مقامات می گویند که بدترین آتش سوزی در کوبا پس از پنج روز کنترل شده است

شاهدان رویترز گزارش دادند که شعله های آتش که نواری متشکل از چهار تانک در بندر تانک های غول پیکر ماتانزاس را فراگرفته بود، از بین رفته و ستون های دود سیاه غلیظی که از این منطقه می ریزند کاهش یافته و اکنون عمدتاً خاکستری هستند.

ماتانزاس بزرگترین بندر کوبا است که واردات نفت خام و سوخت را دریافت می کند. نفت خام سنگین کوبا، و همچنین نفت کوره و گازوئیل ذخیره شده در ماتانزاس در 10 مخزن بزرگ، عمدتاً برای تولید برق در جزیره استفاده می شود.

رعد و برق عصر جمعه به یکی از مخازن سوخت برخورد کرد. شعله های آتش تا یکشنبه به ثانیه گسترش یافت و روز دوشنبه با انفجارهای مهیبی و با وجود تلاش آتش نشانان محلی با حمایت بیش از 100 نیروی کمکی مکزیکی و ونزوئلا، منطقه چهار مخزن را فرا گرفت.

آتش نشان Rafael Perez-Gariga در آستانه فاجعه بخار به رویترز گفت که می ترسد این آتش سوزی بر وضعیت برق کشور تأثیر بگذارد.

وی گفت: شرایط سخت‌تر می‌شود، اگر نیروگاه‌های حرارتی با این نفت تامین شوند، همه دنیا را تحت تأثیر قرار می‌دهیم، این برق است و همه چیز را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

مردی هنگام برخاستن دود از آتش سوزی گسترده در یک انبار سوخت در ماتانزاس، کوبا، در 9 اوت 2022 ماهی می گیرد.
این کشور تحت کنترل کمونیست ها که تحت تحریم های شدید آمریکا قرار دارد، تقریباً ورشکست شده است. قطعی برق مکرر و کمبود بنزین و سایر کالاها قبلاً باعث تنش با اعتراضات پراکنده محلی پس از ناآرامی های تاریخی تابستان گذشته در ماه ژوئیه شده است.

روز سه‌شنبه، هلیکوپترهای بیشتری به همراه دو قایق گرمایی که مکزیک به همراه تجهیزات آتش‌نشانی سنگین فرستاده بود، به تلاش‌ها برای خاموش کردن آتش‌ها پیوستند.

پرس در ظهر گفت: به دلیل شرایط هنوز نتوانسته ایم به منطقه ضربه برسیم، احتراق وجود دارد بنابراین فعلا نمی توانیم جان خود را به خطر بیندازیم.

دود ناشی از آتش سوزی مرگبار در تاسیسات بزرگ ذخیره نفت در ماتانزاس، کوبا در 9 اوت برمی خیزد.

در اواخر روز، آتش نشانان برای اولین بار وارد منطقه شدند و کف و آب را روی بقایای در حال سوختن پاشیدند.

رولاندو فیچینو، رئیس حمل و نقل وزارت کشور در تلویزیون دولتی از محل حادثه گفت: «امروز موفق شدیم آتش را کنترل کنیم.

مقامات نگفتند چه مقدار سوخت در آتش سوزی که چهار مخزن را نابود کرد، تلف شد. مقامات اعلام کردند که هیچ نفتی خلیج ماتانزاس را آلوده نکرده است. با این حال، آنها به ساکنان دورتر از هاوانا هشدار داده اند که به دلیل دود عظیم ایجاد شده توسط آتش، ماسک بپوشند و از باران اسیدی خودداری کنند.

هلیکوپتر آتش نشان در 8 آگوست روی آتش سوزی گسترده در یک انبار سوخت در ماتانزاس، کوبا، آب می ریزد.

روز سه‌شنبه، مقامات گفتند که روز شنبه بر اثر انفجار مخزن دوم، یک آتش‌نشان کشته و ۱۴ نفر مفقود شدند و آمار قبلی ۱۶ مفقود را اصلاح کرد. حال پنج نفر دیگر همچنان وخیم است.

ماریو سابینز، فرماندار استان ماتانزاس، در 60 مایلی (130 کیلومتری) هاوانا، شعله های آتشی را که مانند “مشعل المپیک” از تانک به تانک پخش می شود، مسخره می کند و هر یک را به یک “دیگ” تبدیل می کند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم