مکس ورشتاپن، ستاره F1، می گوید که او مایکل شوماخر جدید نیست | CNNCNN

مکس ورشتاپن، راننده ردبول، پس از پیروزی خیره کننده خود در جایزه بزرگ هفتادمین سالگرد در سیلورستون، گفت که اگرچه از مقایسه شدن با مایکل شوماخر بزرگ F1 قدردانی می کند، اما او مرد او است.

این بازیکن 22 ساله اخیرا توسط راس براون، مدیر F1 در ستون Form1.com به شوماخر تشبیه شده است.

براون در مورد این بازیکن هلندی گفت: «او از بسیاری جهات مرا به یاد میشائیل شوماخر می اندازد.

ورشتاپن در گفتگو با آماندا دیویس از CNN گفت: “البته عالی بود، اما من دوست ندارم خودم را با کسی مقایسه کنم، زیرا راننده متفاوتی است و من.

“البته، شما همیشه می توانید موقعیت های مشابه یا چیز دیگری داشته باشید، یا می توانید گاهی اوقات مقایسه کنید، اما به سهم خودم، من هرگز این کار را نمی کنم. من فقط می خواهم خودم باشم.”

ورشتاپن در سن 17 و 166 روزگی در مسابقات جایزه بزرگ استرالیا در سال 2015 به جوانترین راننده تاریخ فرمول 1 تبدیل شد و گفت که در طول سالها به عنوان یک راننده بالغ شده است.

“[I’m] آرامش و ثبات بیشتر و یادگیری نحوه ساخت یک تعطیلات آخر هفته و چیزهایی از این قبیل.”

“من فقط خیلی احساس آرامش می کنم… به هر حال من یک فرد بسیار آرام هستم، بنابراین، برای من، واقعاً فشار زیادی نبود، اما من به گونه ای آرام تر هستم که می دانم چه چیزی در راه است.

من قبلاً خیلی تلاش کرده‌ام، بنابراین به آخر هفته می‌روم، یعنی برای مسابقه هیجان‌زده هستم، اما در مورد چیزهای دیگر در اطراف آن خیلی هیجان‌زده نمی‌شوم، زیرا چیزهای متفاوت زیادی را تجربه کرده‌ام. احساسات در آخر هفته و سال.”

پیروزی راننده هلندی در سیلورستون نهمین برد او بود، اما عبور از خط پایان همچنان او را هیجان زده می کند.

او گفت: «برنده شدن چیز خوبی است. یک دور مقدماتی خوب من را هیجان زده می کند. فقط بودن در کنار تیم و کار با مکانیک ها، و همچنین زمانی که آنها یک پیت استاپ واقعا خوب انجام می دهند، احساس فوق العاده ای نیز دارد.”

مکس ورشتاپن پس از برنده شدن در جایزه بزرگ هفتادمین سالگرد در سیلورستون جشن می گیرد.

ورشتاپن یکشنبه گذشته در شرایطی بد از مرسدس بنز لوئیس همیلتون و والتری بوتاس به پایان رسید.

با نزدیک شدن به گرندپری این هفته اسپانیا، ورشتاپن در جایگاه دوم جدول رده بندی قهرمانی رانندگان قرار دارد – 30 امتیاز بیشتر از قهرمان جهان همیلتون.

اما این تسلط مرسدس تاکنون در سیزدهمین دوره مسابقه بوده است – این تیم با 67 امتیاز از ردبول در رده بندی سازندگان پیشتاز است – راننده ردبول انتظار نداشت در هشت مسابقه باقیمانده با چالش قهرمانی روبرو شود. نژادها

ورشتاپن که از بارسلونا صحبت می‌کرد، گفت: «تاکنون یک مسابقه داشته‌ایم که در آن، شاید سریع‌ترین خودرو بودیم، اما در همه مسابقات دیگر حضور نداشتیم، بنابراین فعلاً باید واقع‌بین باشیم».

به نوبه خود، در حال حاضر به قهرمانی بالقوه فکر نمی‌کنم، فقط می‌خواهم تلاش کنم و هر آخر هفته کاری را که می‌توانم انجام دهم.»

بخوانید: سوزی ولف می گوید انتقاد لوئیس همیلتون از فرمول 1 “کاملا درست” است.

فصل F1 2020 در جولای در گرندپری اتریش، چهار ماه دیرتر از زمان برنامه ریزی شده به دلیل همه گیری ویروس کرونا آغاز شد.

از زمان شروع مجدد، رانندگان به ابتکار F1 “We Race As One” برای مبارزه با نژادپرستی و ترویج برابری و مشارکت پیوسته اند.

اما ورشتاپن یکی از بسیاری از رانندگانی است که در حمایت از جنبش Black Lives Matter در برابر مسابقات زانو نزنند.

در توییتر پست کنید او قبل از مسابقه اول گفت: “من بسیار متعهد به برابری و مبارزه با نژادپرستی هستم. اما معتقدم که هرکسی حق دارد در زمان خودش و به نحوی که مناسب او باشد، اظهار نظر کند. من این کار را نمی کنم. امروز زانوهایم را بگیر اما به انتخاب های شخصی که هر راننده می کند احترام می گذارم و از آن حمایت می کنم.”

رانندگان F1 از جنبش Black Lives Matter قبل از گرندپری بریتانیا حمایت می کنند.

همیلتون، اولین و تنها قهرمان سیاهپوست جهان در تاریخ 70 ساله این ورزش، از این ورزش انتقاد کرده و گفته است که در مبارزه با نژادپرستی رهبری وجود ندارد.

ورشتاپن در پنج مسابقه در هر فصل گفت که با وجود اینکه کمپین به خوبی پیش می رود، کارهای بیشتری باید انجام شود.

“از نظر نحوه بیان ما واقعا خوب پیش می رود، اما، البته، در پایان روز به اقدامات نیز مربوط می شود. ما همچنان حمایت خود را نشان می دهیم، زیرا فکر می کنم همه حمایت می کنند، که بسیار مهم است. و البته زمان به ما خواهد گفت که قرار است چه اتفاقی بیفتد.”

وقتی از وی پرسیده شد که آیا او و سایر رانندگان در مورد این کمپین با همیلتون صحبت کرده‌اند، ورشتاپن گفت: “البته ما در مورد آن صحبت می‌کنیم. ما جلسات توجیهی رانندگان داریم، اما البته ما نیز می‌مانیم، زیرا همه ما اعضای GPDA (رانندگان جایزه بزرگ) هستیم. اتحادیه).”

“همه بسیار باز هستند و همه بسیار حمایت می کنند و همه دقیقاً همان چیزی را می خواهند. من فکر می کنم لوئیس از آن قدردانی می کند، و این فقط لوئیس نیست که باید قدر آن را بداند، بلکه کل جهان است. این کاری است که ما انجام می دهیم، ما فقط تلاش می کنیم. حمایت خود را نشان دهیم.”

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

تماس با ما