مدیر عامل و هیئت مدیره هاکی کانادا در میان تحقیقات در حال انجام تعویض | CNNCNN

هاکی کانادا، نهاد ملی حاکم بر این ورزش، روز سه‌شنبه تغییرات شدیدی را در رهبری سازمان اعلام کرد زیرا اسکات اسمیت، مدیرعامل این سازمان فوراً استعفا می‌دهد و هیئت مدیره نیز استعفا می‌دهد.

هاکی کانادا در بیانیه ای اعلام کرد که کمیته مدیریت موقت تا زمانی که هیئت مدیره جدید یک مدیر عامل جایگزین را منصوب کند، تشکیل خواهد شد.

حرکات به منظور شناسایی انجام می شود در بیانیه هاکی کانادا آمده است: «نیاز فوری به رهبری و دیدگاه‌های جدید». “بر اساس آیین نامه هاکی کانادا، هیئت مدیره اعضای خود را ملزم می کند تا لیست مدیران جدیدی را حداکثر تا انتخابات فرضی بعدی که برای 17 دسامبر 2022 برنامه ریزی شده است انتخاب کنند.”

این تغییر در بحبوحه چندین رسوایی از جمله تحقیقات در حال انجام در مورد شکست باشگاه هاکی کانادا در اقدامی پس از ادعای تجاوز جنسی به یک زن در لندن، انتاریو، توسط اعضای تیم جهانی نوجوانان کانادا در سال 2018 رخ می دهد.

TSN کانادا در ماه مه گزارش داد که هیئت حاکمه شکایت این زن علیه هاکی کانادا، بازیکنان و لیگ هاکی کانادا را حل و فصل کرده است. گلوب اند میل تورنتو بعداً گزارش داد که سازمان از پول صندوق سهام ملی سازمان که بخشی از آن از طریق هزینه های ثبت نام بازیکنان نگهداری می شود، برای تسویه ادعاهای سوء استفاده استفاده کرده است.

در ماه ژوئن، دولت کانادا اعلام کرد که بودجه دولتی فدرال برای هاکی کانادا را تا زمانی که این سازمان نتایج کامل تحقیقات اولیه را ارائه ندهد و برنامه‌ای برای اجرای این تغییر در داخل هاکی کانادا ارائه دهد، مسدود خواهد کرد. پاسکال سنت هونگ، وزیر ورزش، گفت: “این در مورد تغییر فرهنگ عمیقاً ریشه‌دار است و نه راه‌حل‌های ساده کمک‌های اولیه.”

ماه بعد، هیئت مدیره اذعان کرد که مدیریت این وضعیت «ایده‌آل» نیست و پس از تجاوز جنسی ادعایی در سال 2018 به اندازه کافی عمل نکرده است.

این سازمان در تابستان امسال در نامه ای سرگشاده نوشت: “ما می دانیم که شما در هاکی کانادا عصبانی و ناامید هستید – و به درستی چنین است.” “ما می دانیم که برای مقابله با اقدامات برخی از اعضای تیم ملی زیر 20 سال 2018 یا پایان دادن به فرهنگ رفتارهای سمی در بازی خود به اندازه کافی کار نکرده ایم. بنابراین ما بدون قید و شرط عذرخواهی می کنیم.”

یک هفته بعد، هاکی کانادا گفت که یک بازنگری کامل در زمینه حاکمیت تحت نظارت یک شخص ثالث مستقل انجام خواهد داد. این سازمان همچنین اعلام کرد که از صندوق ملی سهام برای تسویه ادعاهای تجاوز جنسی استفاده نخواهد کرد.

در بیانیه ای که روز سه شنبه منتشر شد، هیئت مدیره فعلی هاکی کانادا تا انتخاب هیئت مدیره جدید به انجام وظایف امانتداری خود ادامه خواهد داد.

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

تماس با ما