مسئول واتس اپ پاسخ داد “کوتوله”؛ شما یک کپی از همه پیام ها دارید!

ویل کاتکارت، مدیر عامل واتس اپ در پاسخ به نظرات پاول دورف گفت که تلگرام یک کپی از پیام های کاربران را نگه می دارد.

به گزارش دیجیاتو، یکی از جنجالی ترین اخبار چند وقت اخیر حمله شدید «پاول دورف» مدیرعامل تلگرام به رقیب دیرینه آن یعنی واتس اپ بوده است. به گفته دورف، سرویس پیام رسان متا امن نیست و کاربران باید از آن اجتناب کنند. اکنون ویل کاتکارت، مدیرعامل واتس اپ، به نظرات دورف پاسخ داده و ویژگی های امنیتی این سرویس پیام رسان را به تلگرام فاش کرده است.

کاتکارت در توییت جدید خود نوشت: من از تلگرام برای کسب و کار خودم استفاده نمی کنم، تلگرام برخلاف واتس اپ به طور پیش فرض از رمزگذاری سرتاسر پشتیبانی نمی کند و راهی برای فعال کردن آن در گروه ها وجود ندارد. این به معنای تلگرام است. یک کپی از پیام های شما را نگه می دارد و این من را نگران می کند.”

او در تکمیل توییت خود به اظهار نظر «ماکسی مارلین اسپایک» خالق این علامت در سال گذشته اشاره کرد. مارلین اسپایک در توییت خود توضیح می دهد که علیرغم ویژگی های عالی، تلگرام از نظر حفظ حریم خصوصی و جمع آوری داده ها انتخاب بسیار ضعیفی است. او در سری طولانی توییت های خود توضیح داد که این سرویس پیام رسان محبوب چگونه کار می کند و چگونه داده ها را ذخیره می کند.

کاتکارت همچنین در توییت خود نوشت: “من همچنین معتقدم که پاول ادعاهای خود را برای گسترش پلتفرم خود مطرح کرد. واقعاً ناراحت کننده است که می بینیم تلگرام در تلاش است از اطلاعات نادرست به عنوان یک تاکتیک رشد استفاده کند.”

اگرچه مدیران عامل تلگرام و واتس اپ در نظرات خود بر روی ویژگی های امنیتی و حریم خصوصی پلتفرم های خود تمرکز کردند، اما کاربران واکنش های متفاوتی به این داده ها نشان دادند. همانطور که احتمالا می دانید تلگرام امکانات زیادی را در اختیار کاربران خود قرار داده است اما واتس اپ در این زمینه کمی از رقیب خود عقب است. به دلیل این موضوع، بسیاری از کاربران توییتر به عدم وجود برخی ویژگی های ساده مانند ویرایش پیام، ویژگی های سفارشی سازی چت و تنظیمات نام کاربری اشاره کرده اند.

Markus Bennett

مشکل ساز هیپستر پسند. متعصب غذا موزیکال. علاقه مندان به سفر. طرفدار زامبی برنده جایزه

تماس با ما