مدیر مسابقات گفت: نواک جوکوویچ به مسابقات آزاد استرالیا خوش آمدید. بازیکنان روسیه و بلاروس می توانند رقابت کنند | CNNCNN

به گفته کریگ تایلی، مدیر مسابقات، نواک جوکوویچ از بازی در اوپن استرالیا استقبال می کند، اگر بتواند ویزا بگیرد.

مرد شماره یک سابق جهان در ژانویه پس از یک داستان طولانی از استرالیا اخراج شد، از جمله مدت زمان بازداشت، که به دلیل امتناع از واکسینه شدن برای کووید-19، از شرکت در مسابقات آزاد استرالیا در سال جاری جلوگیری کرد.

بر اساس قوانین استرالیا، جوکوویچ می تواند به دلیل شرایط مربوط به اخراجش به مدت سه سال از ورود به کشور منع شود، اگرچه کارن اندروز، وزیر امور داخله در آن زمان معافیت را رد نکرد.

روز چهارشنبه، تیلی گفت که اوپن استرالیا نتوانسته است از جانب جوکوویچ در این مورد لابی کند، در حالی که مشخص کرد که در مورد ویزای برنده اسلم 21 با دولت استرالیا تماسی نداشته است.

تیلی گفت که اگر جوکوویچ بتواند ویزا بگیرد، برنده 9 بار اوپن استرالیا اجازه خواهد داشت در اولین تورنمنت بزرگ خود در سال 2023 شرکت کند.

تیلی به خبرنگاران گفت: «در این مرحله، نواک و دولت فدرال باید برای حل و فصل این وضعیت تلاش کنند و پس از آن ما هر دستورالعملی را دنبال خواهیم کرد».

این موضوعی نیست که بتوانیم روی آن فشار بیاوریم. این موضوعی است که قطعا بین آنها باقی می ماند و سپس بسته به نتیجه آن، از او در مسابقات آزاد استرالیا استقبال خواهیم کرد.

تیلی افزود: (جوکوویچ) گفت که به وضوح دوست دارد به استرالیا بازگردد، اما می‌داند که این تصمیم نهایی دولت فدرال خواهد بود.

من این سمت را پذیرفته ام. این یک موضوع خصوصی بین آنهاست، اما ما دوست داریم نواک را که 9 بار قهرمان شده است خوشامد بگوییم، به شرطی که شرایط لازم برای ورود به استرالیا را داشته باشد.”

این صربستانی همچنین در مسابقات آزاد آمریکا امسال بازی نکرد زیرا هنوز از کووید-19 مصون نیست و قوانین ایالات متحده در آن زمان این بود که هر شهروند غیر آمریکایی باید به طور کامل در برابر ویروس واکسینه شود تا ویزا بگیرد و وارد شود. کشور.

جوکوویچ در حالی که قهرمانی اوپن استرالیا 2021 را جشن می گیرد، جام چالش نورمن بروکس را برگزار می کند.

تایلی همچنین گفت که بازیکنان روسیه و بلاروس اجازه خواهند داشت با پرچم بی طرف در مسابقات آزاد استرالیا شرکت کنند.

مقامات تنیس پس از حمله روسیه به اوکراین در اوایل سال جاری، ورزشکاران هر دو کشور را از شرکت در مسابقات بین المللی تیمی منع کردند – آنها اجازه داشتند در رویدادهای تور منظم شرکت کنند.

در حالی که اوپن فرانسه و اوپن ایالات متحده به آنها اجازه داد تا به عنوان بی طرف رقابت کنند، ویمبلدون یک ممنوعیت مطلق را اعمال کرد – سپس دانیل مدودف، شماره یک جهان، در نتیجه از شرکت در مسابقات محروم شد.

تیلی گفت: «در این مرحله، بازیکنان روسی و بلاروسی واجد شرایط بازی در مسابقات آزاد استرالیا خواهند بود. تنها تفاوت این است که آنها نمی توانند نماینده روسیه باشند – آنها نمی توانند نماینده پرچم روسیه باشند.

آنها نمی توانند در هیچ فعالیتی مانند سرود روسیه شرکت کنند و باید به عنوان بازیکنان مستقل با نامی خنثی بازی کنند. اما از آنها در مسابقات آزاد استرالیا در ژانویه استقبال خواهند شد.

مسابقات آزاد استرالیا 2023 از دوشنبه 16 ژانویه در ملبورن آغاز می شود.

Makayla Massey

کاشف برنده جایزه کل معتاد زامبی. متعصب فرهنگ پاپ بی عذرخواهی. تواهولیک.

تماس با ما