مدیرکل: فرمانداران در بحث مسکن منتظر مجوز مرکز نباشند

رئیس جمهور تامین مسکن مردم را یکی از مهم ترین دغدغه های دولت دانست و گفت: استانداران باید به طور خاص موضوع تامین مسکن و کنترل اجاره بها را پیگیری کنند و در تصمیم گیری های خود در این زمینه منتظر دستور یا مجوز مرکز نباشند.

به گزارش خبرگزاري فارس، آقاي ابراهيم رئيسي صبح امروز چهارشنبه در نشست مشترك اعضاي هيات دولت با استانداران كل كشور با تقدير از محبت و محبت رهبر معظم انقلاب در جلسه هیئت دولت وی با وی گفت: از رهبر معظم انقلاب اسلامی که چند روز پیش به دولت تشریف آوردند، لطف و محبت کردند و دولتمردان را با سخنان حکیمانه راهنمایی کردند و راهبردهای سال های آینده را تبیین کردند، صمیمانه از ایشان تشکر و قدردانی می کنیم. .

رئیسی با اشاره به اولویت صیانت از امید و اعتماد مردم به مسیرهای کلی دولت، گفت: امید و اعتمادی که در مردم به وجود آمد اعتباری برای دولت است و باید با تصمیمات موثر، پیگیری جدی، گزارش های صادقانه، تقویت شود. و ارتباط مستمر با مردم

رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت اقدام سریع در اقدامات دولت، گفت: سرعت عمل به عنوان یکی از مصادیق اقدام جهادی در دولت باید همواره برای همه مدیران، مسئولان و دستگاه های مختلف یک اصل باشد و به هیچ وجه به تعویق نیفتید و یا مورد غفلت قرار نگیرید با آن مقابله نکنید

رئیسی به ویژگی مسئولیت پذیری دولت مورد تاکید رهبر انقلاب اشاره کرد و گفت: از ابتدا اصرار داشتیم که دولت با قاطعیت و بدون بهانه گیری و تصمیم گیری تصمیمات لازم را در حوزه تصمیم گیری اتخاذ کند. با روحیه مسئولیت پذیری و کار در میدان به طور دقیق و جدی و اجرای به موقع تصمیمات.

اهمیت و ضرورت پایبندی دولت به سایر وعده ها محور مهم سخنان رئیس جمهور در دیدار با استانداران کشور بود.

رئیسی صداقت دولت در وعده های خود را شاخص مهم ارتقای امید و اعتماد در کشور عنوان کرد و گفت: باید تلاش کنیم تا وعده های جزئی، مورد به مورد و وعده های کلان را به درستی و به موقع پیگیری و محقق کنیم. و در راه، و اگر وفای به عهد در جایی باشد و علت مشکل چیست، باید برای مردم توضیح داده شود.

توجه به اولویت های مهم به ویژه مسائل اقتصادی با پیوند فرهنگی از دیگر نکات توصیه های رهبر معظم انقلاب بود که رئیس جمهور به آن اشاره کرد و افزود: همه مسائل کشور مهم است اما بحث اقتصادی به دلیل اینکه مربوط به معیشت مردم است، باید با جدیت پیگیری شود و اقدامات انجام شده برای مردم تبیین شود.

رئیس جمهور بر لزوم تقویت اطلاع رسانی در دستگاه های اجرایی به ویژه استانداری ها برای تبیین رویه های خوب و موثر دولت تاکید کرد و گفت: روابط عمومی استانداری ها باید با تلاش مضاعف در تبیین موضوع به وظایف خود عمل کنند. رویه ها و دستاوردهای دولت دولت در فضای مجازی و رسانه ها.

رئیس‌جمهور همچنین خواستار اتحاد و اتفاق نظر اعضای دولت برای تحقق اهداف و برنامه‌های دولت شد و خطاب به دولتمردان تاکید کرد: سیاست‌ها و برنامه‌های دولت را به درستی و درستی برای مردم تبیین کنند. زمان: باید از تعارضات و اقدامات یا داده های غیر ضروری اجتناب شود.

رئیس جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود بر اهتمام ویژه به بهبود شاخص های اصلی اقتصاد از جمله کنترل تورم، رشد اقتصادی، رشد سرمایه گذاری، رشد اشتغال، درآمد سرانه و کاهش شکاف طبقاتی تاکید کرد. بانک و مرکز آمار مسئول در این زمینه، کارگروهی در دفتر معاونت اقتصادی رئیس جمهور تشکیل می شود تا شاخص ها و آمارهای اقتصادی را به صورت آماری دقیق و دلایل و عوامل کاهش یا افزایش آن ها در قالب ارائه کند. از یک گزارش کارشناسی

رئیسی علاقه به تولید را از دیگر توصیه های رهبر انقلاب به دولت برشمرد و گفت: استانداران موظفند با پیگیری مستمر و فعال سازی واحدهای تولیدی تعطیل یا نیمه تعطیل موانع تولید را شناسایی و رفع کنند. گاهی مشکل یک واحد تولیدی تعطیل با یک پیگیری ساده و فعال سازی ظرفیت های تولیدی و اشتغالزایی آن حل می شود.

رئیس جمهور همچنین بار دیگر بر لزوم حمایت از شبکه بانکی در احیای واحدهای تولیدی در کشور تاکید کرد و افزود: بار دیگر تاکید می کنم که بانک ها به هیچ عنوان اجازه تعطیلی واحدهای تولیدی را ندهند.

موضوع مسکن و رفع تاخیر در تولید آن از دیگر محورهای سخنان رئیس جمهور در این جلسه بود.

رئیسی تامین مسکن مردم را یکی از مهم ترین دغدغه های دولت دانست و گفت: استانداران باید موضوع تامین مسکن و کنترل اجاره بها را به صورت ویژه پیگیری کنند و منتظر دستور و یا مجوز مرکز منطقه خود نباشند. تصمیم گیری در این زمینه

فعال سازی معادن و بهره برداری از انرژی ها و منابع خدادادی از دیگر موضوعات مورد تاکید رئیس جمهور بود و افزود: معادن از ثروت ها و ذخایر مهم کشور محسوب می شوند که دارای اشتغال و ارزش افزوده فراوانی هستند و نباید مورد توجه قرار گیرد. استفاده شده. به دلایل مختلف، از جمله مسائل محیطی قابل حل، خاموشی متوقف شده است.

رئیسی افزود: اینکه با گذشت یک سال از عمر دولت همچنان شاهد معطل شدن معادن برای بهره برداری باشیم قابل قبول نیست. هیچ نهاد یا سازمانی به هر دلیلی نمی تواند فعالیت و بهره برداری از معادن را متوقف کند.

رئیس جمهور استفاده از انرژی دریایی در حوزه اقتصادی به ویژه سواحل مکران را از اولویت های دولت دانست و بر لزوم فعال سازی و بهره برداری از اقتصاد دریایی در استانداری های ساحلی کشور تاکید کرد.

رئیس جمهور در تکمیل این جلسه به برخی از نکات مطرح شده از سوی استانداران از جمله تمرکززدایی، تامین نیروی انسانی کارآمد و انقلابی، تفویض اختیارات به استانداران، بهره مندی از مشاوره و توان فکری و برنامه ریزی برای استانداری ها در استان ها پرداخت. ساماندهی برنامه و بودجه، فعال سازی سازمان تولیدی، پیگیری و اجرای مصوبات منطقه ای برای شروع دور دوم این سفرها، تولید دارایی، عادلانه سازی نظام پرداخت، هدایت سرمایه شرکت های بزرگ به سمت رونق و رشد استان ها، ایجاد فضا برای بخش خصوصی و تعاونی ها، تشکیل صندوق ملی عدالت، انتخاب مشاور امور زنان در استانداری ها و صدور دستور برای پیگیری و اجرای این موارد.

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

تماس با ما