مدیر: هیچکس حرمت دانشگاه را نمی شکند

رئیس جمهور کشورمان گفت: آمریکا، منافقین و دیگر دشمنان کشور تلاش کردند تا اهداف ضد ایرانی و ضد انقلابی خود را از طریق دانشگاه شریف دنبال کنند. اما شناخت اساتید و دانشجویان بزرگوار این دانشگاه مانع از انتساب این تلاش ها به دانشگاه شریف می شود.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در نشستی با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و جمعی از مسئولان دانشگاه شریف به بررسی ابعاد رویدادهای این هفته دانشگاه شریف پرداخت.

در این دیدار که روز پنجشنبه در دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد، مسئولان دانشگاه الشریف گزارشی از اتفاقات رخ داده در این دانشگاه ارائه کردند.

رئیس جمهور با اشاره به قداست دانشگاه و محیط علم و آرمان گرایی گفت: شکستن قداست این فضای مقدس برای هیچکس جایز نیست و همه از مسئولین گرفته تا اساتید و دانشجویان موظف به تلاش برای حفظ قدسیت هستند. تقدس از این محیط

رئیسی با اشاره به اینکه دانشگاه شریف یکی از نمادها و انگیزه های علم و پیشرفت برای کشور است، گفت: قداست علمی و اخلاقی و اعتبار جامعه نخبگان این دانشگاه نباید با برخی رفتارهای تحمیلی از بیرون خدشه دار شود. دانشگاه. ما مطمئن هستیم که کلانتری ها اجازه نخواهند داد که متعصبان و منافقین آبروی این دانشگاه را بربایند و محترمان حتما محترم خواهند ماند.

رئیس جمهور افزود: آمریکا و منافقین و دیگر دشمنان کشور سعی کردند اهداف ضد ایرانی و ضد انقلابی خود را در داخل دانشگاه شریف دنبال کنند اما علم اساتید و دانشجویان بزرگوار در این دانشگاه مانع از منتسب شدن این تلاش ها به شریف می شود. دانشگاه. .

رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی فضای دانشگاه را بهترین محیط برای تبادل نظر، گفت‌وگو و گفت‌وگو درباره موضوعات مهم جامعه و اولویت‌های کشور دانست و از مسئولان دانشگاه، اساتید دانشگاه و مسئولان دانشجویی خواست: مسئولیت را بر عهده گرفته و سعی در تغییر این فضا برای خنثی کردن محیط برای دانشگاه داشته باشد.

رئیس جمهور در این دیدار گفت: معتقدم سازوکارهای درون دانشگاهی برای تامین نظم و امنیت دانشگاه کافی است و همه باید حریم دانشگاه را رعایت کنند.

در خاتمه این جلسه و با توجه به گزارش های ارائه شده در خصوص رویدادهای اخیر، رئیس جمهور به نهادهای مسئول با محوریت وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دستور داد ضمن پیگیری موضوع، اقدامات لازم را برای حذف موانع و تسهیل فعالیت های آموزشی و پژوهشی این دانشگاه.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم