مدیران آمریکایی در بلاتکلیفی در شرکت‌های تراشه‌های چینی پس از تحریم آمریکا

سنگاپور – کارگران آمریکایی موقعیت‌های کلیدی در صنعت تراشه‌های داخلی چین دارند و به تولیدکنندگان کمک می‌کنند تا تراشه‌های جدیدی را برای رسیدن به رقبای خارجی توسعه دهند. اکنون، این کارگران تحت قوانین جدید کنترل صادرات ایالات متحده که شهروندان آمریکایی را از حمایت از توسعه تراشه های پیشرفته چینی منع می کند، دچار مشکل شده اند.

بر اساس بررسی پرونده‌های شرکت و وب‌سایت‌های رسمی توسط وال استریت ژورنال، حداقل 43 مدیر ارشد که با 16 شرکت نیمه هادی چینی که در فهرست عمومی فهرست شده‌اند، شهروند آمریکا هستند. بسیاری از آنها دارای عناوین C-suite هستند، از مدیر عامل تا نایب رئیس و رئیس هیئت مدیره.

طبق پرونده های شرکت، تقریباً همه مدیران عامل پس از گذراندن سال ها کار در سیلیکون ولی برای سازندگان تراشه یا شرکت های تجهیزات نیمه هادی ایالات متحده، به صنعت تراشه در چین نقل مکان کرده اند. سابقه کاری آنها نشان دهنده جریان آزاد استعدادها در سراسر شرکت ها و مرزها در طول سال هاست. برخی از آنها از طریق ابتکاراتی از جمله برنامه “هزاران استعداد” این کشور که توسط دولت چین در سال 2008 برای تقویت استانداردهای تحقیقاتی معرفی شد، به چین کشیده شده اند.

شرکت های آمریکایی با سریع ترین سرعت تاریخ در حال اسکان مجدد هستند که بخشی از آن به دلیل جنگ تجاری با چین و افزایش تعرفه ها است. اما این ممکن است به یک برد بزرگ برای کارگران یقه آبی آمریکایی تبدیل نشود. Dion Rabouin از WSJ توضیح می دهد. تصویر: دیوید نیش

وزارت بازرگانی این ماه کنترل صادرات را بر طیفی از تراشه ها و فناوری ساخت تراشه اعمال کرد که بزرگترین ضربه ایالات متحده علیه صنعت فناوری چین تا به امروز است.

در اقدامی نادر که صنعت را غافلگیر کرد، همچنین به دنبال محدود کردن استفاده از دانش آمریکایی با منع مردم آمریکا از حمایت از توسعه تراشه های پیشرفته در چین یا تولید بدون مجوز بود. این وزارتخانه افراد آمریکایی را شامل شهروندان ایالات متحده، مقیم دائم، افرادی که در ایالات متحده زندگی می کنند و شرکت های آمریکایی تعریف می کند.

بسیاری از شرکت ها، از جمله گروه فناوری Naura مستقر در پکن یک شرکت

002371 1.39٪

به گفته این شرکت ها، و ASML Holding NV، یک سازنده تجهیزات هلندی، کارمندان آمریکایی خود را از ادامه کار که اکنون می توانند محدود شوند، به دلیل تلاش برای شفاف سازی قوانین، معلق کرده اند.

Dane Chamorro، رئیس ریسک و اطلاعات جهانی در مشاوره تجاری Control Risks، گفت که محدود کردن دسترسی شرکت‌های چینی به استعدادهای آمریکایی ضربه مستقیمی به قلب تلاش چین برای ارتقاء زنجیره فناوری وارد می‌کند.

او گفت: «تکنولوژی بدون افرادی که در آنجا کار می کنند چیزی نیست.

آقای چامورو گفت که برای بسیاری از مدیران ارشد شرکت های چینی، این قانون احتمالاً آنها را مجبور می کند که بین شغل و شهروندی ایالات متحده یا وضعیت اقامت دائم یکی را انتخاب کنند. این قوانین از همه افراد آمریکایی می‌خواهد که برای ادامه کار بر روی توسعه تراشه‌های پیشرفته چینی درخواست مجوز کنند.

از جمله مدیران برجسته ایالات متحده در چین، جرالد یین، بنیانگذار و رئیس شرکت پیشرفته میکرو ساخت تجهیزات است. یک شرکت ،

یا AMEC، یکی از بزرگترین تامین کنندگان تجهیزات ساخت تراشه در چین. بر اساس وب سایت این شرکت و آخرین گزارش سالانه، او و شش مدیر ارشد و محقق اصلی فعلی AMEC شهروند ایالات متحده هستند.

آقای یین که شرکت او در بورس شانگهای فهرست شده است، نزدیک به 20 سال را برای شرکت های دره سیلیکون از جمله اینتل کار کرده است. شرکت

و مواد کاربردی یک شرکت ،

او قبل از اینکه AMEC را تأسیس کند، مدیر ارشد فناوری واحد آسیایی آن بود.

افکار خود را به اشتراک بگذارید

آیا آمریکا باید ممنوعیت تراشه های چینی را لغو کند؟ چرا و چرا نه؟ به گفتگوی زیر بپیوندید.

این شرکت مستقر در شانگهای که ماشین‌های حکاکی را کلید تبدیل ویفرهای سیلیکونی به نیمه هادی می‌کند، به عنوان یک قهرمان ملی در حال رشد در این بخش دیده می‌شود، اگرچه هنوز از رهبران جهانی مانند Lam Research عقب است. شرکت

و مواد کاربردی این شرکت در آخرین گزارش سالانه خود اعلام کرد که در سال 2021 بیش از 50 میلیون دلار یارانه از دولت چین دریافت کرده است.

آمیک و آقای ین به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

یکی دیگر از شرکت‌هایی که با تاثیرات عمده مواجه است، سازنده تراشه‌های حافظه فلش چینی GigaDevice Semiconductor است. یک شرکت ،

یک طراح در حال ظهور تراشه های فلش مورد استفاده در اتومبیل ها و رایانه های شخصی. در این گزارش آمده است، معاون رئیس GigaDevice، Xu Qingming و مدیر، Cheng Taiyi دارای گذرنامه های آمریکایی هستند.

GigaDevice به درخواست‌ها برای اظهار نظر پاسخ نداد.

KingSem یک شرکت

688037 -0.79٪

که جدیدترین تجهیزات پوشش و توسعه را در چین تولید می کند و غول هایی از جمله تولید نیمه هادی تایوانی را تامین می کند. یک شرکت

TSM -4.05٪

به سرمایه گذاران که در حال ارزیابی تاثیر بخشنامه های جدید است. آخرین گزارش سالانه این شرکت نشان می دهد که مدیر عامل، چن شنگ لانگ، دارای گرین کارت ایالات متحده است.

آن هوکر، شریک مشاور مدیریت Bain & Co، گفت: در حالی که مسدود کردن استعدادها – همراه با تمام محدودیت های دیگر – می تواند به طور قابل توجهی پیشرفت بخش تراشه های چینی را کاهش دهد، برای از بین بردن آن کافی نخواهد بود. در گروه خود برای نیمه هادی ها. .

او گفت: «یک چیز وجود دارد که چین در مورد آن بسیار ثابت قدم بوده است و آن نیاز آنها به ساخت یک منبع داخلی نیمه هادی ها است. آنها به سرمایه گذاری پول زیادی در آن ادامه خواهند داد و به پیشرفت خود ادامه خواهند داد.»

بسیاری از شرکت ها، از جمله KLA شرکت

لام ریسرچ قبلاً مهندسان و سایر کارمندان رده پایین تر را در چین تعلیق کرده است زیرا آنها به دنبال شفاف سازی قوانین یا مجوز برای ادامه کار خود هستند.

سخنگوی گروه فناوری Naura که دارای یک واحد تولید تجهیزات نیمه هادی است، گفت که هشدارهایی را به کارمندان آمریکایی خود در سرزمین اصلی چین صادر کرده است تا کار با مشتریانی را که معتقد است تحت محدودیت های جدید قرار دارند، در حالی که منتظر شفافیت بیشتر هستند، متوقف کنند. وی گفت: این کارکنان به انجام سایر وظایف در شرکت ادامه دادند.

برای بسیاری از مدیران ارشد آمریکایی در شرکت‌های چینی، قانون وزارت بازرگانی احتمالاً آنها را مجبور می‌کند بین شغل و شهروندی ایالات متحده یکی را انتخاب کنند.


تصویر:

Ai Huaqing / اخبار بلومبرگ

ASML، سازنده هلندی تجهیزات تراشه، تأیید کرد که روز چهارشنبه یک ایمیل داخلی برای کارمندان آمریکایی خود ارسال کرده و از کارمندان آمریکایی – شهروندان آمریکایی و خارجی های مقیم آمریکا – خواسته است تا از ارائه خدمات، حمل و نقل یا پشتیبانی به هر یک از مشتریان خود در این کشور خودداری کنند. چین تا اطلاع ثانوی . .

قوانین جدید همچنین می‌تواند کارکنان شرکت‌های چینی را که در شرکت فناوری‌های حافظه یانگ تسه فعالیت می‌کنند، تحت تأثیر قرار دهد. به گفته لینکدین، سازنده پیشرو تراشه های حافظه در چین، که دفتری در سانتا کلارا، کالیفرنیا، با بیش از ده ها کارمند در ایالات متحده دارد. آنها شامل مدیر مهندسی، رئیس طراحی NAND آمریکا و رئیس فروش در آمریکای شمالی هستند.

نوشتن به لیزا لین در [email protected] و کارن هائو در [email protected]

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق حفظ شده است 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

تماس با ما