من مواد مصرف کردم تا بفهمم چرا دیگران معتاد شده اند!

نمی دانم کی بسته های هروئین را داخل دیوار پنهان کرده است. وقتی از روی دیواری در بلوار طوس مشهد رد شدم، ناگهان چشمم به هروئینی افتاد که بین آجرها و…

به گزارش خراسان، اینها اظهارات نوجوان 16 ساله ای است که در عملیات هماهنگ کلانتری معراج مشهد دستگیر و به همراه راننده 32 ساله اقدام به توزیع مواد مخدر صنعتی کرد.

این نوجوان که احتمالا مورد بی توجهی مجرمان تریاک قرار می گیرد و زندگی پر دردسری دارد، داستان خود را برای مشاور و مددکار اجتماعی کلانتری معراج مشهد بیان کرد: پدرم معتاد به مواد مخدر صنعتی بود و مدام شیشه و کریستال مصرف می کرد. اما او نمی توانست هزینه اعتیادش را بپردازد، حمایت کنید زیرا بیکار بود و کسی او را سر کار نمی برد. در این صورت مادرم مجبور شد برای تامین هزینه های زندگی و تحصیل من در خانه های مردم کار کند، اما درآمد او کفاف زندگی ما را نمی داد، به همین دلیل پدرم برای تامین هزینه خرید مواد دزدی می کرد.

اموال مردم را از باغ ویلای آنها دزدید و به وام دهندگان فروخت و با ما کاری نداشت. وقتی این روزهای سخت را با چشمان خودم دیدم، بیشتر در مورد مصرف مواد مخدر کنجکاو شدم تا بفهمم چرا دیگران معتاد می شوند!

اولین بار در هفت سالگی و زمانی که کلاس اول بودم سیگار کشیدم اما در آن زمان چیزی نمی فهمیدم و به همین دلیل سیگار را ترک کردم. خواهر بزرگم ازدواج کرد و زندگی خودش را شروع کرد، اما یکی از خواهرانم هنوز مجرد است و در همسایگی زندگی می کند.

خلاصه تا کلاس هفتم درس خواندم، اما بعد به این فکر کردم که در بازار کار کنم و به مادر و خواهرم درآمد بدهم. همان موقع بود که مدرسه را رها کردم و در لحاف فروشی مشغول به کار شدم. من هر هفته حقوقم را به خانواده ام می دادم و مقداری پول فقط برای خرج خودم نگه می داشتم تا اینکه دوباره با وسوسه دوستانم سیگار کشیدن را شروع کردم و از آنها برای سیگار استفاده کردم.

به سرعت “فراموش” شدم و از ناس استفاده می کردم و بعد از مدتی روزی سه بسته سیگار می کشیدم و بیشتر درآمدم را برای خرید سیگار و حشیش و مردم می پرداختم. چیزی برای خانواده من باقی نمانده است.

در این روزها پدرم به جرم سرقت توسط پلیس دستگیر و روانه زندان شد. حدود دو سال پیش که پدرم به زندان رفت، سختی‌های مادرم بیشتر شد، زیرا برای گذران زندگی باید کار می‌کرد.

در این زمان با مردی آشنا شدم که ماشین داشت و گاهی مرا با هم سوار ماشین می کرد اما از 26 بسته هروئینی که از من کشف کرده بود اطلاعی ندارم! آنها را در میان آجرهای یک دیوار در بلوار طوس پیدا کردم، سپس مأموران پلیس مرا دستگیر کردند و …

در بازرسی از این نوجوان یک گوشی تلفن همراه مسروقه کشف و از راننده جوان خودرو یک گوشی موبایل گران قیمت با سابقه سرقت کشف شد. اهمیت و حساسیت موضوع و صدور دستور ویژه از سرگرد امیررضا افسر رئیس کلانتری معراج مشهد)، تحقیقات تخصصی پلیس آگاهی، بررسی و اطلاعات برای ریشه یابی این موضوع آغاز شد، جوان 16 ساله نیز برای مشاوره و اقدامات روانی آماده است. اداره مددکاری اجتماعی تأسیس شده است.

Roy Christensen

متخصص اینترنت دانشجو. نینجا فرهنگ پاپ. علاقه مندان پرشور توییتر.

تماس با ما