مخالفت فعالان حوزه انتخابیه با اتهام عینمد: اینمد قانونی نیست – زومیت

[ad_1]

سازمان نصر تهران با برگزاری نشست خبری با موضوع انتخابات واجب، آن را به مرکز کشور تبدیل کرد. به گزارش زومیت، مسئولان حوزه انتخابیه که در این جلسه حضور داشتند وجود مرکز گسترش تجارت الکترونیک به عنوان متولی را زیر سوال بردند. به گفته سازمان نصر تهران، این قانون که بر این فرض استوار است که نیاز به همه پرسی است، ماده الحاقی قانون ضد لهستانی است.

مصطفی نقی پورفرنصر، رئیس انجمن فنی تاک تهران در بیانیه‌ای گفت: «لوگوی اعتماد» در سایر نقاط جهان اختیاری است و توسط بخش خصوصی ارائه می‌شود. به گفته وی، این وظایف باید برای حفظ هویت، آدرس و ایجاد نظر احتمالی کاربران محفوظ باشد، اما با اتهام مطالبه پرداخت، مرکز توسعه کسب و کار باید به نهادی تبدیل شود که دارای اختیار و مشروعیت باشد. او بر فعالیت این مشاغل نظارت خواهد داشت و می تواند آنها را دستگیر و فعالیت آنها را متوقف کند. زیرا چنین عملکردی برای این موسسه غیرقابل پیش بینی بوده و عملکرد این موسسه در این خصوص غیرقانونی است.

نکناین شریعتمداری استنصر همچنین تصریح کرد: مرکز توسعه کسب و کار اکنون دو نقش برای خود دارد: عرضه جامع کالا در حوزه کالا، پنجره مجوز در حوزه خدمات. زیرا قانون اجازه چنین نهادی را نمی دهد. البته عملکرد این موسسه در آزمایش‌هایی مانند سکه سامان و امینر نشان می‌دهد که این مدارک واقعا نمی‌تواند برای اعتماد یک کارآفرین آنلاین کافی باشد. علاوه بر کارکردهای این موسسه، پاسخگویی به کارکنان قابل پیش بینی نیست و رفتار چنین اتفاقاتی دیگر را به دنبال نخواهد داشت.

رضا قربانیهیات مدیره نصر تهران با اشاره به آخرین آمار دو ماه پیش بانک مرکزی، گفت: گردش کل پرداخت های بزرگسالان در کشور به 7 هزار میلیارد تومان رسیده که 8 هزار میلیارد آن سهم گیت های آنلاین است. به گفته وی، قصد برخی از نهادها رهایی از آزادی است. قربانی مدعی شد که حتی پیش از این نیز سازمان ناصر با مرکز توسعه موافق نبوده، اما اکنون به صراحت اعلام می کند که این رویه به روش فعلی مضر است و برخورد با تمام قوا سخت است.

جای جای ایمان چیست؟

مهدی شریعتمداری در پاسخ به زومیت دارمورد گفته است که برای کسب و کار باید اجازه داد. به گفته وی، یک پنجره واحد مجوزها را بازرسی می کند تا دستگاه صادرکننده به درستی و به موقع وظایف مجوز را انجام دهد یا مدارک حرفه ای به اندازه کافی بارگذاری شده باشد. این پنجره توسط وزارت اقتصاد و تحت پوشش وزارت اقتصاد معروف به مرجع ملی صدور مجوز یا G2B معرفی شده و تمدید شده است. یعنی حتی اگر هنوز مجوز فعالیت یک کسب و کار تایید و تعریف نشده باشد و یا در زمان مشخص شده هنوز مجوز از سوی مرجع صادرکننده صادر نشده باشد، بازرگانی باید شروع به کار کند و پرداخت کند.

رضا قربانی، مهدی شریعتمدار و احمدرضا منصوری در نصر تهران

شریعتمداری افزود:

فرض این است که فساد بیداد می کند و من باید با آن روبرو شوم، حتی اگر فرض اساسی قانون اساسی G2B این است که هر ایرانی می تواند از ابزار استفاده کند و تجارت را هدایت کند. نیازی به پرداخت هزینه برای ابزار ضبط نیست. اگر قرار است یک بانک فعال، مانند بانکی که باید مجوز داشته باشد، تأسیس شود، باید به موسسه مرتبط باشد، نه به یک موسسه متمرکز مانند مرکز توسعه تجارت الکترونیک.

رئیس انجمن فین‌تک می‌گوید اکنون نام آن به قانون تبدیل شده است و اعضای آن می‌توانند سلیقه و آیین‌نامه داخلی خود را تغییر دهند و قانونی در این زمینه وجود ندارد. این بدان معنا نیست که قانون به نهاد نظارتی مانند ناظر پولی و بانکی که قانون پولی دارد تغییر یافته است، در حالی که تدوین لایحه مبنای قانونی ندارد و فقط در مصوبات وزرا الزامی است. .

مدیر عامل زریناپال: اگر بتوانید کانتینر را به مدت دو دقیقه ایمن نگه دارید، جایزه 1 میلیونی را برای مرکز توسعه کسب و کار در نظر گرفته ایم.

شریعت در پاسخ به این سوال که آیا همه کارها و مشاغل از پنجره واحد مجوز خود را پیدا می کند یا خیر؟ لزوماً به این معنا نیست که هر کارآفرین کوچک و مبتکر دارای مجوز است، اما در زمانی که یک کارآفرین در خطر ایجاد شدن است، باید مقررات و مجوز داشته باشد. وی افزود که روز به روز کارآفرینان بیشتری شروع به کار می کنند و تعداد بیشتری از آنها عمر کوتاهی خواهند داشت. هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد. علاوه بر این، کشف قطعات دارای مجوز، حتی برای مشاغل و مشاغل شناخته شده، ممکن است دو یا سه سال طول بکشد و نباید منتظر ماند.

در این زمینه، مصطفی امیرینصر تهران، مدیر اجرایی زرین پال و یکی از اعضای قوه مجریه کمیسیون نیز به این نکته اشاره کرد که روند کشف این موضوع بسیار زیاد است و زمان رو به اتمام است.

منوچهر صدرینصر تهران، مدیرعامل سنجاق و نایب رئیس کمیسیون تجارت الکترونیک گفت: اقدامات دولت در مسیر اشتباه انجام شده و به جای حمایت از آن، رشد در حال انجام است. به گفته وی، این نتیجه حاصل اقداماتی مانند خودگردانی نیست و دولت به تنهایی بتواند در این فضا و کسب و کار ما در آینده فعالیت کند وگرنه دولت بخواهد یا منتفع شود.

ارائه دهندگان خدمات اختیاری در قانون

در ادامه اهمیت شریعت، با علم به اهمیت PSP و توانمندسازی در این مورد، لازم است خلأهای قانونی و اجرای این اقدامات موازی و متناقض باشد. وی تفاوت این دو نهاد را اینگونه بیان کرد:

«PSP ارائه دهنده خدمات است و قرارداد مستقیماً از بانک مرکزی صادر می شود البته بانک مرکزی می گوید مجوزی در این زمینه صادر نکرده است، اما اگر چنین مجوزی وجود نداشته باشد، مسئولان نیز باید مجوز فعالیت در این منطقه را داشته باشند. پس مجوز و انحصار وجود دارد. این شرکت ها مجوز و دسترسی دارند که ندارند».

وی ادامه داد: مدیر مجاز معامله یک شرکت PSP است و در واقع واسطه است و تفاوت های اساسی بین تجارت و PSP وجود دارد. اول اینکه PSP ها از بانک ها و خریداران استخدام می کنند، در نتیجه اگر بانک درآمد کافی نداشته باشد (کل واردات PSP سالانه 3 تا 4 هزار میلیارد تومان است) چون پول چاپی دارد و از خزانه خرج می کند، طبیعتا تا بانک چنین ضررهایی را تامین کند.واردات رخ نمی دهد و تحت تاثیر قرار می گیرد. در این مرحله است که کارفرما به کارفرما یا خرده فروش نهایی تبدیل می شود.

یکی دیگر از تفاوت های مهم بین عملکرد PSP این است که برند شرکت PSP درب منزل دیده شده و در بازار شناخته خواهد شد. شریعتمداری می گوید PSP در این زمینه صلاحیت دارد اما پتانسیل مجوز گرفتن را ندارد. تفاوت دیگر تسویه حساب PSP این است که هر روز ساعت 8 صبح و حتی روزهای تعطیل انجام می شود. PSP این پتانسیل را دارد که با دیگرانی که قادر به ارائه آن نیستند همکاری کند. در نتیجه، مجوز برای بحث، واردات و دسترسی محدود است.

مقالات مرتبط:

به گفته شریعت اماداری، اساسنامه هیئت وزیران وزرای قوا و PSP تعریف شده است و بر اساس این تعریف، PSP باید قبل از تصویب خدمت پیدا شود. با این حال، با این تعریف همانطور که در سندباکس دیده می شود مجاز به راه اندازی کسب و کار و نوآوری در آن است. وی افزود که با تقاضای اجباری پرداخت در پورتال، مزایای سرویس Discovery PSP این است که شرکت‌های مجاز برای چند ماه خارج خواهند شد. علاوه بر این مزایا، کسب‌وکارها نیز باید از طریق PSP در زمینه کسب‌وکار مشارکت داشته باشند، که باعث می‌شود کارآفرینان تمایل بیشتری به همکاری با این شرکت‌ها داشته باشند.

به گزارش عماری، رضا ایثار قبل از پایان روز توسط شاپرک متوجه شد که به همین میزان درآمد داشته است اما اکنون به جایی رسیده است که جلوی گسترش تجارت در کشور را گرفته است. از این مبلغ 3000 میلیارد تومان توسط شرکت های مجاز پرداخت می شود.

[ad_2]

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

تماس با ما