ممنوعیت خرید و فروش سگ و گربه در دیور

تجارت حیوانات خانگی فرصتی را برای سودجویان فراهم کرد تا با کشتن توله سگ ها و خرید و فروش حیوانات خانگی این تجارت سیاه را تبلیغ کنند. به همین دلیل در سال های اخیر خرید و فروش سگ های حیوانی مانند سگ، گربه و … در بازار افزایش یافته است. بخشی از این کار از طریق فضای مجازی انجام می شود و سودجویان از بسترهای آنلاین برای کشتن توله سگ ها یا خرید و فروش سگ های خانگی استفاده می کنند.

از آنجایی که پلتفرم «دیوار» خود را موظف به رعایت حقوق حیوانات می داند و در سال های اخیر با حساسیت های فراوانی به موضوع محیط زیست پرداخته است، اخیراً سعی در ارائه راهکارهایی برای مقابله با کالایی شدن حیوانات، برای جلوگیری از فروش دارد. و خرید حیوانات سگ ها، گربه ها و حیوانات وحشی باید در این پلتفرم ممنوع شوند و استثمارگران نباید این سایت را به حیاط خلوت خود تبدیل کنند. یکی از آخرین اقدامات وال در این زمینه ممنوعیت خرید و فروش سگ و گربه از طریق این پلتفرم است.

ممنوعیت خرید و فروش سگ و گربه «دیوار»

وال از آوریل سال جاری به طور رسمی تبلیغات خرید و فروش توله سگ های زیر دو سال را ممنوع کرده است. همچنین از اولین روزهای تیرماه امسال خرید و فروش سگ و گربه در این پلتفرم ممنوع شده است. این پلتفرم فیلد قیمت را برای تبلیغات حیوانات خانگی حذف می کند و فقط به آنها اجازه تحویل می دهد. در همین راستا دیوار در صفحات ثبت آگهی سگ و گربه پیامی با این مضمون اضافه کرد که کاربران با هدف فروش آگهی ثبت نکنند و فقط در صورت تحویل آگهی خود را ثبت کنند.

همچنین جملاتی برای ایجاد انگیزه بیشتر در کاربران برای تحویل حیوانات را می توان در صفحات تبلیغات سگ و گربه مشاهده کرد. جملاتی مانند «حیوان کالا نیست، مراقبت از حیوانات خانگی بهتر از خرید آنهاست» / «خرید و خرید حیوانات وحشی، سگ و گربه روی دیوار ممنوع است» / «گزارش آگهی های فروش گونه های حیوانات وحشی ممنوعه روی دیوار». هنگام ثبت آگهی برای شخصی سازی، توضیحات در پایین آگهی نیز الزامی است و تبلیغات خدمات جفت گیری سگ و گربه نیز محدود شده است.

ممنوعیت خرید و فروش سگ و گربه در دیور

توله سگ زیر دو ماه ممنوع است

به دلیل قیمت بالای توله سگ های تزئینی یا گربه های اصیل، برخی از افراد که ممکن است شرایط لازم را نداشته باشند، گاهی این حیوانات را در مراکز غیرمجاز و در شرایط غیربهداشتی می کشند. یک تجارت سیاه حیوانات را در غیاب نظارت مناسب از حقوق خود محروم می کند. وضعیت های غیربهداشتی مراقبت، تغذیه نامناسب مادر، کشتار مداوم توله ها که زندگی سگ را به خطر می اندازد و جدا شدن سریع توله ها از مادر، منجر به افسردگی در مادر و در بسیاری از موارد مرگ توله ها می شود. . در همین راستا، پلتفرم «دور» با هدف جلوگیری از کشتار توله ها، جدایی توله های جوان از مادر و فروش عمومی سگ و گربه زیر دو ماه، اجازه هیچ گونه تبلیغاتی را نمی دهد. در این سایت ارسال شده است. ، حتی به صورت معافیت.

حقوق حیوانات در ایران از دیدگاه کارشناسان

با دامپزشک و فعال محیط زیست در مورد حمایت از حقوق حیوانات در ایران گفت و گو کردیم.

دامپزشک علی مشیری با انتقاد از عدم نظارت بر موضوع حیوانات خانگی گفت: به هر حال واقعیت این است که افراد جامعه حیوان خانگی می خواهند و این موضوعی است که باید تشخیص داده شود. یک شرکت زیرزمینی سیاه تشکیل خواهد شد و مافیا برجسته تر خواهد شد.”

وی افزود: باندهای زیادی در این منطقه وجود دارند که مسئله سودآوری برای آنها مهم است و جدای از اخلاق، مدام توله ها را می کشند حتی اگر به دلیل زایمان های متوالی و چندقلویی جان مادر در خطر باشد. عدم نظارت و بی توجهی به حقوق حیوانات، مسائل زیر پوست شهر بسیار دردناک شکل می گیرد.» وی با اشاره به لزوم شناخت حقایق حیوانات خانگی، خواستار فرهنگ سازی در این زمینه شد و گفت: مردم باید به آنها آموزش داده شود که توله های 40-50 روزه نخرند و عمدتاً برای زایمان آنها مراجعه کنند تا از چرخه خرید خشن و “توقف فروش” جلوگیری کنند.

حمیدرضا میرزاده فعال محیط زیست گفت: در حوزه حیوانات خانگی با مشکلات متعددی مواجه هستیم، علاقه و علاقه مردم به حیوانات افزایش یافته و صنعتی در دنیا شکل گرفته است، این صنعت علاوه بر غذا و تجهیزات حیوانات خانگی، این صنعت را نیز به خود اختصاص داده است. موضوعی به نام کالایی شدن حیوان را مطرح کرد، اینکه یک موجود زنده به عنوان یک کالا خرید و فروش می شود، بحث برانگیز است. وی ادامه داد: «اما از طرف دیگر اتفاق دیگری افتاد و برخی نژادها و گونه هایی که مردم از نظر ظاهر، رفتار و غیره بیشتر دوست دارند. ، ارزش اقتصادی زیادی پیدا کرده اند. در نتیجه پدیده کشتار غیرقانونی توله سگ ها به وجود آمد و برخی شروع به تولید این نژادهای خاص کردند. در حالی که این موضوع با رفاه حیوانات کاملاً ناسازگار است. این افراد حیوانات را به عنوان ماشین های پرورش می بینند و با سوء استفاده از آنها به فروش می رسانند.

میرزاده یادآور شد: در بسیاری از کشورها به جز حیواناتی که مصارف خاصی دارند مانند سگ یاب یا نگهبان، شاهد این هستیم که این منطقه ضابطه مند است و به اصطلاح خرید و فروش حیوانات خانگی وجود ندارد و به صورت زیرزمینی و غیرقانونی انجام می شود. مخالف رفاه حیوانات است، در کشور ما نیز گروه های حمایت از حیوانات به این موضوع رسیدگی کرده اند که اتفاق خوبی است، در گذشته این خرید و فروش روی سکوی دیواری نیز اتفاق می افتاد و عده ای در این خرید شرکت می کردند. با اینکه این کار غیرقانونی نبود اما خیلی خوشحالم که جای خود را به تسلیم داده است.با توجه به اینکه دیوار به عنوان یک سکوی بسیار گسترده و تأثیرگذار در جامعه است، به تدریج به جای خرید و فروش، موضوع مباشرت و تحویل پیش آمد. که بسیار خوب است ” مهم این است که حیوانات خانگی به عنوان کالاهای تزئینی دیده نشوند.”

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

تماس با ما