مصر در سالی که شاهد شوک های جهانی آب و هوایی بی سابقه بود، برای کنفرانس پیشرو سازمان ملل متحد در مورد آب و هوا آماده می شود.

چندین طرح مرتبط با COP27 در مصر اجرا می شود: آنها شامل پروژه های مربوط به حمل و نقل پایدار، بازیافت زباله، سلامت زنان، گذار به انرژی پاک، شهرهای پایدار، اقدامات سازگاری در بخش آب و کشاورزی، و پیوند بین صلح و آب و هوا است. .

دکتر سمیر طنطاوی، کارشناس تغییرات آب و هوایی در برنامه توسعه سازمان ملل متحد (UNDP) می گوید: «دولت مصر مسئولیت بزرگ سازماندهی یک کنفرانس موفق را درک می کند. این اجلاس باید آسیب های ناشی از بحران آب و هوا به ویژه در کشورهای در حال توسعه را نشان دهد. به عنوان مثال، استان اسوان در جنوب مصر برای اولین بار طوفان، برف و باران شدید را تجربه کرد. کشورهای در حال توسعه به غرامت کافی نیاز دارند.»

همراه با COP27، مصر در حال کار بر روی یک استراتژی ملی آب و هوا برای سال 2050 است که مبتنی بر کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در همه بخش ها و انطباق با تغییرات بالقوه آب و هوا – در کشاورزی، منابع آب، مناطق ساحلی و بهداشت است.


استان های مصر شاهد برگزاری کارگاه های آموزشی برای آمادگی برای نشست آب و هوا در شرم الشیخ هستند.

اخبار سازمان ملل/ خالد عبدالوهاب

استان های مصر شاهد برگزاری کارگاه های آموزشی برای آمادگی برای نشست آب و هوا در شرم الشیخ هستند.

هدف استراتژی ملی نیز گرد هم آوردن جامعه مدنی، دولت و شهروندان در سطوح محلی، منطقه ای و ملی است. تعدادی از سازمان های جامعه مدنی در کارگاه ها و سمینارهایی برای افزایش آگاهی از این اجلاس شرکت می کنند به این امید که به مصر در دستیابی به اهداف استراتژی آب و هوا کمک کند.

در آماده سازی برای نشست آب و هوا، مقامات منطقه ای در فرمانداری دریای سرخ، با همکاری تعدادی دیگر از نهادهای دولتی، مجموعه ای از رویدادها را با هدف افزایش آگاهی در مورد نگرانی های زیست محیطی و پایداری سازماندهی می کنند. این کارگاه ها تا آبان ماه و افتتاحیه کنفرانس ادامه خواهد داشت.

میزبانی مصر از COP27 در شرم الشیخ به عنوان یک فرصت عالی برای پیشبرد اقدامات آب و هوایی بین المللی و متحد کردن خواسته های کشورهای آفریقایی و کشورهای در حال توسعه، به ویژه در مورد مسائل مربوط به تامین مالی و سازگاری با اثرات تغییرات آب و هوایی تلقی می شود.

UN News پوشش کاملی از COP27 شامل اخبار، ویژگی‌ها و قسمت‌های روزانه از پادکست خبری پیشرو The Lid Is On را ارائه می‌کند. در تمام پلتفرم های اصلی پادکست مشترک شوید.

Emerson Brooks

گورو تلویزیون. حل کننده مشکل علاقه مندان به وب. ماون مسافرتی بی عذرخواهی تنظیم کننده.

تماس با ما