مشاغل انرژی های تجدیدپذیر با افزایش 700000 نفری در سال به 13 میلیون نفر رسیده است.

انرژی های تجدیدپذیر و مشاغل: بررسی سالانه 2022، در اینجا موجود است. اندازه بازار داخلی را به عنوان عامل اصلی موثر بر رشد شغل در انرژی‌های تجدیدپذیر، همراه با نیروی کار و سایر هزینه‌ها شناسایی می‌کند.

سریعترین رشد انرژی خورشیدی

انرژی خورشیدی به عنوان سریع ترین بخش در حال رشد شناخته شده است. در سال 2021، 4.3 میلیون شغل ایجاد کرد، بیش از یک سوم نیروی کار فعلی جهان در زمینه انرژی های تجدید پذیر است.

با افزایش نگرانی ها در مورد تغییرات آب و هوایی، بهبود ویروس کرونا و اختلالات زنجیره تامین، کشورها به سمت داخل می روند تا اشتغال زایی در داخل کشور را تقویت کنند و بر زنجیره های تامین محلی تمرکز کنند.

این گزارش نحوه انجام آن را شرح می دهد بازارهای محلی قوی برای تحکیم گرایش به سمت تولید انرژی پاک کلیدی است. وی اضافه می کند که توسعه قابلیت های صادرات فناوری های تجدیدپذیر نیز به این امر بستگی دارد.

“فقط یک انتقال برای همه”

گای رایدر، مدیر کل ILO گفت: «به غیر از اعداد، یک عنصر وجود دارد افزایش تمرکز بر کیفیت شغل و شرایط کاری در انرژی های تجدیدپذیر، برای تضمین اشتغال شایسته و مولد.

“تیافزایش سهم اشتغال زنان نشان دهنده این موضوع است سیاست ها و آموزش های اختصاصی می تواند مشارکت زنان را تا حد زیادی افزایش دهد در مشاغل انرژی های تجدیدپذیر، شمول و در نهایت، گذار عادلانه برای همه.»

آقای رایدر دولت ها، کارگران سازمان یافته و گروه های تجاری را تشویق کرد تا « عمیقاً متعهد به تحول انرژی پایدار استو برای آینده کاری ضروری است.

انعطاف پذیر و قابل اعتماد

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی های تجدیدپذیر (ایرنا) فرانچسکو لاکامرا گفت: در مواجهه با چالش‌های فراوان، مشاغل انرژی‌های تجدیدپذیر انعطاف‌پذیر هستند و ثابت شده‌اند که موتوری قابل اعتماد برای ایجاد شغل. توصیه من به دولت‌ها در سراسر جهان این است که سیاست‌های صنعتی را دنبال کنند که توسعه مشاغل انرژی‌های تجدیدپذیر مناسب در داخل را تشویق کند.

“تحریک زنجیره ارزش محلی نه تنها باعث ایجاد مشاغل و مشاغل جدید برای افراد و جوامع می شود. همچنین قابلیت اطمینان زنجیره تامین را افزایش می دهد به طور کلی به امنیت انرژی بیشتر کمک می کند. “


خودروهای برقی بیشتر در جاده ها به معنای آلودگی کمتر و انتشار گازهای گلخانه ای کمتر است.

صندوق بین المللی پول / کریسپین رودویل

خودروهای برقی بیشتر در جاده ها به معنای آلودگی کمتر و انتشار گازهای گلخانه ای کمتر است.

به انقلاب انرژی های تجدیدپذیر بپیوندید

این گزارش نشان می دهد که الفn در حال رشد تعداد کشورهای ایجاد کننده شغل در سنوار برق – تقریبا دو سوم آنها در آسیا هستند.

چین به تنهایی 42 درصد از کل جهان را به خود اختصاص داده استبر اساس این گزارش، اتحادیه اروپا و برزیل هر کدام با 10 درصد و آمریکا و هند هر کدام با 7 درصد پس از آن قرار دارند.

روندهای منطقه ای

کشورهای جنوب شرقی آسیا تبدیل شود خانه خورشیدی مراکز تولید فتوولتائیک (PV) و تولیدکنندگان سوخت زیستی، در حالی که چین تولید کننده و نصب کننده برجسته پنل های فتوولتائیک خورشیدی است و در حال ایجاد تعداد فزاینده ای از مشاغل در بادهای دریایی است.

این گزارش خاطرنشان می کند که هند بیش از 10 گیگاوات ظرفیت PV خورشیدی را اضافه کرده است که کار نصب بسیاری را ایجاد کرده است، اما همچنان به شدت به پنل های وارداتی متکی است.

اروپا در حال حاضر حدود 40 درصد از تولیدات بادی جهان را تشکیل می دهد و مهم ترین منبع تجهیزات انرژی بادی است. تلاش برای تغییر شکل صنعت PV خورشیدی است.

بهنقش ریکا هنوز محدود، ولی این گزارش نشان می‌دهد که فرصت‌های شغلی فزاینده‌ای در منابع غیرمتمرکز انرژی تجدیدپذیر وجود دارد، در حالی که in قاره آمریکا، mexico او هست تامین کننده پیشرو پره های توربین بادی.

برزیل همچنان کارفرمای پیشرو در سوخت های زیستی است، اما در حال اضافه کردن مشاغل بسیاری در تاسیسات PV بادی و خورشیدی است. ایالات متحده شروع به ایجاد یک پایگاه صنعتی داخلی برای بخش نوپای باد فراساحلی کرده است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم