مورائس – سابینتو; نبرد قهرمانان کلامی روی کاغذ – تمرین سه

کد خبر: 1837,819
21 مرداد 1401 ساعت 11:27 |
1.8 هزار بازدید |

1
نقطه نظر

در حاشیه دو کنفرانس خبری جالب

اولین نشست خبری مربیان پرتغالی (استقلال و سپاهان) برگزار شد و هر دو مربی سعی کردند تا اهداف فصل آینده خود را صادقانه توضیح دهند.

به گزارش ورزش دید، گل رز آبی اولین صحنه ای است که بعد از نشست خبری به ذهنم می رسد، دیداری نسبتا طولانی، شاید برای جبران روزهای بی خبری، کمتر از یک روز مانده به اولین تست رسمی.
ساپینتو مهربان نیم ساعت قبل به محل ملاقات آمد. او با پیراهن سفید، شلوار جین و در بد، وظیفه اهدای گل به خبرنگاران را خودش بر عهده گرفت. پس از آن به محل خود رفت و با اشتیاق به تمام سوالات پاسخ داد و در اولین نشست خبری خود در لیگ برتر سعی کرد به هواداران نشان دهد که از هر نظر باشگاهی را که به آن آمده و در عین حال می شناسد. زمان به بازیکنانش می گوید که به آنها اعتماد زیادی دارد

سابینتو از همان ابتدای ورودش سعی می کرد نخندد، صادقانه صحبت کند و به هر سوالی پاسخ کامل بدهد. سرمربی استقلال از اتفاقات اردوی ترکیه راضی بود و در واقع با توجه به برگزاری دیدارهای تدارکاتی از بسیاری جهات به خواسته خود رسید و تیمش را برای جدال با سپاهان آماده کرد. ساپینتو همچنین شناخت بیشتری از فضای فوتبال ایران نسبت به روز اول جولای در هتل اسپیناس کسب کرد که باعث شد این مربی باهوش بیشتر سیاسی و محتاطانه صحبت کند. او برخلاف روز اول سعی می کند قولی ندهد که نمی تواند به آن عمل کند و حرفی نزند که تیمش را در حاشیه قرار دهد.

اگر مورائس در نشست خبری تیم میهمان حاضر نمی شد، دیدار او طولانی تر می شد اما سرمربی استقلال پس از احوالپرسی کوتاه با هموطنش سالن جدید کنفرانس خبری استقلال را ترک کرد تا خوزه مورائس آن را برگزار کند. اولین نشست خبری سرمربی سپاهان.

ابتدا مورائس قبل از پاسخ دادن به سوالات یک گفتگوی صادقانه داشت و به سرعت پس از پاسخ به سوال اول، کل فضا را اشغال کرد. او با چنان نگرانی، احترام و دقت به سوالات پاسخ داد که البته برخی از خبرنگاران تحت تأثیر قرار گرفتند که نمی توان به راحتی از شکل ترجمه او گذشت زیرا سخنان او به خوبی و با زبان صحیح به مردم منتقل شده بود و این باعث شد تاثیری در پذیرش سخنان او ندارد.

خوزه بسیار آرام، تمرکز بالا و سطح کاملا حرفه ای در نحوه پاسخگویی، فضای جلسه را ساکت کرد، در حالی که مشخص بود از موهبت بزرگان دنیای فوتبال بهره برده و از آنها درس گرفته است. . صحبت های مورائس زمانی شنیدنی تر می شود که او از تجربیات ارزشمندی که در دوران نقاهت داشته است صحبت می کند و اینکه پس از گذراندن آن دوران سخت به فردی متفاوت تبدیل شده و اکنون با نگرش و انگیزه ای متفاوت به دنبال ماجراجویی چالش برانگیز است. که همچنین با کمک استعدادهای شناخته شده به آن باور داشته باشید.

اعتماد زیادی بین او و مدیران باشگاه سپاهان وجود دارد چرا که او اولین گزینه سپاهان برای نیمکت نشینی این تیم بود و در این مدت بخش زیادی از خواسته های او ساختن فضایی رقابتی و کامل بود. تیم یک تیم ادعایی محقق شد و حالا نوبت اوست که جواب اعتماد مدیران را بدهد. البته این تا حد زیادی در مورد ساپینتو نیز صادق است. سرمربی پرتغالی سپاهان از آن دست مربیانی است که برای رسیدن به اهدافش عادت دارد پایه ای محکم طراحی کند و برای این کار نیاز به امکانات کافی دارد. مورائس علیرغم هدایت دو تیم پرافتخار و ثروتمند آسیایی (چنبوک موتورز و الهلال)، حداقل از نظر ظاهری از شرایط فعلی راضی به نظر می رسد، اما چیزی که بیش از هر چیز به آن اعتقاد داشت و بارها بر آن تاکید داشت این بود که استعداد کافی داشت. و پتانسیل در اصفهان.. ایران باید به پشیمانی خود از ایستادن در صدر باشگاه آسیا پایان می داد.

در مورد مورائس، پس از تماشای اولین نشست خبری، مشتاقانه به دنبال پاسخی برای این سوال هستیم که آیا فوتبال پرتنش ما می تواند تمرکز و آرامش او را تحت تاثیر قرار دهد یا اینکه این مربی سپاهان است که می تواند تمرکز بالای تیمش را مجبور کند. لیگ برتر.

اولین نشست خبری باشگاه استقلال و لیگ بیست و دوم در حالی در کمپ مرحوم حجازی برگزار شد که هر یک از مدیران باشگاه استقلال در دهه گذشته برای بهره برداری از آن تلاش کردند اما به نظر می رسد آجورلو بیشتر است. جدی نسبت به دیگران او دستکاری برای تکرار در اینجا انجام داد. به این ترتیب استقلالی ها احتمالا در روزهای آینده تشکیلات خود را در این مکان مستقر خواهند کرد تا با افتتاح زمین تمرین شرایط برای سرمربی پرتغالی مساعدتر شود.

* وقتی می روم و چشمم به تصویر باشگاه اسطوره ای استقلال حجازی و برهیدری می افتد، صحبت های مورائس به ذهنم می رسد… باشد که همه شادی و آرامش کنم…

کیاوش عزیز

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

تماس با ما