ممنوعیت جهانی بخار؛ گام بعدی چین در ممنوعیت بازی های ویدیویی – زومیت


به گزارش TheGamer، به نظر می رسد Steam Global (Steam Global) در چین قرار دارد. نسخه چینی Steam اکنون در این کشور در دسترس است و کتابخانه محدودی از 103 بازی را ارائه می دهد. این عناوین تنها کسری از بیش از 110000 بازی در حال حاضر در اختیار Steam Global هستند.

گزارش وراج، اول ریکی اونزیک فالگیر و داده کاوی معروف به نام iFireMonkey به این ممنوعیت توجه کرد. او تصویری از آنچه استیم در وب سایت مسدود شده چین فهرست کرده بود در توییتر منتشر کرد.

Verge Reporters سعی کرد خود این مشکل را ردیابی کند تا ببیند آیا Steam واقعاً در لیست بلاک این کشور قرار دارد یا خیر. به همین دلیل، آنها از ابزار Comparitech برای بررسی ممنوعیت Steam Global در چین استفاده کردند. این ابزار با وارد کردن آدرس “store.steampowered.com” در وب سایت، مسدود بودن استیم در تمام نقاط کشور را نشان می دهد. همین امر در مورد store.steamchina.com نیز صادق است. با این حال، یک بررسی نشان داد که دامنه آنها هنوز در دسترس است.

ممنوعیت جهانی بخار در چین

این ممنوعیت فقط به گیمرهای چینی امکان دسترسی به Steam China را می دهد که برای اولین بار در فوریه امسال راه اندازی شد. این نسخه دارای چندین محدودیت است. این شامل بازی های بسیار کمی است (Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO) و Dota 2 تنها عناوین اصلی هستند) و هیچ ویژگی اجتماعی ندارد.

Steam Global دارای ویژگی هایی مانند Steam Workshop و Forum Forum و Market Forum است که همگی از ویژگی های اجتماعی این پلتفرم هستند. این بدان معناست که گیمرهای چینی دیگر نمی توانند با دیگران ارتباط برقرار کنند و از اطلاعات، تصاویر و نکات آنها استفاده کنند.

مقالات مرتبط:

به نظر می رسد ممنوعیت Steam Global در چین در ادامه سرکوب بازی های ویدیویی باشد. در ماه جولای، Tencent فناوری تشخیص چهره را معرفی کرد که می تواند چهره کودکان را اسکن کند تا مطمئن شود که بعد از ساعت 10 شب بازی های ویدیویی انجام نمی دهند. این قانون چند ماه پیش در چین به تصویب رسید.

همچنین کودکان و نوجوانان زیر 18 سال مجاز به بازی بیش از 90 دقیقه در روز نیستند. علاوه بر تمام این محدودیت ها، چین فورتنایت را نیز ممنوع کرده است. اگرچه بازی به شدت تغییر کرده بود تا با قوانین سختگیرانه چینی مطابقت داشته باشد. باید دید گام بعدی مقامات چینی برای ممنوعیت گیمرها در کشورشان چه خواهد بود.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم