موسس آلوپارک: رزرو آنلاین پارکینگ به دلیل عدم همکاری شهرداری از اپلیکیشن حذف شد

[ad_1]

بنیانگذاران آلوپارک با اعلام اینکه تصمیمی برای تعلیق اپلیکیشن ندارند، بخش رزرو آنلاین پارکینگ سامانه آلوپارک را به دلیل عدم همکاری شرکت و سایر سازمان‌ها و تغییر کسب‌وکار استارت‌آپ تعلیق کردند. مدل

برآوردها و بررسی های اولیه انجمن حمل و نقل شهری حاکی از کمبود نزدیک به یک میلیون و 100 هزار پارکینگ در تهران در حالی است که هفته ملی شهر هوشمند بدون توجه به عملکرد استارتاپ های شهری همچنان برگزار می شود. همچنین استارت آپ های این بخش به دلیل مخالفت برخی سازمان های شهری، گاهی مجبور به حذف برخی از خدمات خود می شوند.

آیا پارکینگ در کلان شهرها مشکل دارد؟

با وجود همه تفاوت‌ها در این بخش، بخش خصوصی و اکوسیستم‌های استارتاپی همچنان در این فرآیند فعال هستند، اما هیچ سنگی بر روی آن باقی نخواهد ماند. سعید امینیان موسس آلوپارک در پاسخ به سوال دیجیاتو مبنی بر اینکه آنچه که الهام بخش استارت آپ آلوپارک بوده است، گفت: یکی از مشکلات زیادی که کلانشهرها با آن مواجه هستند پارکینگ است. پس از بررسی نمونه های خارجی فعال در این زمینه، با نمونه های موفق جذابی از سراسر جهان مواجه شدیم. در نهایت نظر ما این است که مشکل پارکینگ به چند شاخص مربوط می شود که باید شناسایی و راه حل مناسبی ارائه شود.

امینیان گفت: اغلب مردم پارکینگ مقصد خود را نمی دانند. او نقشه مشابهی از پارکینگ های شهر را در اختیار کاربران خود قرار داده است».

وی به تشریح این موضوع که آیا ظرفیت و جای پارک در محل انتخابی وجود دارد یا خیر، با اشاره به فاز سوم کار آلوپارک گفت: صرفه جویی کنید.

وقتی جایی برای پارک پیدا نمی کنیم

موسس آلوپارک با بیان اینکه یافتن پارکینگ در سطح شهر با ویژگی های شهر تهران باعث افزایش ترافیک و حذف سوخت و در نتیجه افزایش آلودگی هوا می شود، گفت: به صورت الکترونیکی و مدیریت آنلاین. این یک پارکینگ کاملاً سنتی است و می‌خواستیم همه برنامه‌ها را با تیم استارت‌آپ اجرا کنیم.»

امینیان به دیجیاتو گفت: فاز سوم فعالیت آلوپارک پس از همکاری با پارکینگ های بزرگ، همکاری برای پارکینگ هتل ها و موسسات بود. یا پارکینگ های دانشگاه “در فاز سوم ما در مراسم خود پارک خیابانی داشتیم.”

اودر در پاسخ به این سوال که چرا این سرمایه گذاری ادامه پیدا نکرد، به دیجیاتو گفت: “در نهایت، فاز سوم متوقف شد و ما روی پارکینگ های عمومی و خصوصی تمرکز می کنیم. با توجه به استقبال در تهران، درخواست آلوپارک در 4 یا 5 شهر دیگر ارسال شد.»

آغاز مخالفت نهادهای دولتی

اواسط کار مشکل داشتیم. از یک سو با استقبال مردم مواجه شد و از سوی دیگر در ساختار نهادهای دولتی مانند شهرداری مخالفت و مخالفت وجود داشت». امینیان در ادامه توضیحات خود به مشکلات پیش روی کاربران آلوپارک اشاره کرد که به دلیل دستور شهرداری از دسترسی به پارکینگ ها محروم شدند.

به گفته وی، شهرداری به پارکینگ داران اعلام کرده بود که همکاری خود را با الوپارک قطع کنند. این تضاد منافع بین بخش خصوصی و هیئت حاکمه آغاز مشکل بود.

امینیان با اشاره به جلسات مشترک آلوپارک با معاون حمل و نقل شهرداری گفت: در هیچ یک از این جلسات به نتیجه نرسیدیم. آلوپارک تمام مسائل قانونی را داشت و پل ارتباطی پارکینگ و شهرداری بود. در نهایت به دلیل اینکه قیمت پارکینگ با آنچه که مالک پارکینگ روی سکو اعلام کرده بود مطابقت نداشت، مجبور شدیم با تصویب شورای شهر خدمات را قطع کنیم.»

عدم همکاری شهرداری در سطح متوسط

به گفته وی، بحران اپیدمی کرونا و تعطیلی دانشگاه و بعضاً فرودگاه نیز دسترسی به رزرواسیون پارکینگ آلوپارک را تحت تاثیر قرار داده و تصمیم به تعطیلی سرویس رزرو پارکینگ را جدی‌تر کرده است.

موسس الوپارک در پاسخ به این سوال که چگونه شهرداری نتوانسته با الوپارک به عنوان خدمتی در راستای شهر هوشمند همکاری کند، گفت: ارتباط در سطح بالا بسیار خوب بود. همکاری قابل توجهی بین شورای شهر و اداره فناوری اطلاعات شهرداری وجود داشت، اما با تغییر کار به سمت سطح متوسط، مشکلات پیچیده تر شد. مه الپارک در این میان به دنبال آن بود که ارائه این خدمات توسط شهرداری را به عنوان یک خدمت تعریف کند. اما در نهایت معاونت شهرداری برای حمل و نقل و ترافیک همکاری نکرد.

به دنبال پارکینگ روی نقشه

اگر نقشه ای از پارکینگ های سطح شهر دارید، شاید کمبود 550 هزار پارکینگ در تهران باعث شود که کمتر دچار چالش شوید. به گفته امینیان، دایرکتوری پارکینگ در صدد مدیریت و رفع این بحران است. در این صورت، اگر امکان رزرو آنلاین پارکینگ را ندارید، حداقل با مراجعه به این سرویس، از وضعیت پارکینگ در آن منطقه مطلع خواهید شد.

اما در حالی که تنها ادعای شهرداری برای شهر هوشمند در چنین شرایطی این است که نمی توان جلوی همه شاخص های هوشمندسازی طبقه متوسط ​​را گرفت، مدیران ارشد همچنان به فکر هوشمندسازی پایتخت هستند. . امینیان در تشریح موضوع شهر هوشمند گفت: یکی از ارکان شهر هوشمند زیرساخت های آن است که تقریبا توسعه یافته است.

او گفت: «فرهنگ هوشمندسازی شهر خیلی ریشه‌دار نیست. بسیاری از استارت آپ ها وارد این عرصه شدند اما از قابلیت ها و قوانین مناسبی برخوردار نبودند و خیلی زود متوقف شدند. بنابراین تاکید می کنیم که با پیشرفت تکنولوژی، قانونگذاری باید تدوین شود.»

[ad_2]

Tiana Fitzpatrick

دوست حیوانات در همه جا. متخصص موسیقی برنده جایزه. کافه قهوه. ارتباط دهنده. کاوشگر. متعصب الکل

تماس با ما