مقامات می گویند که کاهش سیل در پاکستان ممکن است تا شش ماه طول بکشد

سیل های ناشی از باران های موسمی بی سابقه و ذوب شدن یخچال های طبیعی در مناطق کوهستانی شمالی پاکستان تاکنون جان بیش از 1400 نفر را گرفته است، حدود 33 میلیون نفر را تحت تاثیر قرار داده و خانه ها، جاده ها، راه آهن، دام ها و محصولات کشاورزی را از بین برده است. در حال حاضر انتظار می رود مجموع خسارات بیش از 30 میلیارد دلار باشد – سه برابر برآورد قبلی حدود 10 میلیارد دلار.

کراچی با شیوع دنگی با صدها و هزاران بیمار روزانه در بیمارستان‌های دولتی و خصوصی گزارش می‌شود. موارد دنگی امسال 50 درصد بیشتر از سال گذشته است. با 584246 نفر در کمپ‌ها در سراسر کشور، بحران بهداشتی می‌تواند باعث ایجاد آب و هوا در پاکستان شود. وزیر شری رحمان روز دوشنبه گفت که هرج و مرج کنترل نخواهد شد.

رحمان هشدار داد که کشور اکنون با چشم انداز کمبود شدید مواد غذایی مواجه است که دلیل آن از بین رفتن 70 درصد از محصولات اصلی مانند برنج و ذرت و “غذا، چادر و دارو” بسیار مورد نیاز است.

افزایش آب های سیل نیز همچنان یک خطر باقی می ماند، به ویژه در مناطق سخت آسیب دیده در امتداد رودخانه سند در استان سند، جایی که پیش بینی آب و هوا نشان می دهد که انتظار می رود باران تا سپتامبر ادامه داشته باشد.

مراد علی شاه، وزیر ارشد استان سند روز دوشنبه در بیانیه‌ای گفت: باران‌های موسمی طولانی‌مدت، تلاش‌های پاک‌سازی آب را به تأخیر می‌اندازد و برآوردها از 3 تا 6 ماه در برخی از مناطقی که بیشترین آسیب را دیده‌اند، متغیر است.

وی افزود که دریاچه منچار، بزرگترین دریاچه آب شیرین کشور، از اوایل سپتامبر طغیان شده و سیل صدها روستا و بیش از 100 هزار نفر را تحت تاثیر قرار داده است.

شاه گفت: «ما در حال تسریع تلاش‌های خود برای ارائه دارو و کادر پزشکی به 81 منطقه سیل‌زده در کشور هستیم.

هم دولت پاکستان و هم آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد، تغییرات آب و هوایی جهانی را عامل بدتر شدن آب و هوای شدید می دانند که باعث ایجاد “باران های موسمی بر روی استروئیدها” شده است و یک سوم از خاک این کشور را زیر آب گرفته است.
ذوب شدن یخچال های طبیعی در پاکستان

گوترش در سفری دو روزه به پاکستان سیل زده، «همبستگی عمیق خود را با مردم پاکستان به دلیل خسارات جانی و رنج انسانی ناشی از سیل امسال ابراز کرد» و با شهباز شریف، نخست وزیر پاکستان درباره واکنش به این موضوع دیدار کرد. فاجعه

گوترش روز جمعه از جامعه جهانی خواست تا از پاکستان سیل زده حمایت کند و گفت که اگرچه سهم این کشور آسیای جنوبی در تغییرات آب و هوایی ناچیز است، اما یکی از مناطقی است که بیشترین آسیب را از پیامدهای آن گرفته است.
پاکستان به طور معنی داری در تغییرات اقلیمی مشارکت نکرده است و سطح انتشار گازهای گلخانه ای در این کشور نسبتاً پایین است، اما پاکستان یکی از کشورهایی است که به طور قابل توجهی تحت تأثیر تغییرات آب و هوایی قرار گرفته است، این کشور خط مقدم تأثیر تغییرات آب و هوایی است. گوترش روز جمعه پس از شرکت در یک جلسه توجیهی در مرکز ملی هماهنگی واکنش برای سیل‌های پاکستان (NFRCC) گفت.

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

تماس با ما