موسسه خیریه راد: کرونا آموزش افراد دارای معلولیت را ارتقا می دهد – زومیت

[ad_1]

موسسه خیریه «راد» دیروز 30 آبان ماه نشست خبری سالانه خود را به مناسبت روز جهانی معلولان (13 آذر) برگزار کرد. به گفته رضا سخن‌سانسج، مدیر روابط عمومی موسسه رعد، این گروه این روز را برای تشریح فعالیت‌های خود در طول سال از زمان تأسیس در 37 سال پیش و مسئولیت‌های عمومی مردم منطقه انتخاب کرده است.

به گزارش زومیت، سخنران در ابتدای این مراسم گزارش هایی از فعالیت طوفان در سال گذشته را تشریح کرد. وی مهمترین وظیفه در سال گذشته را تبدیل نظام آموزش حضوری و حرارتی به آموزش آنلاین عنوان کرد چرا که این امر تنها در تهران تعداد کارورزان معلول را از 200 استان به 20 استان و 29 شهرستان به 1400 نفر افزایش داده است. او توضیح داد:

قبل از کرونا، استفاده از فناوری اطلاعات در آموزش بسیار محدود بود، اما در دوران کرونا، تقویت زیرساخت ها، پهنای باند، خرید و نصب سیستم آموزش هوشمند (LMS) به سرعت در دستور کار قرار گرفت و تصاویر با کیفیت بالا در کمک های مردمی ایجاد شد. ، استودیوهای تولید صدا و مجتمع راد ساختمان ها بود.

امسال 1400 معلول از سراسر کشور در دوره آموزشی آنلاین راد شرکت کردند

وی افزود: تولید مطالب آموزشی در این مدت با مشکلاتی مواجه بود اما در هشت ماهه امسال در مجموع 51 دوره آموزشی حدود 400 ساعت متن ضبط و بارگذاری شد.

مدیر روابط عمومی رعد از راه اندازی طرح «بوت کمپ» در تابستان امسال برای ارائه آموزش های فشرده و تخصصی اشتغال برای افراد دارای معلولیت خبر داد. به گفته سخنران، گسترش خدمات آموزشی از تهران به سایر شهرهای کشور چنین شرایطی را ایجاد کرد و راد مجبور شد برای رفع نیازهای منطقه اقدام کند. برخی از دوره های آموزشی این پروژه شامل ادمین شبکه های اجتماعی و کارشناسان مرکز تماس می باشد. به گفته وی، در این دوره ها 60 نفر از داوطلبان پس از انجام مصاحبه و شرکت در کلاس های عمیق و کارورزی به کارفرمایان شناخته شده معرفی می شوند.

نشست خبری موسسه خیریه راد با شاهین طبری

به گفته رحمان علاق بند، مدیر این مؤسسه، راد در 10 سال گذشته به دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه های علمیه و کاربردی خود آموزش رایگان ارائه می دهد. وی چهره های شاخص این دانشگاه را در زمینه مددکاری اجتماعی، مربیگری، ترجمه، فناوری اطلاعات، روابط عمومی و مدیریت بازرگانی توصیف کرد.

شاهین طبری از فعالان حوزه فناوری کشورش نیز به عنوان یکی از اعضای هیئت امنای مجتمع راد در این مراسم حضور یافت. طبری که ریاست هیات مدیره این شرکت را نیز برعهده دارد، گفت: باید به موضوع اشتغال افراد دارای معلولیت رسیدگی شود. به گفته وی:

برگزاری روز جهانی افراد دارای معلولیت فرصتی است تا جامعه بیش از پیش به مسئولیت اجتماعی خود بیاندیشد و راه های ممکن برای رسیدن به این هدف انسانی را ایجاد کند. از این رو امسال با هدف افزایش مخاطبان اصلی که شامل عموم مردم می شود، در نظر داریم رویدادهای آنلاین را از طریق شبکه اجتماعی بستر تجهیزات و مجموعه راد برگزار کنیم. … همه مهمانان در مورد فرصت های برابر و نگرش های اجتماعی نابرابر با مردم صحبت خواهند کرد به امید روزی که همه افراد جامعه مسئولیت اجتماعی خود را در این زمینه انجام دهند.

در این مراسم که روز جمعه ۱۳ آذرماه و با موضوع فرصت‌های برابر برای جامعه دیویانگ برگزار می‌شود، برخی از چهره‌های مشهور ورزشی، هنرمندان و دانشمندان و فرهنگیان دیویانگ حضور خواهند داشت. این رویداد با حمایت برخی از شرکت های فناور از سراسر کشور از جمله ایرانسل، علی بابا، استودیو ویک کست، گروه مالی فیروزه، اسنپ، اپرات و خیریه سیب سرخ برگزار می شود.

[ad_2]

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

تماس با ما