مسابقات آزاد بریتانیا زنان: اشلی بوهای از شکست دیرهنگام برای کسب اولین عنوان اصلی پلی آف گام برداشت

آفریقای جنوبی قبل از دور پایانی روز یکشنبه یک برتری پنج ضرب داشت، اما بازیکن فاجعه‌بار سه‌گانه در حفره 15، قهرمان اصلی سه‌بار چون این جی را با امتیاز منفی 10 به تساوی کشاند تا یک پلی آف غافلگیرکننده را مجبور کند.

با تطبیق یکدیگر برای برابری، مخفی کاری، برابری، این جفت پس از سه دور سوراخ هجدهم نمی توانست از هم جدا شوند، با این حال این موفقیت در بار چهارم وقتی که چون سه راهی را به داخل طاق فشار داد، به نتیجه رسید.

زمانی که کره جنوبی در حیرت بود، نزدیکی خیره کننده روی شن، بوهای را مجبور کرد تا برای یک برد مساوی به خانه فشار بیاورد، و این بازیکن 33 ساله اولین برد بزرگ خود را در اولین مسابقات آزاد زنان که در مورفیلد برگزار شد، از دست نداد. .

این باعث می‌شود که بوهای اولین آفریقای جنوبی باشد که پس از آلیسون شیرد در سال 1979 برنده این رویداد شده است و به انتظار 34 ساله برای مسابقات بزرگ بعدی کشور پس از پیروزی سالی لیتل در دو موریر کلاسیک در سال 1988 پایان می‌دهد.

میرفیلد که برای اولین بار میزبان گلف بازان زن بود، از اهمیت ویژه ای برای بازی مردان در آفریقای جنوبی برخوردار بود، با اولین مرحله برنده برای دو افسانه ای گری پلیر و ارنی الز به ترتیب در سال های 1959 و 2002.

بوهای به خبرنگاران گفت: کسب موفقیت بیشتر در آفریقای جنوبی در اینجا باعث افتخار است.

برای پیگیری این دو بزرگ [Els and Player]دو تا از بت های من در حال بزرگ شدن هستند و برای اینکه برای اولین بار در مویرفیلد اینجا بازی کنم، تاریخ را بسازم، من بسیار بسیار بسیار افتخار می کنم و بسیار مفتخرم که اکنون یک آفریقای جنوبی هستم.

او افزود: “راستش را بخواهید کمی غرق شده ام. سعی می کنم نفس بکشم، اما بدیهی است که قهرمانی در این تورنمنت عالی است… این رویایی است که به حقیقت پیوست.”

بوهای پس از غرق شدن ضربه برنده واکنش نشان می دهد.

سفر طولانی بوده است

بر اساس وب سایت LPGA، پس از تبدیل شدن به حرفه ای در سال 2007، پیروزی در Muirfield اولین پیروزی بوهای در تور LPGA است، زیرا جایزه 1,095,000 دلاری درآمد شغلی او را به 3,503,926 دلار افزایش داد.

آفریقای جنوبی سه بار در تور اروپا زنان – از جمله یک برد زودهنگام در مسابقات مسترز بانوان کاتالونیا – پیروز شده است، اما پس از کسب مقام پنجم در مسابقات اوپن 2019 در ووبرن، بهترین دوران حرفه ای او در یک تورنمنت بزرگ، مویرفیلد نشان دهنده یک اوج بی سابقه جدید است.

بوهای گفت: این سفر طولانی بود.

“من در 18 سالگی حرفه ای شدم، چیزهای زیادی از من انتظار می رفت. من مستقیماً در راکت در تور اروپا زنان برنده شدم، اما این بازی برای شما شرایط سختی ایجاد می کند.

“من بسیار به راه خود افتخار می کنم. گفتم، در چهار یا پنج سال گذشته، بالاخره شروع کردم به پیدا کردن جایگاه خود در LPGA و احساس می کنم می توانم رقابت کنم، و حتی اگر هستم اکنون در 33 سالگی، احساس می کنم دارم بهترین گلف دوران حرفه ای ام را بازی می کنم.”

“این یک سواری طولانی بوده است، اما مرد، همه چیز اکنون ارزش آن را دارد.”

اولین برد بزرگ بوهی یک بسته بندی مناسب برای آن سفر بود. آفریقای جنوبی که در سه دور اول مسابقات par-71 با تیرهای 70، 65 و 64 به برتری رسید، به نظر می رسید که به سمت یک فروپاشی دردناک در قرنطینه حرکت می کند.

پس از غرق شدن هشت پرنده در روز شنبه، بوهای تنها یک پرنده را در کل دور نهایی به دست آورد، با امتیاز چهار بر 75 او در را برای چون باز کرد تا او را با یک زیر 70 سال به دام بیاندازد.

در تلاش او برای اضافه کردن مسابقات آزاد بریتانیا به سه عنوان اصلی خود، از جمله قهرمانی در مسابقات قهرمانی PGA در ژوئن، کسب مقام دوم نزدیک‌ترین به کسب قهرمانی کره جنوبی بود.
چون از دور سیزدهم تا دور آخر با سه راهی خودش بازی می کند.

چون به خبرنگاران گفت: من همیشه خوشحالم که بازی را در موقعیت خوبی به پایان می برم. احساس می‌کردم فصل فوق‌العاده‌ای داشتم و مسابقات بیشتری در پیش دارم.

فکر می کنم اکنون اعتماد به نفس زیادی دارم که می توانم در تورنمنت های لینک به خوبی بازی کنم.”

هیناکو شیبونو ژاپنی علیرغم داشتن عقاب در سوراخ پنجم، بازی پلی آف را با ناک اوت پس از 71 بدست آوردن دوبل از دست داد.

این یک رابطه خانوادگی برای قهرمان دو بار قهرمان اصلی براک هندرسون است
لئونا مگوایر از ایرلند، مادلین ساگستروم از سوئد و مینجی لی از استرالیا با 7 آندر در رده چهارم قرار گرفتند، در حالی که براک هندرسون برنده جدید اویان در بین شوت های گروه در رتبه هفتم قرار گرفت.

Markus Saunders

درونگرا. نینجا دارای گواهی فرهنگ پاپ. نویسنده. مدافع غذا عاشق موسیقی پرشور.

تماس با ما