مهاجرت به یک موضوع محبوب در هفته مد نیویورک تبدیل شده است

این یک کوله پشتی نیست، اما No Nation Fashion از زمان آغاز آن در بوسنی و هرزگوین در سال 2021، زمانی که به عنوان راهی برای افراد در مراکز حمل و نقل برای بهبود مهارت های خیاطی خود راه اندازی شد، راه طولانی را طی کرده است.

شرکت‌کنندگان از ایجاد ماسک‌های قابل استفاده مجدد، محافظت در برابر COVID-19 تا طراحی لباس‌ها و لوازم جانبی منحصربه‌فرد فارغ‌التحصیل شدند. گوشه های خیاطی به استودیوهای مد تبدیل شدند و تا پایان سال، نمایش مد No Nation به مناسبت روز جهانی مهاجر در تالار شهر سارایوو برگزار شد.

ذینفعان این پروژه مهاجران و اعضای جامعه محلی و گسترده تر مانند: برندها و طراحان مد محلی، هنرمندان، صنعتگران، بخش خصوصی، رسانه ها و داوطلبان هستند.

امسال، این ابتکار به یکی از محبوب ترین رویدادهای مد سال، هفته مد نیویورک، برای یک رویداد ویژه شامل No Nation Fashion، آکادمی بین المللی مد، و دانشجویان دانشگاه کنت ایالتی در اوهایو رسید.

مجموعه مد No Nation محصول یک همکاری خلاقانه بین مهاجران و صنعت مد بوسنیایی، تحت مدیریت خلاقانه طراح ملی مشهور الکساندرا لوریچ بود.

این مدل در رویداد هفته مد نیویورک 2022 مد No Nation را می پوشد.

سه لباس ارائه شده در این رویداد، برای منعکس کننده سفر مهاجران، از قدیمی ترین شیوه زندگی بادیه نشینان طراحی شده است. انعطاف پذیری و توانایی بازسازی و سازگاری؛ و شمول، از طریق گنجاندن اجتماعی و فرهنگی در مقاصد خود.

لورا لونگاروتی، رئیس مأموریت IOM در بوسنی و هرزگوین، گفت: “ما بسیار هیجان زده هستیم که برند No Nation Fashion به نیویورک رسیده است – شهری که به دلیل هنر و مد و همچنین تنوع فرهنگی مشهور است.” این به ما یادآوری می کند که مهاجرت و گنجاندن تنوع می تواند زیبایی و فرصتی را برای همه ایجاد کند.

ماموریت No Nation Fashion ایجاد یک برند و شرکت اجتماعی است که ادغام مهاجران در جوامع میزبان را ترویج می کند و به طور فعال در ایجاد جوامع انعطاف پذیرتر، فراگیرتر و پایدارتر مشارکت می کند.

پس از موفقیت در نیویورک، ابتکارات به حمایت از مهاجران در بوسنی و هرزگوین ادامه خواهد داد و افراد با استعداد از سراسر جهان دانش، مهارت ها و فرهنگ خود را برای ایجاد آثار هنری پوشیدنی به اشتراک می گذارند.

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

تماس با ما