مخبر: کارمندان دولت پس از پیگیری هر وزارتخانه صاحب مسکن خواهند شد

جلسه شورای عالی مسکن عصر امروز (شنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد و برنامه های تامین مالی مسکن رده های سنی کم و متوسط ​​درآمد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمد مخبر در این جلسه که با حضور وزرای کشور، راه، شهرسازی، نیرو، نفت و جهاد کشاورزی و روسای بانک مرکزی، برنامه ریزی و برنامه ریزی برگزار شد. سازمان بودجه و مسئولان نهادهای ذیربط با تایید تحقق وعده رئیس جمهور مبنی بر ساخت چهار میلیون واحد مسکونی در دولت سیزدهم، گفتند: با برنامه ریزی های انجام شده برای ساخت واحدهای مسکونی، روش های تامین مالی مختلفی وجود دارد. بر اساس دسته های درآمد اعشاری.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: تعداد واحدهای مورد نیاز برای هر اعشار درآمد باید مشخص شود، تسهیلات و نحوه واگذاری زمین برای ساخت و ساز مشخص شود و دستگاه های ذیربط در روند کمک رسانی با این دهک ها سازگاری داشته باشند. به ساخت و ساز .. حضور جدی و پررنگی دارد.

این مخبر همچنین به گزارش وزارت مسکن مبنی بر آغاز ساخت یک و نیم میلیون واحد مسکونی اشاره و تاکید کرد: در ساخت واحدهای مسکونی طرح نهضت مسکن ملی باید زیرساخت های آب، انرژی و حمل و نقل مورد توجه قرار گیرد. .

معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: همه وزرای دولت موظفند بسته مشخص و برنامه ریزی برای نحوه تامین منابع و زمین مورد نیاز برای اسکان کارکنان وزارتخانه خود ارائه کنند. همچنین باید اختیارات مناسب به فرمانداران تفویض شود تا بتوانند روند ساخت مسکن به ویژه در شهرهای کوچک را تسریع بخشند.

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در این جلسه با اشاره به برنامه های این وزارتخانه در راستای راه اندازی طرح نهضت ملی مسکن، تاکید کرد: در سراسر کشور یک میلیون و 500 هزار واحد مسکونی در حال ساخت است. و یک میلیون و 900 هزار واحد مسکونی و زمین تخصیص یافته و ساخت این واحدها آغاز شده است و در مدت کوتاهی و با مساعدت مراجع و وزارتخانه های مختلف زمین به سه میلیون و 200 واحد اختصاص می یابد. هزار واحد مسکونی در طرح ملی نهضت مسکن.

وی با اشاره به اینکه وزارت راه و شهرسازی زمین های مورد نیاز برای ساخت چند واحد مسکونی را تحویل داده و این واحدها در حال ساخت هستند، گفت: فرمانداری ها در هر استانداری زمین های درخواستی متقاضیان ساخت را بررسی کنند. ..و ساز را ارائه دهید.

قاسمی ادامه داد: در هر استانداری که زمین در اختیار مردم قرار گرفت باید ظرف یک سال و نیم پس از آن خانه ای ساخته شود و وزارت راه و شهرسازی برای استفاده از روش های «ساخت تدریجی» برنامه دارد. و «ساختمان جمعی» و «ساخت با تحویل به استانداری ها» برای تسریع روند ساخت و ساز در کشور.

وی افزود: بر اساس توافق با شرکت سهامی مسکن 600 هزار واحد مسکونی از طریق این سازمان به مردم تحویل داده می شود.

علی صالح العبادی رئیس کل بانک مرکزی نیز در این جلسه با اشاره به راه های تامین مالی ساخت مسکن از جمله تسهیلات و روش های بانکی، فروش نفت، مسکن ملی و صندوق های توسعه ملی، کمک به مالکان و بازار سرمایه، و تاکید کرد: وزارتخانه‌ها و نهادهای مختلف می‌توانند از افراد واجد شرایط حمایت کنند.

لازم به ذکر است در این جلسه گزارشی از بسته تامین مالی دهک های مختلف درآمدی، مجموع منابع مورد نیاز و جذب نقدینگی برای تولید چهار میلیون واحد مسکونی با کمک بخش خصوصی، بانک های سرمایه گذاری و دولت ارائه می شود. برآورد کمک‌ها و پس‌انداز و تعداد تسهیلات موجود پرداخت‌های خانوارهای گروه‌های درآمدی مختلف و برنامه‌های تامین مالی مسکن برای دهک‌های پایین و متوسط ​​ارائه شد و مقرر شد در جلسه هفته آینده این پیشنهادات بررسی و نهایی شود.

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

تماس با ما