مرگ مهاجران در صحرای لیبی “یک زنگ خطر” برای محافظت قوی تر

مرگ 20 نفر در صحرای لیبی در روز گذشته زنگ خطر دیگری برای کل جامعه بین‌المللی است و یادآوری این است که ما تا رسیدن به هدف «حذف کسی پشت سر نگذاریم» که شعار سال 2030 است فاصله داریم. دستور کار،” فدریکو سودا، رئیس هیئت سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) در لیبی گفت.

“غیر قابل قبول و قابل اجتناب”

در 28 ژوئن، گزارش شد که اجساد 18 نفر که گمان می رود اهل چاد و لیبی باشند در نزدیکی منطقه مرزی بین دو کشور پیدا شد.

به گفته آمبولانس و خدمات اورژانس لیبی، گمان می رود همه آنها به دلیل کم آبی جان خود را از دست داده اند.

آقای سودا گفت: «تلفات جانی که هم در دریای مدیترانه و هم در بیابان‌های جنوب لیبی می‌بینیم غیرقابل قبول و قابل اجتناب است».

سفر مرگبار

صحرای صحرا یکی از خطرناک ترین و مرگبارترین مسیرهای مهاجرت در جهان است.

بر اساس گزارش پروژه مهاجران گمشده سازمان بین المللی مهاجرت، بیش از 2000 مرگ مهاجر از سال 2014 تنها در صحرا ثبت شده است، اما کارشناسان معتقدند این تعداد بیشتر است.

“اینها تراژدی ها باید فراخوانی برای اقدام برای ارائه حداقل استانداردهای حفاظتی برای مهاجران باشدآن کاترین شیفر، رئیس هیئت IOM چاد گفت: امکان عملیات جستجو و نجات، تقویت مدیریت مرزهای بشردوستانه، و ارائه کمک های ضروری در این منطقه بسیار دور افتاده.

مرگ و میر مرتبط با استخراج طلا

از زمان تشدید استخراج طلا در شمال چاد در سال 2012، منطقه مرزی بین چاد و لیبی شاهد افزایش حوادث مربوط به رها کردن مهاجران توسط قاچاقچیان و قاچاقچیان یا از دست دادن حمل و نقل بوده است.

و در ماه گذشته، درگیری بین معدنچیان طلا در شهر کوری بوگودی، در نزدیکی مرز لیبی، صدها کشته برجای گذاشت و حدود 10000 معدنچی در شمال چاد آواره شدند.

در غیاب راهروهای مهاجرت امن، مهاجران مسیرهای خطرناکی را طی می کنند، به دست قاچاقچیان می افتند یا در بیابان گم می شوند. خانم شفر گفت – اغلب با عواقب فاجعه بار.

درخواست حفاظت

بین ژانویه و مارس، بیش از 45000 مهاجر در “نقاط کنترل جریان” در شمال چاد در فایا، زوارکه و اونیانگا کبیر ثبت شدند.

از میان مهاجرانی که در آن دوره توسط سازمان بین المللی مهاجرت مورد بررسی قرار گرفتند، 32 درصد به مقصد لیبی بودند – علیرغم فقدان پیش شرط های اولیه برای اطمینان از ایمنی و حفاظت از آنها.

سازمان بین المللی مهاجرت بار دیگر خواستار آن شد حمایت از مهاجران و حقوق آنها از طریق تلاش های اختصاصی جستجو و نجات، قاچاقچیان و قاچاقچیان انسان را که از ناامیدی و آسیب پذیری مردم سوء استفاده می کنند، تحقیق و پیگرد قانونی کنید.

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد

تماس با ما