“من هرگز از گفتن داستانم دست نمی کشم”: مقابله با مقصر قربانی برای تجاوز جنسی

یک لباس آبی، جوراب شلواری و کفش مشکی. جسیکا لانگ، یکی از بازماندگان خشونت جنسی که در شش سال گذشته برای حقوق بازماندگان مبارزه کرده است، گفت: «این همان چیزی است که من می پوشیدم. شبی که مواد مخدر مصرف کردم، این همان چیزی بود که می پوشیدم. به من تجاوز شد من تنها ماندم تا بمیرم.»

این و سایر سؤالات توهین آمیز دائماً از قربانیان آسیب دیده در سراسر جهان پرسیده می شود – آنها را به خاطر جنایتی که علیه آنها مرتکب شده اند به گردن آنها می اندازند.

قسمتی از

اخبار سازمان ملل/ الیزابت اسکافیدی

برای برجسته کردن مقصر دانستن قربانی که زیربنای این نوع سؤالات است، سازمان حقوق مدنی آمریکایی Rise با ابتکار عمل UN Under the Spotlight برای سازماندهی نمایشگاهی در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک، با تأکید بر شیوع خشونت جنسی در همه فرهنگ‌ها و تأکید بر اینکه قربانی، با لباس پوشیدن، نباید هیچ گونه تأثیری در رسیدگی به یک جنایت فجیع داشته باشد.

به دنبال عدالت

خشونت جنسی یک مسئله جهانی است که به رسمیت شناختن بین المللی بیشتری نیاز دارد.

بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، 35 درصد از زنان در سراسر جهان یا بیش از یک سوم جمعیت جهان، خشونت جنسی را تجربه کرده اند.

این معادل کل جمعیت آمریکای شمالی و اروپا است. تجاوز یک اپیدمی است.

لباس نامربوط است، دعوت به خشونت نیست و باعث تهاجم نمی شود. عاملان انجام می دهند.

سامانتا مک کوی، وکیل و فعالی که از تگزاس بازمانده است، گفت: «چیزی که من می پوشیدم نباید مهم باشد».

او تاکید کرد که موقعیت جغرافیایی او نباید تعیین کند که “آیا من مراقبت های لازم را دریافت کرده ام یا نه”، و یادآوری کرد که اگر فرد “جواب نمی داد” نمی توان رضایت داد.

از سال 2018، سامانتا، از طریق فعالیت خستگی ناپذیر خود در دفاع، با موفقیت از قانون جدید در این زمینه، در ایندیانا و تگزاس حمایت کرده است. این سازمان همچنان به دنبال اصلاحات قانونی از طرف همه بازماندگان است.

دگرگونی روایت

در دنیای مد، این سوال مطرح می شود که “چی پوشیده بودی؟” این می تواند خلاقیت را تقویت کند، از خلاقیت تجلیل کند و تاثیر پروژه را بر عهده بگیرد. اما برای بازماندگان خشونت جنسی، تاکتیک سرزنش تبدیل به تشریفات می شود.

یک لحظه پیوند در نیویورک در طی پذیرایی در نمایشگاه

ابتکار Spotlight

در جریان پرتاب، معاون دبیرکل آمینه ج. محمد که «با طرح سؤال چی پوشیده بودی? این نمایشگاه روایت را حول افترا و سرزنش قربانی می چرخاند.”

“این منعکس کننده تنوع افرادی است که از هر منطقه از جهان خشونت را تجربه می کنند، از جمله یک کودک دو ساله…[and] این به وضوح بیش از هر استدلال قانونی نشان می دهد که زنان و دختران بدون توجه به آنچه که می پوشند مورد حمله قرار می گیرند.”

عبدالله شهید، رئیس مجمع عمومی، گفت که این نمایشگاه «بر این واقعیت تأکید دارد که تهدید تجاوز بر زندگی همه زنان، صرف نظر از موقعیت آنها در زندگی… حرفه آنها، وجود دارد. [or] انتخاب لباس آنها

“این نمایشگاه باید کاتالیزوری برای تحریک گفتگوهای مهم در مورد مسئولیت جمعی ما برای پایان دادن به خشونت علیه زنان و دختران باشد.”

آماده سازی مرحله

این مدل‌ها که نماینده هر یک از پنج گروه منطقه‌ای سازمان ملل بودند، لباس‌هایی پوشیده بودند که زنان هنگام تجاوز جنسی به تن می‌کردند – در مجموع 103 مورد که نماد 1.3 میلیارد بازمانده خشونت جنسی در سراسر جهان است.

معاون دبیرکل سازمان ملل گفت: «زنان و دختران در زندگی روزمره خود آنها را می پوشیدند – تا اینکه مورد حمله قرار گرفتند». “هیچ کس نباید بر اساس انتخاب لباس مورد حمله قرار گیرد. با کسی نباید بدرفتاری شود.

نباید با کسی بدرفتاری کرد. نقطه – معاون رئیس سازمان ملل متحد

آماندا نگوین، مدیر عامل و بنیانگذار Rise، بازمانده، اظهار داشت که “آنچه در زمان حمله به تن داشتیم دعوت به خشونت نبود… باعث حمله نشد…[and] irralavent”.

او توضیح داد: «با پاسخ دادن جسورانه به این سؤال و نشان دادن آنچه می پوشیم به دنیا، فرصتی برای بازکردن ذهن و تغییر نگرش در مورد تجاوز جنسی به نظر می رسد.

تغییر ذهنیت ها

این پروژه شجاعت و انعطاف پذیری بازماندگان را برجسته می کند. نشان دادن واقعیت درونی و دنیوی سوء استفاده جنسی در مقر سازمان ملل متحد، لایه ای قدرتمند از نمادگرایی بین المللی را اضافه می کند.

کادگاتو گریس بازمانده خود را “خوش شانس” توصیف کرد که می تواند به جای کسانی که نمی توانستند صحبت کند، “مانند خدیجه جوان که نام من را یدک می کشد، که دو سال پیش مورد تجاوز قرار گرفت و به قتل رسید.”

او خاطرنشان کرد که وقتی جنگ داخلی در سیرالئون شروع شد، شورشیان دختران را ربودند و به آنها تجاوز کردند. سپس مادر این نوجوان 13 ساله یک بلیط قایق خرید و در ناامیدی، فرار یک غریبه را به کادیگاتو سپرد.

او من را به جایی که موتورها بودند برد، بنابراین هیچکس صدایم را نشنید، و او مرا خفه کرد، دستانم را پشت سرم گذاشت، دهانم را با پیراهنش پر کرد و به من هشدار داد که اگر صحبت کنم مرا پرتاب خواهد کرد و تهدید کرد که برمی گردم و مادر را بکش.»

این زمان طول کشید، اما کادیگاتو در نهایت توانست اعتراف کند که بدون تقصیر خودش به او تجاوز شده است.

پیروزمندانه گفت: “فکر می کردم تو مرا شکستی، اما به من سکوی دادی.” حالا “من هرگز از گفتن داستانم دست بر نمی دارم.”


کادگاتو گریس، بازمانده تجاوز جنسی، داستان دلخراش خود را در مراسمی با عنوان

ابتکار Spotlight

کادگاتو گریس، بازمانده از تجاوز جنسی، داستان دلخراش خود را در مراسمی با عنوان “چی پوشیده بودی؟” نمایشگاهی در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک.

تغییر سیستم

در سال 2019، بریتنی لین در حین بیرون رفتن با دوستانش توسط یک همکار مورد تجاوز جنسی قرار گرفت.

“من داستانم را چندین بار در آن روز تکرار کردم، از پلیس محلی شروع کردم و با کارکنان دو بیمارستان مختلف تمام شد. اولین سوال تقریباً همه افسران پلیس و پزشکان از من پرسیدند: چه می پوشیدی؟”

در زمان حمله، افسری که اظهارات او را گرفت، به بریتنی توصیه کرد که اتهامات خود را مطرح نکند و گفت که به نظر می رسد شواهد کافی وجود ندارد.

او گفت: «مانند بسیاری از بازماندگان دیگر، من احساس خجالت، شرم و گناه کردم. من نمی‌توانم آنچه را که در آن شب برایم اتفاق افتاد تغییر دهم، اما می‌توانم برای تغییر سیستم تلاش کنم تا مطمئن شوم که دیگر کسی شکست نمی‌خورد.»

من می توانم روی تغییر سیستم کار کنم تا مطمئن شوم هیچ کس دوباره شکست نمی خورد – Survivor تبدیل به فعال شد

دفاع از عدالت

آماندا هنوز به یاد دارد که شب پس از تجاوزش، شش ساعت را در بیمارستان گذراند.

“من احساس تنهایی می کردم.”

اولین بار که او داستان خود را برای مقامات دولتی گفت، زنی که بعداً رایس را تأسیس کرد به خانه آمد و گریه کرد.

“آنها اهمیتی نمی دادند. اما صبح روز بعد، من برگشتم و دوباره این کار را انجام دادم.”

که در راننده اوبر آماندا در صحبت با کنگره از Sobriety در مورد مقصدش پرسید. بعد از اینکه به او گفتند شروع به گریه کرد و گفت که دخترش نیز مورد تجاوز قرار گرفته است.

“میتونم دستت رو تکون بدم؟” پرسید کی رسیدند. “خیلی ممنونم که برای دخترم جنگید.”


آماندا نگوین، بازمانده تجاوز جنسی، مدیر عامل و بنیانگذار Rise، در طی یک پذیرایی در لابی اسپوتنیک در مقر سازمان ملل در نیویورک صحبت می کند.

ابتکار Spotlight

آماندا نگوین، بازمانده تجاوز جنسی، مدیر عامل و بنیانگذار Rise، در طی یک پذیرایی در لابی اسپوتنیک در مقر سازمان ملل در نیویورک صحبت می کند.

تصمیم

اگرچه معترضان در سرتاسر جهان برای درخواست عدالت برای بازماندگان راهپیمایی می‌کنند و هشتگ‌هایی مانند #MeTo در رسانه‌های اجتماعی بسیار زیاد شده‌اند، مجمع عمومی سازمان ملل هنوز قطعنامه‌ای را تصویب نکرده است که صرفاً بر حمایت از بازماندگان خشونت جنسی متمرکز باشد.

با این حال، به اتفاق آرا یک دستور کار جدید را تصویب کرده است که دسترسی به عدالت را برای بازماندگان تجاوز جنسی اختصاص می دهد و آن را به طور دائم در دستور کار مجمع قرار می دهد تا سالانه توسط کشورهای عضو سازمان ملل مورد بحث قرار گیرد.

در همان زمان، قطعنامه ای تنظیم شد که صلاحیت جهانی برای تعقیب جرایم، توانایی پایان دادن به روابط حقوقی با متجاوز و امکان گزارش جرم بدون هزینه مالی برای بازماندگان را فراهم می کرد.

پاریس هیلتون، نوه آهنربای هتل ایالات متحده، شانزده ساله بود که توسط دو مرد دستبند زده از خواب بیدار شد و از خطوط ایالتی به یک مرکز درمانی مسکونی منتقل شد.

او در حمایت از پیش نویس پیشنهادی گفت: “به مدت دو سال، من توسط کارکنان مورد آزار جسمی، روانی و جنسی قرار گرفتم. خیلی احساس درماندگی می کردم. امروز اینجا هستم زیرا این آزارها هنوز هم اتفاق می افتد.”

Makayla Massey

کاشف برنده جایزه کل معتاد زامبی. متعصب فرهنگ پاپ بی عذرخواهی. تواهولیک.

تماس با ما