.

التوحیدی اولین آموزش رسانه ای خود را در عراق گذراند. وی در سال 1393 مجری برنامه هایی در یک شبکه ماهواره ای تحت کنترل پیروان آیت الله سید صادق حسینی شیرازی بود.

او همچنین مجموعه‌ای توهین آمیز به زبان انگلیسی در یوتیوب به نام «پاسخ‌های اسلامی» ارائه کرد که هدف آن آموزش جوانان مسلمان در غرب بود که چگونه طبق آموزه‌های اسلام شیعی زندگی مدرن داشته باشند.

التوحیدی در سال 2016 یک انجمن اسلامی و مدرسه شیعی کوتاه مدت را با حمایت صادق شیرازی در استرالیا افتتاح کرد.

در آن زمان، وب‌سایت‌های وابسته به شیرازی می‌بالیدند که این مدرسه که به نظر می‌رسد کمتر از بیست دانش‌آموز دارد، توسط التوحیدی «به دستور صادق شیرازی» اداره می‌شود. دفتر شیرازی همچنین اعلام کرد که جامعه اسلامی استرالیای جنوبی که وی همزمان با التوحیدی تأسیس کرد، «عمدتاً بر رهنمودهای آیت الله العظمی سیدصادق شیرازی متمرکز خواهد بود».

مسلمانان استرالیا که از اظهارات تحریک آمیز توحیدی در مصاحبه اولیه خود با شبکه هفت وحشت داشتند، متوجه تصویری از شیرازی در پس زمینه دفتر وی شدند.

حمایت شیرازی از پروژه های توحیدی در استرالیا، این شبهه را در میان مسلمانان سنی استرالیا ایجاد کرده است که او ممکن است با پیوستن به نیروهای راست افراطی در غرب به رهبر معنوی خود خدمت کند تا آنها را به عنوان افراط گرایان خطرناک معرفی کند.

بررسی تحرکات محمد التوحیدی نشان می دهد که او به عنصری در خدمت شخصیت های ضد اسلام تبدیل شده است که از او برای تحریف اسلام و ایجاد تفرقه بین مسلمانان استفاده می کنند.

Cassie Wells

حل کننده مشکل به طرز خشمگینانه ای فروتن. ماون فرهنگ پاپ استاد عمومی موسیقی. متعصب وب هیپستر پسند. ارتباط دهنده.

تماس با ما