مصر در سالی که شاهد شوک های جهانی آب و هوایی بی سابقه بود، برای کنفرانس پیشرو سازمان ملل متحد در مورد آب و هوا آماده می شود.

چندین طرح مرتبط با COP27 در مصر اجرا می شود: آنها شامل پروژه های مربوط به حمل و نقل پایدار، بازیافت زباله، سلامت زنان، گذار به انرژی پاک، شهرهای پایدار، اقدامات سازگاری در بخش آب و کشاورزی، و پیوند بین صلح و آب و هوا است. .

دکتر سمیر طنطاوی، کارشناس تغییرات آب و هوایی در برنامه توسعه سازمان ملل متحد (UNDP) می گوید: «دولت مصر مسئولیت بزرگ سازماندهی یک کنفرانس موفق را درک می کند. این اجلاس باید آسیب های ناشی از بحران آب و هوا به ویژه در کشورهای در حال توسعه را نشان دهد. به عنوان مثال، استان اسوان در جنوب مصر برای اولین بار طوفان، برف و باران شدید را تجربه کرد. کشورهای در حال توسعه به غرامت کافی نیاز دارند.»

همراه با COP27، مصر در حال کار بر روی یک استراتژی ملی آب و هوا برای سال 2050 است که مبتنی بر کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در همه بخش ها و انطباق با تغییرات بالقوه آب و هوا – در کشاورزی، منابع آب، مناطق ساحلی و بهداشت است.


استان های مصر شاهد برگزاری کارگاه های آموزشی برای آمادگی برای نشست آب و هوا در شرم الشیخ هستند.

اخبار سازمان ملل/ خالد عبدالوهاب

استان های مصر شاهد برگزاری کارگاه های آموزشی برای آمادگی برای نشست آب و هوا در شرم الشیخ هستند.

هدف استراتژی ملی نیز گرد هم آوردن جامعه مدنی، دولت و شهروندان در سطوح محلی، منطقه ای و ملی است. تعدادی از سازمان های جامعه مدنی در کارگاه ها و سمینارهایی برای افزایش آگاهی از این اجلاس شرکت می کنند به این امید که به مصر در دستیابی به اهداف استراتژی آب و هوا کمک کند.

در آماده سازی برای نشست آب و هوا، مقامات منطقه ای در فرمانداری دریای سرخ، با همکاری تعدادی دیگر از نهادهای دولتی، مجموعه ای از رویدادها را با هدف افزایش آگاهی در مورد نگرانی های زیست محیطی و پایداری سازماندهی می کنند. این کارگاه ها تا آبان ماه و افتتاحیه کنفرانس ادامه خواهد داشت.

میزبانی مصر از COP27 در شرم الشیخ به عنوان یک فرصت عالی برای پیشبرد اقدامات آب و هوایی بین المللی و متحد کردن خواسته های کشورهای آفریقایی و کشورهای در حال توسعه، به ویژه در مورد مسائل مربوط به تامین مالی و سازگاری با اثرات تغییرات آب و هوایی تلقی می شود.

UN News پوشش کاملی از COP27 شامل اخبار، ویژگی‌ها و قسمت‌های روزانه از پادکست خبری پیشرو The Lid Is On را ارائه می‌کند. در تمام پلتفرم های اصلی پادکست مشترک شوید.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم