مدعیان و فانوس های خوش دست; در لیگ اروپا چه خبر است؟


به گزارش “ورزش سه”، آخرین وقفه مسابقات ملی نیز امسال به پایان رسید. مسابقات مقدماتی جام جهانی هیجان انگیز بود، اما وقفه در فوتبال باشگاهی همیشه در بدترین حالت رخ می داد.

با این حال، اکنون یک تقویم پرفشار برای لیگ های برتر در سراسر اروپا وجود دارد. مسابقات متعددی مانند دوره قهرمانی هر لیگ، لیگ قهرمانان، لیگ اروپا و البته رهایی از تبعید در پیش است که هنوز تکلیف آن مشخص نشده است.

در فرانسه، پاری سن ژرمن برتری خود را نسبت به سایر رقبا افزایش داده است، اما رقابت هیجان انگیزی برای حضور در لیگ وجود دارد. در لالیگا سه تیم در کورس قهرمانی با یک امتیاز اختلاف دارند و تیم های زیادی در راه رسیدن به سه تیم انتهایی جدول هستند.

در بوندسلیگا و سری آ. آ یک رقابت دو تیمی وجود دارد و باشگاه های زیادی برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا با هم رقابت می کنند که در ادامه فصل وضعیت آنها را بهبود می بخشد.

در این مقاله نگاهی دقیق تر به وضعیت هر لیگ می اندازیم…

لیگ فرانسه

دوره قهرمانی

خلاصه این فصل دوره خاصی نداره. لیل فصل گذشته با پاری سن ژرمن قهرمان شد، اما امسال پوچتینو با 34 امتیاز در صدر قرار دارد. آنها در حال حاضر 10 امتیاز با نزدیکترین تعقیب و گریز فاصله دارند.

علیرغم انتقاداتی که نسبت به سبک بازی این تیم وجود دارد، آنها در 13 بازی اخیر خود 11 برد، یک تساوی و تنها یک باخت کسب کرده اند. این یک شروع قدرتمند برای قهرمانی است و به نظر می رسد جام به آنها بازگردد.

لنس با 24 امتیاز دوم است و یک سهمیه خودکار دیگر برای بازی در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا و نزدیک به نیس و مارسی دارد. تلاش آنها ممکن است تحت تأثیر عملکرد درخشان PSG قرار گرفته باشد، اما آنها واقعاً فوق العاده بوده اند.

سهمیه اروپا بگیرید

از آنجایی که در فرانسه دوره قهرمانی واقعی وجود ندارد، رقابت برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان و لیگ اروپا بیشترین جذابیت را در لیگ این کشور ایجاد می کند. تیم سوم جدول لیگ به مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان اروپا راه می یابد.

سپس تیم چهارم به مرحله گروهی لیگ اروپا و تیم پنجم به مرحله مقدماتی لیگ اروپا راه خواهند یافت. نیس در حال حاضر سوم، مارسل چهارم و رن پنجم هستند، تنها یک امتیاز کمتر.

مون پلیه و لیون هر دو با 19 امتیاز نزدیک به هم هستند و منتظر فرصتی برای صعود به بالای جدول هستند.

نبرد برای بقا

هر دو تیم در پایان فصل به لیگ دو سقوط خواهند کرد و تیم رده هجدهم برای سقوط به لیگ دو یا صعود به لیگ یک باید در مرحله پلی آف بازی کند. متز با تنها هشت امتیاز در حال حاضر چهار امتیاز با منطقه امن جدول فاصله دارد و به نظر می رسد کاندیدای اصلی حذف باشد.

سنت اتین که زمانی یکی از مدعیان بود، در رده نوزدهم قرار دارد. آنها 9 امتیاز دارند و دومین بدترین تفاضل گل لیگ در خط حساس است. بوردو در حال حاضر به عنوان کاندیدای پلی آف در رده هجدهم قرار دارد.

با این حال، بسیاری از تیم های دیگر با سه تیم انتهایی فاصله کمی دارند. براش و رنسانس 12 امتیاز دارند، در حالی که کلرمون و تروا رتبه های چهاردهم و پانزدهم 13 امتیاز دارند، بنابراین خطر سقوط آنها زیاد است.

لالیگا

دوره قهرمانی

در واقع سه تیم در حال حاضر در تلاش هستند تا جام لالیگا را بالای سر ببرند. رئال سوسیداد با 28 امتیاز در صدر جدول قرار دارد و رئال مادرید که یکی از مدعیان اصلی قهرمانی است با 27 امتیاز بالاتر از سویا قرار دارد.

سوسیداد با هدایت ایمانول الگواسیل، در این فصل از 13 بازی خود، 8 برد، 4 تساوی و تنها یک شکست کسب کرده است. آنها با 19 گل چندان تهاجمی نیستند اما در این فصل با اتحاد خط دفاعی خوش درخشیده اند.

قهرمان سابق اتلتیکو مادرید با 23 امتیاز چهارم است. دیگو سیمئونه و ستاره هایش پس از شروع قدرتمند فصل به دنبال چند برد ارزشمند هستند تا بتوانند با رقیب رئال در شهر خود رقابت کنند.

سهمیه اروپا بگیرید

چهار تیم بالای جدول به صورت خودکار به مرحله گروهی فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا و تیم پنجم به مرحله گروهی لیگ اروپا راه خواهند یافت. ضمنا تیم ششم راهی مرحله مقدماتی لیگ کنفرانس می شود.

اتلتیکو مادرید در حال حاضر آخرین سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را در اختیار دارد و رئال بتیس در رده پنجم لیگ اروپا قرار دارد. رایو وایکانو ششم است و بنابراین می تواند به آخرین مسابقات قهرمانی اروپا راه یابد.

اوساسونا و اتلتیک بیلبائو به ترتیب 18 و 19 امتیازی هستند و هنوز تصمیم نگرفته اند که رویای خود برای رقابت در اروپا را کنار بگذارند. با توجه به اینکه بارسلونا در حال حاضر در رده نهم قرار دارد و ژاوی کهنه کار این باشگاه روی نیمکت، اوضاع می تواند برای او تغییر کند.

نبرد برای بقا

در لالیگا بازی پلی آف وجود نخواهد داشت و تنها سه تیم برای فصل آینده در لیگ دسته دوم باقی خواهند ماند. دو تیمی که در حال حاضر در منطقه سقوط قرار دارند، ختافه و لوانته هستند که تنها 6 امتیاز دارند و پنج امتیاز با منطقه امن جدول فاصله دارند.

الچه در رده هجدهم قرار دارد اما به گرانادای رده هفدهم امتیاز دارد و تنها یک امتیاز با نیمه انتهایی جدول فاصله دارد. گرانادا، کادیز، سلتاویگو و آلاوس در حال حاضر در خطر سقوط هستند.

سلسله آ

دوره قهرمانی

رقابت برای بالا بردن فصل جاری لیگ ایتالیا بسیار جذاب است. ناپولی با 32 امتیاز در صدر جدول است و میلان با آنها همراه است اما با تفاضل گل کم در رده دوم قرار دارد.

ناپولی در این فصل در هیچ بازی شکست نخورده است، 10 برد و 2 تساوی از 12. اما شاید جالبتر این باشد که آنها فقط 4 گل دریافت کرده اند و 24 گل دریافت کرده اند تا در صدر 20 گل ترسناک باقی بمانند.

اینتر همچنان امیدوار است فاصله دو تیم را کم کند، اما آنها تاکنون 25 امتیاز کسب کرده اند. آتلانتا در رده چهارم قرار دارد اما با اختلاف 10 امتیازی نسبت به رتبه اول شانس چندانی برای حضور در کورس ندارد.

سهمیه اروپا بگیرید

چهار تیم برتر جدول لیگ مانند لالیگا مستقیماً به مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا فصل آینده صعود خواهند کرد. در حال حاضر این سهمیه به ناپولی، میلان، اینتر و آتلانتا تعلق می گیرد.

لاتزیو با 21 امتیاز پنجم است و رم، فیورنتینا، یوونتوس و بولونیا در رده های بعدی قرار دارند. همه این تیم ها 18 امتیازی هستند و همسایه هستند.

با وجود بازگشت مکس آلگری در این فصل، یوونتوس با مشکل مواجه شده است. او از 5 بازی اخیر فقط دو برد را به دست آورده است و فشار روی مربی برای تغییر فوری شرایط بیشتر شده است.

نبرد برای بقا

مانند اکثر لیگ های برتر اروپایی، رقابت های اگزودوس در ایتالیا بسیار فشرده است و از نزدیک دنبال می شود. در حال حاضر کالیاری در انتهای جدول، سالرنیتانا و سمپدوریا در انتهای جدول قرار دارند.

کالیاری تنها 6 امتیاز دارد و 8 بازی از 12 بازی را باخته است. دو تیم برتر آنها به ترتیب 7 و 9 امتیاز هستند. تفاضل گل بد آنها، رسیدن به سطوح بالاتر را برای آنها دشوار کرده است. جنوا در این میان هفدهمین و برابر سمپدوریا است.

بوندسلیگا

دوره قهرمانی

رقابت قهرمانی لیگ خیلی زود به نبرد دو تیم تبدیل شد. بایرن مونیخ با 28 امتیاز و 4 امتیاز کمتر از بوروسیا دورتموند صدرنشین است.

بایرن در این فصل عملکرد خوبی داشته است. آنها 9 بازی از 11 بازی اخیر خود را برده اند و در این راه 40 گل به ثمر رسانده اند.

اگر دورتموند بتواند موقعیت دفاعی خود را بهبود بخشد، می تواند بماند. فرایبورگ پس از آنها سوم است، اما بعید است این تیم برای بایرن مشکل ساز شود.

سهمیه اروپا بگیرید

این رقابت به طرز شگفت انگیزی غیرقابل پیش بینی است. بایرن و دورتموند دو مدعی اصلی لیگ قهرمانان اروپا هستند که اول و دوم شدند، اما دو تیم دیگر به کوتا فرایبورگ و وولفسبورگ می رسند که در حال حاضر با 19 امتیاز به ترتیب سوم و چهارم هستند.

تیم پنجم بوندسلیگا جواز حضور در مرحله گروهی لیگ اروپا را که هم اکنون در لایپزیگ به سر می برد، می شود. آنها فراز و نشیب هایی را تحت هدایت جسی مارش تجربه کرده اند و فصل گذشته در جایگاه دوم قرار گرفته اند.

تیم ششم بوندس لیگا به لیگ اروپا می رود، در حال حاضر بایر لورکوزن که فصل گذشته را در همین موقعیت به پایان رساند. منز و اتحادیه برلین نیز در میان شرکت کنندگان هستند، اما بوروسیا امچنگ گلادباخ با آنها فاصله زیادی دارد.

نبرد برای بقا

فورت بزرگ تنها یک امتیاز دارد و دیر یا زود اخراج او از لیگ قطعی می شود. سقوط تک امتیازی این تیم با دیگر نامزد ارمنستان بیله فلد برابری می کند.

با این حال ارمنستان در حال حاضر 8 امتیازی است و در تلاش برای خروج از منطقه سقوط است. تیم هایی مانند آگسبورگ، اشتوتگارت و آینتراخت فرانکفورت نیز شانس ماندن در انتهای جدول را دارند.

لیگ برتر

دوره قهرمانی

انتظار می رفت چلسی به رهبری توماس توخال گزینه اصلی این فصل باشد. آنها در حال حاضر با 26 امتیاز، هشت برد، دو تساوی و تنها یک شکست از 11 بازی اخیر خود در صدر جدول هستند.

منچسترسیتی قهرمان با 23 امتیاز در رده دوم قرار دارد و در کمال تعجب وستهام با همین تعداد امتیاز و اختلاف کم در جایگاه سوم قرار دارد. لیورپول با 22 امتیاز چهارم است.

سهمیه اروپا بگیرید

چهار تیم برتر لیگ برتر انگلیس مانند بوندسلیگا و لالیگا مستقیماً به مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا راه می یابند که در حال حاضر چلسی، منچسترسیتی، وستهم و لیورپول را در اختیار دارند.

تیم پنجم به مرحله گروهی لیگ اروپا صعود می کند که هم اکنون در اختیار آرسنال است که با وجود شروع ضعیف در این فصل، توانست با 20 امتیاز به رده پنجم جدول صعود کند.

تیم ششم به لیگ کنفرانس اروپا راه می یابد که در حال حاضر تیم اوله گونار سولسش .r با 17 امتیاز در رده بندی قرار دارد. با این حال، ولورهمپتون و تاتنهام به دنبال صعود تنها با یک امتیاز در رده بندی هستند.

نبرد برای بقا

نوریچ و نیوکاسل تنها با پنج امتیاز و یک تفاضل گل به ترتیب در رده های بیستم و نوزدهم لیگ برتر هستند. برنلی با سه امتیاز بیشتر در رده هجدهم قرار دارد.

اما تفاوت این تیم با رده چهاردهم جدول تنها سه امتیاز است و فشردگی و نزدیکی تیم های انتهای جدولی لیگ برتر شرایط را به شدت حساس کرده است.

منبع: دیلی میل

ترجمه: مژده لاریجانی

Ainsley Murphy

بشارت دهنده آبجو Wannabe. نویسنده فداکار جنرال الکل نینجا. دانشجو. متخصص زامبی خالق مستقل متعصب سفر

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکورdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliancesدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان