مدیر خلع سلاح سازمان ملل نگرانی های زیادی را در مورد جریان گسترده تسلیحات به مناطق آسیب دیده از درگیری ها مطرح می کند.

وی تاکید کرد که “این نگرانی‌ها باید با در نظر گرفتن مناسب مورد توجه قرار گیرد و جامعه بین‌المللی ابزارهایی مانند ثبت تسلیحات متعارف سازمان ملل برای افزایش شفافیت در انتقال تسلیحات در اختیار دارد.”

من کشورها را تشویق می کنم که از این مکانیسم ها استفاده کنند.»

دانش عمومی

خانم ناکامیتسو تاکید کرد که گفته شده است که از زمان حمله روسیه به اوکراین در 24 فوریه، اوکراین از چندین کشور سلاح و سیستم های مهمات برای نیروهای دفاعی خود دریافت کرده است.

وی با بیان اینکه «اطلاعات مربوط به انتقال چنین موادی به طور گسترده توسط دولت های مربوطه منتشر شده است»، افزود: این انتقال تسلیحات شامل سلاح های متعارف سنگین مانند تانک های جنگی، خودروهای زرهی جنگی، سامانه های توپخانه کالیبر سنگین و هواپیماهای جنگی بدون سرنشین است. و همچنین سلاح های سبک و سبک.

این مقام ارشد سازمان ملل افزود: همچنین گزارش‌های گسترده و مستقلی مبنی بر انتقال عمده سیستم‌های تسلیحاتی متعارف به گروه‌های مسلح محلی در اوکراین از جمله سامانه‌های موشکی توپخانه وجود دارد.


مهمات منفجر نشده، در بوچا، اوکراین.

© کمیته بین المللی صلیب سرخ

مهمات منفجر نشده، در بوچا، اوکراین.

فراتر از نمایش

خانم ناکامیتسو با توجه به تاثیر مخرب بر غیرنظامیان و زیرساخت های غیرنظامی ناشی از تسلیحات سنگین در اوکراین، تاکید کرد که علاوه بر بحث تامین، شورای امنیت باید بر نحوه استفاده از این سلاح ها تمرکز کند.

دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر از 24 فوریه تاکنون 13917 تلفات غیرنظامی تایید شده را ثبت کرده است. اعتقاد بر این است که اعداد واقعی بسیار بیشتر است.

بیشتر تلفات غیرنظامیان ثبت شده توسط سلاح های انفجاری با اثرات منطقه وسیع، از جمله حملات با توپخانه سنگین، سیستم های موشک پرتاب چندگانه، موشک ها و هواپیماها ایجاد شده است.

دبیرکل خلع سلاح سازمان ملل متحد، آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل را در مورد تأثیرات بشردوستانه شدید سلاح های انفجاری در مناطق پرجمعیت تکرار کرد.

طبق قوانین بین‌المللی بشردوستانه، جنگجویان نباید حملاتی را علیه غیرنظامیان یا زیرساخت‌های غیرنظامی انجام دهند و تمام اقدامات احتیاطی ممکن را در اجرای عملیات نظامی برای جلوگیری یا حداقل به حداقل رساندن تلفات تصادفی جان غیرنظامیان، آسیب به غیرنظامیان و آسیب به اشیاء غیرنظامی انجام دهند. 15 سفیر یادآوری کردند.


ایزومی ناکامیتسو، معاون دبیرکل و نماینده عالی در امور خلع سلاح (پرونده).

عکس سازمان ملل/ اسکندر دبیبه

ایزومی ناکامیتسو، معاون دبیرکل و نماینده عالی در امور خلع سلاح (پرونده).

زمان پایان دادن به رنج است

در نهایت، خانم ناکامیتسو بار دیگر خواستار پایان دادن به درگیری و رنج ناشی از سلاح های سنگین متعارف شد.

ما شاهد ویرانی عظیم بوده ایم هزاران غیرنظامی عمدتاً در نتیجه استفاده از سلاح های سنگین متعارف کشته و زخمی شدند

“زمان پایان دادن به این رنج فرا رسیده است. بیایید تصمیم بگیریم برای صلح در راستای قوانین بین المللی و منشور سازمان ملل متحد کار کنیم.”


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم