مدیر عامل فایزر می گوید که عرضه واکسن کووید-19 درس هایی برای زنجیره های تامین دارویی دارد

تلاش‌های متمرکز برای توسعه، تولید و توزیع واکسن‌ها با شروع شیوع همه‌گیری کووید-19 در سراسر جهان، اهمیت زنجیره تامین را برجسته کرده و به ایجاد مدلی برای چگونگی راه‌اندازی داروهای نجات‌دهنده در آینده، Pfizer Inc کمک کرده است. یک شرکت

مجری گفت.

جیم کاوون، معاون ارشد زنجیره تامین جهانی فایزر، به این زنجیره تامین گفت: “زنجیره تامین ممکن است به همان اندازه، اگر نه بیشتر” از علم نوآورانه ای که فایزر و سایر شرکت های دارویی برای تولید واکسن های جدید توزیع شده در سراسر جهان استفاده کرده اند، انجام داده باشد. کنفرانس صنعت. هفته

آقای کاون گفت: توسعه و انتشار سریع واکسن کووید-19 که کمتر از یک سال از زمان شناسایی ویروس کرونا در ووهان چین در ژانویه 2020 تا آغاز ارسال دوز از کارخانه ها در دسامبر 2020 طول کشید، نشان داد. نحوه توزیع داروهای دارای خواص درمانی در برنامه های زمانی فشرده آینده بسیار مهم است.

او در نشست سالانه شورای حرفه‌ای‌های مدیریت زنجیره تامین در نشویل، تنسی گفت: شرکت‌ها واقعاً باید درباره نحوه پیکربندی زنجیره تامین شما تجدید نظر کنند. آقای کاوون گفت که سفارشات مستلزم این است که تمام سطوح زنجیره تامین از قبل مشخص شود، “نحوه برنامه ریزی، نحوه خرید، نحوه تولید و سپس کل جنبه لجستیک”.

فایزر مستقر در نیویورک و شریک آلمانی آن BioNTech SE از جمله اولین شرکت هایی بودند که در سال 2020 واکسن ضد کووید-19 را به همراه Moderna در کمبریج، ماساچوست توسعه دادند. یک شرکت

و نیوبرانزویک، جانسون و جانسون در نیوجرسی.

با گسترش سریع ویروس کرونا در سراسر ایالات متحده در اوایل سال 2020، هر دو فایزر و مدرنا منابع انبوهی را پشت سر تلاش‌ها برای تکمیل واکسن‌ها با استفاده از فناوری جدید که mRNA، نوعی ماده ژنتیکی را ارائه می‌کند، صرف کردند.

ساخت ماده اولیه واکسن، که به عنوان دارو شناخته می‌شود، نیازمند فرآیندی منحصربه‌فرد بود که فایزر را به طراحی ماشین‌های جدید و اصلاح کارخانه‌های خود برای مطابقت با تجهیزات سوق داد. با ادامه توسعه واکسن، شرکت طراحی زنجیره تامین خود را برای افزایش سریع تولید و شروع توزیع میلیون‌ها دوز پس از تایید واکسن توسط تنظیم‌کننده‌ها آغاز کرد.

کامیون های حامل اولین محموله واکسن کووید-19 فایزر در دسامبر 2020.


تصویر:

جف کوالسکی/ خبرگزاری فرانسه/ گتی ایماژ

پس از تولید واکسن‌ها، باید در دمای سرد بسیار فراتر از محدوده تبرید معمولی نگهداری می‌شد و با سطوح زیر انجماد ثابت حمل می‌شد.

فایزر یک کانتینر حمل و نقل به اندازه کیسه مسافرتی ایجاد کرد که با ویال‌های واکسن و یخ خشک بسته‌بندی شده بود تا دوزها را تا 10 روز مؤثر نگه دارد. این به شرکت اجازه داد تا از اتکا به ظروف کنترل‌شده با درجه حرارت بزرگ‌تر که معمولاً برای حمل و نقل استفاده می‌شود و واکسن‌ها را سریع‌تر ارسال می‌کند، اجتناب کند، زیرا هواپیماها و کامیون‌ها مجبور نبودند منتظر جعبه‌های فلزی یخچال شوند.

جف تاکر، مدیر عامل هادونفیلد، کارگزار حمل و نقل Tucker Company Worldwide Inc. در نیوجرسی، فشار توزیع واکسن به شرکت‌های دارویی نشان داد که چگونه یک استراتژی لجستیکی دقیق طراحی شده می‌تواند برای عملیات پس از همه‌گیری آنها مفید باشد.

آقای تاکر گفت: “من فکر می کنم اهمیت یک سیستم انتقال و توزیع کاملاً مشخص برای همه، نه فقط برای صنعت داروسازی بلکه برای هر کسی که درگیر است، بسیار واضح تر است.”

آقای کاوون گفت که انواع جدید کووید که در یک سال و نیم گذشته تکثیر شده و کاهش یافته است باعث تغییراتی در تولید فایزر شده است، از جمله ایجاد ظرفیت تولید برای تنظیم سریع فرمول واکسن و توزیع نسخه جدید.

او گفت که شرکت داروسازی و سایر شرکت‌هایی که واکسن‌های کووید را به مردم سرعت می‌دهند، باید هوشمندانه باقی بمانند و در عین حال نظم زنجیره تامینی را که در مراحل اولیه همه‌گیری استفاده می‌کردند، حفظ کنند.

کاون گفت: “هیچ کس شبکه ای برای یک بیماری همه گیر نمی سازد، و چگونه می توانید خود را از آن جدا کنید و شروع به ساخت شبکه خود برای یک دنیای بومی اما با توانایی گسترش سریع یا آرام سازی کنید؟”

نوشتن به لیز یانگ در [email protected]

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق حفظ شده است 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم