مهم ترین تجهیزات ذخیره سازی در سال های اخیر

ذخیره سازی و شناخت سیستم های مورد استفاده در آن یکی از موثرترین عوامل در فرآیند کار می باشد. آنچه در سال های اخیر باعث تغییرات و دگرگونی هایی در سیستم انبارها شده است وجود تجهیزات و لوازم مورد نیاز است. توسعه فناوری در ماشین های ذخیره سازی و همچنین تجهیز کارخانه ها به تجهیزات مدرن ذخیره سازی تنها بخشی از این تغییرات است. در این میان، آشنایی با انواع تجهیزات و ماشین آلات حرفه ای مورد نیاز برای راه اندازی یک انبار کاربردی بسیار مهم است. در این مقاله قصد داریم به بیان و ارائه اصول اولیه و مهم ترین تجهیزات ذخیره سازی بپردازیم. به عنوان یک قاعده کلی، دانستن انواع تجهیزات اعم از تجهیزات حمل و نقل، ماشین آلات و الزامات عمومی انبارداری در مدیریت انبار بسیار موثر است و روند کار را برای شما آسان می کند.

لزوم استفاده از تجهیزات ذخیره سازی چیست؟

همانطور که در مقدمه گفته شد، استفاده از تجهیزات ذخیره سازی پیشرفته، تمامی مراحل کار از تخلیه و بارگیری تا حمل و نقل و جابجایی را برای شما آسان می کند. با ما همراه باشید تا جزئیات بیشتری در مورد مهم ترین تجهیزات ذخیره سازی بیابید.

تجهیزات ذخیره سازی برای تخلیه و بارگیری کالا

بخشی از فرآیند کار در کارگاه ها و کارخانه ها تخلیه و بارگیری کالا می باشد. در واقع، هنگامی که بارها باید برای تخلیه یا بارگیری به انبار منتقل شوند، استفاده از ماشین آلات پیشرفته ضروری است. عملیات لجستیکی یا عملیات عملیاتی باید با انواع جرثقیل ها انجام شود. جرثقیل های کارخانه ای که در داخل کارخانه ها و کارگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند فقط با توجه به وزن کالا، سایز کالا و نوع کالا مورد استفاده قرار می گیرند. از انواع جرثقیل ها می توان به جرثقیل سقفی، جرثقیل دستی، جرثقیل کارگاهی و جرثقیل بازویی اشاره کرد.

کاربرد سکوها در انبارها

تجهیزات ذخیره سازی برای حمل و نقل و حمل و نقل کالا

از دیگر بخش های تجاری مرتبط با حمل و نقل و جابجایی کالا است. معلوم می شود که کالا باید در داخل انبار حمل شود یا به درستی مرتب شود. خوب، برای این کار لازم است از انواع تجهیزات ذخیره سازی کاربردی استفاده شود. از تجهیزات مورد استفاده در این مرحله می توان به انواع لیفتراک، پالت، ریچ تراک و انواع جرثقیل اشاره کرد. همچنین از دیگر تجهیزات کاربردی و ذخیره سازی برای این منظور می توان به میزهای هیدرولیک، یدک کش، بالابر پالت قیچی و یا کلاچ استوانه ای اشاره کرد. شما می توانید با توجه به نیاز مصرف کننده خود از هر وسیله ذخیره سازی استفاده کنید.

استفاده از جک پالت

پالت بالابر یکی از اصلی ترین تجهیزات کاربردی انبارداری است. قابلیت این ابزار با داشتن ابزاری به نام پالت امکان حمل کالاهای نامتقارن را فراهم می کند. به این ترتیب بارها بر روی یک پالت قرار می گیرند و از طریق بالابر پالت در انبار حمل می شوند. پالت بالابر انواع مختلفی دارد. جک پالت برقی، دستی و Ordur Pekar از رایج ترین آنها هستند.

از استالکرها استفاده کنید

از دیگر تجهیزات مورد نیاز برای حمل و نقل می توان به استاکر اشاره کرد. این ابزارهای شاخص قدرتمند جایگزین مناسبی برای لیفتراک هستند. استاکر شامل وینچ های برقی، نیمه برقی و کاملا دستی می باشد. ناگفته نماند که از این دستگاه برای تخلیه و بارگیری و همچنین حمل و نقل استفاده می شود.

میز هیدرولیک

یکی دیگر از تجهیزات ذخیره سازی اصلی میز هیدرولیک است. به میز هیدرولیک میز بالابر نیز می گویند. انواع میز هیدرولیک شامل میز هیدرولیک برقی و میز هیدرولیک دستی می باشد. برای خرید میز هیدرولیک حتما به نوع، ظرفیت و ارتفاعات مختلف آن دقت کنید.

تجهیزات ذخیره سازی برای اندازه گیری

از تجهیزات اندازه گیری برای تعیین ابعاد، اندازه و وزن کالا در بدو ورود به انبار استفاده می شود. از تجهیزات ذخیره سازی برای اندازه گیری تناژ می توان به متر، انواع ترازو دیجیتال، انواع ترازو آزمایشگاهی و سایر تجهیزات اندازه گیری اشاره کرد.

تجهیزات ذخیره سازی و انواع بسترهای ذخیره سازی

پالت برای نگهداری کالا را می توان در میان سایر تجهیزات ذخیره سازی به حساب آورد. چیدمان اجناس با استفاده از انواع پالت های رنگی پلاستیکی نه تنها نظم بیشتری به مکان می دهد. در عوض، طبقه بندی کالاها را آسان تر می کند. به طوری که با استفاده از پالت های پلاستیکی رنگی می توانید کالاهای موجود در انبار را جدا کنید. بنابراین دسترسی به پالت های رنگی مختلف نیز مهم است. پلاستیکالا یک فروشگاه اینترنتی فروش پالت هایی است که می توانید به صورت آنلاین در رنگ ها و ابعاد مختلف سفارش دهید. استفاده از پالت حمل و نقل کالا را تسهیل می کند و بخش عملیات و تدارکات بارها را سرعت می بخشد.

تجهیزات ذخیره سازی و خواندن بارکد

بارکدخوانی یکی از مهم ترین تجهیزات ذخیره سازی است. از ابتدای ورود کالا به انبار تا بارگیری کالا تا خروج آن ها، استفاده از بارکدخوانی ضروری و ضروری است. در واقع می توان بارکد خوان را جزء لاینفک اتوماسیون و فرآیند اداری حمل و نقل بار دانست. با استفاده از بارکد خوانی، برچسب و شماره سریال مخصوص هر محصول در نظر گرفته می شود. در نتیجه روش اندازه گیری آمار بارهای موجود در انبار به سادگی انجام می شود.

تجهیزات ذخیره سازی و تجهیزات ایمنی

اگرچه تجهیزات ایمنی برای ایمنی کارگران استفاده می شود، اما جزء تجهیزات ذخیره سازی محسوب می شود. در واقع تمامی انبارها باید دارای تجهیزاتی مانند کلاه ایمنی، دستکش، کپسول آتش نشانی، جعبه کمک های اولیه و سایر تجهیزات ایمنی برای سلامت کارگران باشند. سایر ابزارهای ایمنی عبارتند از آژیر، منابع آب و شیلنگ های آتش نشانی.

نتیجه

در این مقاله به تجهیزات ذخیره سازی عمومی پرداختیم. هر ابزار ذخیره سازی برای اهداف مختلف لازم و ضروری است و دارای عملکردهای بسیاری است. از آنجایی که نحوه حمل و حمل بار در کارخانه یا کارگاه یکی از دغدغه های اصلی است، باید تامین تجهیزات و ماشین آلات برقی را در اولویت قرار دهید. برای خرید تجهیزات بارگیری، تخلیه یا جابجایی بار باید به نوع کسب و کار خود توجه کنید. همچنین باید به نوع مصرف، نوع کالا، موقعیت مکانی، ظرفیت انبار و مواردی از این دست توجه کنید.

Tiana Fitzpatrick

دوست حیوانات در همه جا. متخصص موسیقی برنده جایزه. کافه قهوه. ارتباط دهنده. کاوشگر. متعصب الکل

تماس با ما