مکس ورشتاپن با قهرمانی در گرندپری ایتالیا به پنجمین برد متوالی خود دست یافت

این پنجمین برد متوالی ورشتاپن و اولین پیروزی او در گرندپری ایتالیا بود – به خشم طرفداران فراری که مونزا را پر کرده بودند و به پیروزی لکلرک امیدوار بودند.

این مرد هلندی اکنون با 116 امتیاز در صدر جدول رانندگان قرار دارد و می تواند در مسابقه بعدی در سنگاپور عنوان قهرمانی را کسب کند.

صدای بوس در اطراف مونزا پیچید، زیرا مسابقه یکشنبه پشت یک خودروی ایمنی پس از توقف دنیل ریکاردو در پیست با پنج دور باقی مانده به پایان رسید.

این بدان معنی بود که لکلرک که پس از توقف اضافی از ورشتاپن عقب افتاد، نتوانست در مراحل پایانی با حریف خود روبرو شود.

اما در طول مسابقه، مشخص شد که ورشتاپن پس از پرش از رتبه هفتم در تور، سرعت سرسام آوری داشت.

ورشتاپن در مصاحبه‌ای پس از مسابقه گفت: «وقتی ماشین ایمنی بیرون آمد، فقط کنترل فاصله را در انتها به دست می‌گرفت. متأسفانه ما شروع مجدد را دریافت نکردیم، اما در کل دوباره روز خوبی را پشت سر گذاشتیم.

تماشاگران نگاه می کنند که ورشتاپن در مونزا روی سکو می رود.

راننده ردبول پس از در اختیار گرفتن یک قطعه جدید نیروگاه، مجبور به اجرای یک پنالتی پنج نقطه ای شد، اما او به سرعت از رانندگان بین او و لکلرک کار سبکی کرد.

او در دور پنجم جلوتر از جورج راسل مرسدس به مقام دوم رسیده بود و پس از آن که لکلرک زمانی که یک ماشین ایمنی فرضی در دور دوازدهم به میدان رفت، به مقام دوم رسید.

گرندپری هلند: مکس ورشتاپن با پیروزی خانگی قدرت خود را بر عنوان F1 تثبیت کرد

ورشتاپن خودش در دور 26 لاستیک ها را عوض کرد تا برتری را به لکلرک بدهد، که پس از 7 دور برای دومین بار پیت شد. این باعث شد تا ورشتاپن حدود 20 ثانیه پیش بیفتد و پیروزی او در نهایت با پایان یافتن مسابقه پشت خودروی ایمنی تایید شد.

ورشتاپن افزود: شروع بسیار خوب بود، من سبک فوق العاده ای داشتم. سپس می توانم به سرعت به ریتم خود برگردم و به مقام دوم برسم.

“روی لاستیک‌ها واقعاً خوب بود، امروز رانندگی کردن واقعاً سرگرم‌کننده بود، حتی اگر آنجا واقعاً گرم بود. یک روز عالی برای ما.”

یک مسابقه قوی با راسل باعث شد که او پشت سر لکلرک سکو را تکمیل کند، در حالی که کارلوس ساینز از فراری و لوئیس همیلتون از مرسدس که هر دو پس از پنالتی های واحد قدرت از پشت شبکه شروع کردند، در سراسر زمین مسابقه دادند تا چهارم و پنجم شوند.

همیلتون علیرغم عملکرد جسورانه‌اش، اکنون از نظر ریاضی قادر به کسب عنوان قهرمانی فرمول 1 نیست زیرا در جدول رده‌بندی 167 امتیاز کمتر از ورشتاپن است.

نیک دی وریس از ویلیامز، جایگزین دیرهنگام الکساندر آلبون که تحت درمان برای آپاندیسیت است، در اولین بازی خود در فرمول یک نهم شد و جایزه راننده روز را گرفت.

Braylon Mccoy

محقق حرفه ای وب. پیشگام الکل متعصب تلویزیون دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما