مقامات سازمان ملل متحد با کاهش قیمت جهانی مواد غذایی در بحبوحه حمل و نقل غلات در دریای سیاه، پیشرفت را مشاهده می کنند

ربکا گرینسپن، کمیسر بازرگانی سازمان ملل متحد، اعلام کرده است که از زمان امضای قرارداد غلات در 22 ژوئیه، قیمت مواد غذایی به طور پیوسته کاهش یافته و صادرات از اوکراین و روسیه افزایش یافته است. زندگی کردن.» به خصوص به دلیل قیمت بالای مواد غذایی.

منافع برای ضعیف در همه جا

خانم گرینسپن که رهبری تیم سازمان ملل برای تسهیل دسترسی بدون مانع به غذا و کود از روسیه را بر عهده دارد، در گفتگو با خبرنگاران در ژنو، گفت که سازمان خواربار و کشاورزی (فائو) گزارش داد که قیمت مواد غذایی در ماه اوت برای پنجمین ماه متوالی در سطح جهان کاهش یافت. . ادغام مجدد [grain] و کودهای شیمیایی در بازارهای جهانی، و هدف اصلی ما کاهش قیمت جهانی مواد غذایی بود تا افراد آسیب پذیر در همه جا بتوانند به غذای مقرون به صرفه دسترسی داشته باشند.

با این حال، در همان زمان ابراز نگرانی کرد که این کاهش قیمت های بین المللی در بازارهای داخلی ظاهر نشده است و به ویژه کشورهای در حال توسعه همچنان از قیمت های بالای مواد غذایی و همچنین تورم و کاهش ارزش پول رنج می برند. “این هنوز برای بسیاری از کشورهای در حال توسعه یک مشکل است، زیرا قیمت ها برای آنها به اندازه ای که ما می خواستیم پایین نیست. بنابراین، کارهای زیادی باید انجام شود.”

محموله های کود کلیدی برای معامله

خانم گرینسپن در پاسخ به سوالی درباره گزارش‌های تاخیر در ارسال کودهای شیمیایی روسیه، گفت که کود و آمونیاک نیز در قراردادهای اولیه امضا شده در ترکیه گنجانده شده است.

او با تاکید بر اینکه کودها بخش بسیار مهمی از این معامله هستند، گفت: “سازمان ملل متحد به تمام تلاش خود ادامه می دهد تا اجازه دهد نتیجه مثبتی در صادرات آمونیاک روسیه به بازارهای بین المللی به دست آورد.” همه گیری COVID-19.” [so] اگر مشکل کود را حل نکنیم، بحران قیمتی که اکنون با آن مواجه هستیم، یک بحران فاجعه بار خواهد بود.

به عنوان مثال، خانم گرین اسپن، که همچنین رئیس کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل متحد (UNCTAD) است، گفت که فصل کاشت محصولات جدید در غرب آفریقا به پایان رسیده است و به دلیل اینکه کاشت به میزان بسیار بالایی کاهش یافته است. هزینه های کود

امیر عبدالله، هماهنگ کننده ابتکار غلات دریای سیاه سازمان ملل، ضمن شرکت در کنفرانس خبری ویدئویی از آنکارا، گفت: 129 کشتی با بار کامل حامل بیش از 2.8 میلیون تن غله سه بندر تعیین شده اوکراین در دریای سیاه را به کشورهای مختلف ترک کرده اند. .

منتظر ارسال های بیشتر هستیم

او گفت: “ما به مرز 3 میلیون نزدیک شده ایم. امیدوارم روز بعد یا بیشتر این کار را انجام دهیم و نرخی که تقریباً برای ما طول کشید بیش از سه هفته بود.” و افزود: “ما واقعاً دوست داریم که کمی افزایش در آن ببینید.” بنابراین، برخی از شایستگی ها وجود دارد که احتمالاً باید آنها را امتحان کنیم و در صورت امکان معرفی کنیم. اما اگر به این سطوح پایبند باشیم، کم و بیش با آنها همراه می شویم [where we thought we’d be] برای این بخش از توافق

وی با عطف به برخی از نکاتی که خانم گرینسپن بیان کرد، گفت که در واقع “گاهی اوقات مشکلاتی در مورد قیمت های داخلی وجود دارد، اما آنچه که ما شاهد آن بودیم کاهش قیمت ها یک پدیده جالب است، در یکی دو کشور که به دلیل این قطره‌ها مردم غلات را احتکار کرده‌اند و امیدوارند که آنها را با قیمت‌های بالاتر بفروشند و اکنون بیشتر در بازار عرضه می‌کنند…”

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

تماس با ما