معرفی کارت گرافیک چینی Inosilicon با حداکثر 32 گیگابایت حافظه GDDR6X – زومیت


شرکت چینی Inosilicon در جریان رویداد امروز تخیلی از محصولات جدید خود در زمینه پردازنده گرافیکی رونمایی کرده است. این کارت گرافیک مبتنی بر گرافیک IP است خیال پردازی (یا BXT) GPU برای آوردن فناوری نوآورانه به صنعت طراحی شده است می آورد. در این مراسم از چهار محصول جدید از جمله کارت های گرافیک تک هسته ای و دو هسته ای رونمایی شد. با قابلیت پشتیبانی DirectX بودن

نوع A یک کارت گرافیک برای مشتریان و ایستگاه های کاری است که از GPU Fantasy One استفاده می کنند. این محصول با طراحی چند تراشه (چیپلت) هنوز اطلاعات کاملی از ویژگی های فنی خود در هیچ رسانه چینی دریافت نکرده است. به گفته Inosilicon، این پردازنده گرافیکی دارای قدرت پردازش گرافیکی 5 ترافلوپ و فلوریت 160 گیگاپیکسل در ثانیه پیکربندی آن شامل کانکتورهای DisplayPort 1.4 و HDMI 2.1 است و VGA استفاده می شود.

این کارت دارای 16 گیگابایت حافظه گرافیکی GDDR6 (X) و رابط پورت 128 بیتی است. فناوری حافظه G6X تا حد زیادی در انحصار پردازنده گرافیکی Nvidia Ampere است، اما به نظر می رسد Inosilicon تحقیقات زیادی روی این فناوری انجام داده و در تست های خود موفق به دستیابی به سرعت 19 گیگابیت بر ثانیه شده است. اما رابط باس نسبتاً محدود کارت بر پهنای باند انتقال داده تأثیر گذاشته و آن را به 304 گیگابیت در ثانیه (چیزی بین Radeon RX 6700XT و 6600XT) رسانده است.

کارت گرافیک Inosilicon-Fantasy-One

اما تصویری که در بالا مشاهده می کنید مربوط به کارت گرافیک رده پایین این سری است که بر اساس پردازنده گرافیکی Fantasy One ساخته شده است. محصولات معمولاً نسبت به مدل های مجهز به دو فن خنک کننده فانتزی وان به حافظه کمتری نیاز دارند. اما باز هم، جزئیات هنوز در دسترس نیست.

نوع B کارت گرافیک با دو تراشه مجهز به دو پردازنده گرافیکی (در تصویر زیر نشان داده شده است) تخیلی با یک رابط اختصاصی به نام اینولینک آنها در ساختار آن به یکدیگر متصل هستند. این شرکت ادعا می کند که قدرت پردازش این کارت به 10 ترافلاپس می رسد و می تواند تا 32 استریم را در یک زمان استریم کند. 1080p و 60 فریم در ثانیه یا 64 جریان همزمان 720p و 30 فریم در ثانیه ارائه می دهد. این کارت به حداکثر 32 گیگابایت حافظه GDDR6 (X) مجهز است، اما باز هم باید اشاره کنیم که رابط 128 بیتی این کارت دارای پهنای باند ورودی/خروجی محدودی است. همه این محصولات از رابط استاندارد PCI-Express 4.0 می آیند استفاده کنید

کارت گرافیک Inosilicon-Fantasy-One Type 2

IP های متعددی برای پردازنده های گرافیکی OpenGL، OpenGL ES، OpenCL و Vulkan فعال هستند. و DirectX ایجاد می شود. البته این کارت ها از DirectX پشتیبانی می کنند جالب ترین قسمت، معرفی این محصولات بود، اما متاسفانه این شرکت هیچ نسخه ای را عرضه نکرد API گرافیک پشتیبانی شده توسط مایکروسافت

دموهای زنده این محصولات در رویداد راه اندازی Inosilicon در دسترس شرکت کنندگان قرار گرفت که شامل معیار Unigen Heaven OpenGL بود. همچنین اتفاق می افتد. باز هم آماری از عملکرد این محصولات در رسانه های مربوطه چین منتشر نشده است.

Inosilicon GPU معرفی برنامه

این شرکت در حال حاضر کار روی خانواده محصولات فانتزی 2 و 3 را آغاز کرده است و آخرین عملکرد خود را در سال آینده رونمایی خواهد کرد. Inosilicon قصد دارد از فناوری تولید 5 نانومتری در محصولات جدید خود استفاده کند، اما مشخص نیست که در نسل اول این محصولات از چه فرآیندی استفاده شده است.

Imagination و Inosilicon سال گذشته یک قرارداد مشارکت را اعلام کردند و Imagination در آن زمان قول داد که مجوز طراحی BXT را برای این شرکت چینی ارائه دهد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم