معاون سازمان حامیان جوانان در اسپانیا می گوید که سازمان ملل متعلق به شماست

معاون دبیرکل سازمان ملل متحد، آمنه محمد، و رئیس آژانس توسعه شهری سازمان ملل متحد، UN-Habitat، میمونا محمد شریف، در چارچوب روز جهانی شهرها که هر ساله در 31 اکتبر جشن گرفته می شود، در اسپانیا بودند و از این رویداد بهره مند شدند. از بازدید آنها

جوانان بخش جدایی ناپذیر شبکه رو به رشد صداهای محلی و جهانی هستند که حول اهداف توسعه پایدار (SDGs) متحد می شوند، اهدافی که نوید جهانی عادلانه تر، عادلانه تر و “سبزتر” را تا مهلت 2030 می دهند.

روی میز بنشین

آنها به عنوان مدافعان قوی اقدام اقلیمی و عدالت اجتماعی، نقشی کلیدی در تلاش‌ها برای دستیابی به توسعه پایدار دارند که هم به نفع مردم و هم برای کره زمین است.

خانم محمد پس از بیان برخی از سخنان آغازین، تأکید کرد که چرا جوانان بر سر میز مذاکره ضروری هستند، به ویژه با توجه به بحران های کنونی جهانی.

سازمان ملل همچنان تاکید می کند که چگونه عواملی مانند همه گیری کووید-19، شرایط اضطراری آب و هوا و درگیری، از جمله پیامدهای جنگ در اوکراین، میلیون ها نفر را تحت تاثیر قرار داده و اهداف توسعه پایدار را به خطر می اندازند.

معاون دبیرکل در مورد اینکه چگونه جوانان و جنسیت باید در سراسر سیستم سازمان ملل جریان داشته باشد و در همه کارهای آن منعکس شود صحبت کرد.

خانم محمد همچنین از مخاطبانش پرسید که چگونه او و سازمان ملل از او حمایت می کنند.

رهبران فردا

خانم شریف گفت که جوانان که بیش از 60 درصد جمعیت جهان و نزدیک به 70 درصد کل شهرنشینان را تشکیل می دهند، مبتکران و رهبران فردای شهر هستند.

او خاطرنشان کرد که از زمان کنفرانس UN-Habitat III در مورد مسکن و توسعه پایدار شهری، که در کیتو، اکوادور، در سال 2016 برگزار شد، جوانان معیار خود را برای بررسی پیشرفت های جهانی تا به امروز ارائه کرده اند.

نهادهای سازمان ملل در اسپانیا تشویق شدند تا از نمایندگان جوانان از بخش‌های مختلف برای شرکت در گفتگو دعوت کنند.

دانش و وکالت

از جمله لینا امیر، نماینده جوانان کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل بود که دیدگاه خود را از بخش بهداشت و پیشگیری به اشتراک گذاشت. او از دلسرد کردن جوانان از مشارکت در سیاست، به عنوان مثال، به دلیل عواملی مانند ترس و ناامنی صحبت کرد.

خانم امیر پیشنهاد کرد که دانش برای غلبه بر این امر ضروری است و تصمیم گیرندگان باید برنامه های بیشتری ایجاد کنند که به جوانان کمک کند اعتماد به نفس پیدا کنند. وی افزود که باید فضاهای بین نسلی بیشتری برای یافتن راه حل های مشترک ایجاد شود، در حالی که فضاهای اختصاصی باید برای ادغام دیدگاه های جوانان در بحث های سیاسی ایجاد شود.

خوزه مارتین از سازمان غیرانتفاعی سیفال مالاگا گفت که ترویج رهبری جوانان به دو چیز نیاز دارد: آموزش و حمایت.

وی گفت: جوانان باید درک عمیقی از جهان، پایداری زیست محیطی، اجتماعی و اقتصادی و همچنین دستور کار 2030 به عنوان نقشه راه آینده به دست آورند و چنین آموزش هایی باید در تمام سطوح آموزشی – از مهدکودک تا دانشگاه منتشر شود. .

حمایت باید از طریق کارگاه های پویا و عملی صورت گیرد، جایی که جوانان رهبر می شوند و می توانند دیدگاه ها و دیدگاه های خود را به اشتراک بگذارند.

سازمان ملل متحد متعلق به جوانان است

خانم محمد در سخنان پایانی خود اظهار داشت که هر نسلی باید فعال باشد.

جوانان امروزی پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی را در اختیار دارند، و در حالی که اینها می‌توانند ابزارهای ارتباطی عالی باشند، او هشدار داد که می‌توانند باعث شوند مردم به جای دیدن جهان گسترده‌تر و دیدگاه‌های متعدد، دید محدودی نسبت به چیزها داشته باشند.

وی درباره اهمیت نمایندگی و لزوم باز کردن فضا برای جوانان صحبت کرد و افزود: خود جوانان باید صدای خود را به گوش مردم برسانند.

معاون دبیرکل گفت که سازمان ملل باید اجازه دهد جوانان صحبت کنند و واقعاً به آنها گوش دهند.

من موافق بودم که نیاز به گفتگوی بین نسلی و همچنین اشکال جدیدی از جامعه وجود دارد که سیلوهایی را که ما را در سراسر جامعه از هم جدا می‌کنند، مانند پیر و جوان، نمایندگان مجلس و رأی‌دهندگان نادیده می‌گیرند.

وی در پایان به شرکت کنندگان یادآوری کرد که سازمان ملل متحد متعلق به جوانان است، بنابراین آنها باید سازمان ملل را متعلق به خود کرده و آن را تغییر شکل دهند. او افزود که دموکراسی نیز متعلق به جوانان است، اما اخیراً بسیاری از آنها رای نمی‌دهند، به این معنی که آنها نماینده ندارند.

او از جوانان خواست تا از دموکراسی و حمایت از حقوق جوانان دفاع و مبارزه کنند.

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

تماس با ما