مصدومیت Neeraj Chopra: چه چیزی ستاره Javelin را از CWG 2022 دور نگه می دارد

نیراج چوپرا قهرمان المپیک در بازی های مشترک المنافع 2022 که در سال 2018 در گلد کوست استرالیا برنده شد، مورد علاقه برای دفاع از عنوان پرتاب نیزه بود. با این حال، امیدهای او تنها چند روز قبل از شروع CWG 2022 در بیرمنگام در روز پنجشنبه (28 ژوئیه) از بین رفت زیرا او به دلیل مصدومیت از مسابقات چند کشوری کنار رفت.

پرتاب کننده نیزه هندی در جریان نمایش تاریخی مدال نقره خود در مسابقات جهانی دو و میدانی 2022 در یوجین، اورگان در روز یکشنبه (24 ژوئیه) دچار کشیدگی ران شد. راجیو مهتا، دبیرکل انجمن المپیک هند (IOA)، گفت که چوپرا روز دوشنبه در ایالات متحده تحت اسکن MRI قرار گرفت و به او توصیه شد یک ماه استراحت کند.

به گفته منابع نزدیک به این ورزشکار، این وضعیت یک کشیدگی جزئی در کشاله ران است اما برای احتیاط از او خواسته شد تا استراحت کند. چوپرا پس از پرتاب نقره‌ای 88.13 متری خود در تلاش چهارم، کمی اضطراب در ران راست خود احساس کرد و بدترین ترس‌هایش به حقیقت پیوست.

“فکر می‌کردم حتی پرتاب چهارم هم می‌توانست جلوتر برود. سپس، چیزی در رانم احساس کردم و تا دو روز آینده نتوانستم تمام تلاشم را بکنم. یک میخ (روی ران) داشتم. فردا وضعیتم را می‌دانم. صبح، زیرا بدن من بعد از این رویداد هنوز گرم است.” چوپرا در طی یک تعامل مجازی پس از این رویداد گفت: امیدوارم برای رویدادهای آینده، بازی های مشترک المنافع، مشکلی وجود نداشته باشد.

رئیس فدراسیون دو و میدانی هند، آدل سوماریوالا، گفت که آنها برای کمک به بهبودی چوپرا در تماس هستند. سوماریوالا گفت: «نراج گفت از آنجایی که 100 درصد آمادگی شرکت در بازی‌های مشترک المنافع را ندارد، پرچمدار گردان هندی در نمایش ورزشکاران در مراسم افتتاحیه نخواهد بود».

“به نظر می رسید که نیرج روز یکشنبه در جریان فینال مسابقات قهرمانی جهان با مشکل مواجه شده است. ما به طور مداوم با او در تماس هستیم تا به بهبودی او کمک کنیم.”

راجش بانداری، سرآشپز تیم هند به PTI گفت: «ما بعداً امروز جلسه ای برای شناسایی پرچمدار جدید داریم.

در گذشته نیراج چوپرا به دلیل آسیب دیدگی آرنج قبل از المپیک 2021 توکیو تحت عمل جراحی قرار گرفت.این جراحی در سال 2019 انجام شد.

Neeraj به بیمارستان Reliance Foundation در بمبئی آورده شد و توسط جراح ارتوپد، دکتر دینشا بردیوالا، و فیزیوتراپ ورزشی مشهور هیث ماتیوس، که به عنوان رئیس پزشکی ورزشی در بیمارستان خدمت می کند، تشخیص داده شد. هر دو متخصص گفتند اگر به موقع مشکلات کتف و کمر نیرج کشف می شد، آسیب دیدگی شعله ور نمی شد.

عمل جراحی در آن زمان او را مجبور کرد که مسابقات جهانی دوحه در سال 2019 را از دست بدهد.

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

تماس با ما