مک ایلروی با 6 گلوله در فدکس کاپ کسری خود را جبران کرد تا وارد تاریخ مسابقات قهرمانی تور شود.

ایرلند شمالی پس از شش بار ضربه زدن به باشگاه گلف دریاچه شرقی آتلانتا پس از اسکاتی شفلر، رتبه اول، در مسیر رسیدن به روز سرنوشت‌ساز با همان اختلاف فاصله گرفت. با این حال، از آنجایی که شفلر شماره یک جهان در 73 راند، بدترین سه راند ترکیبی خود را متحمل شد، مک‌ایلروی 66 راند کرد تا ایم سونگ جائه آمریکایی و کره‌ای جنوبی را با یک ضربه در 21 سن کمتر شکست دهد.

این بزرگترین بازگشت دور نهایی در تاریخ مسابقات قهرمانی تور بود که در سال 2008 با پنج شوت از کامیلو ویلگاس کلمبیایی در حال بهبودی بهتر بود. فقط جاستین توماس و سم برنز توانستند بر کسری بیشتر تور تمام فصل غلبه کنند و هفت شوت در مسابقات قهرمانی PGA و چالش چارلز به دست آورند. شاوب مستقیم.

پس از قهرمانی جام فدرال اکسپرس در سال‌های 2016 و 2019، پیروزی در ایست لیک باعث شد تا مک‌ایلروی از تایگر وودز – برنده مراسم افتتاحیه در سال 2007 – به عنوان تنها بازیکنی که سه بار این عنوان را کسب کرده است، پیشی بگیرد.

مک ایلروی به خبرنگاران گفت: انجام کاری در گلف که هیچ کس قبلاً انجام نداده است عالی است.

بدیهی است که تاریخچه فدکس کاپ به اندازه برخی از تورنمنت های دیگر طولانی نیست، اما اینکه سه بار به عنوان یک قهرمان از اینجا بیرون بیایم بسیار رضایت بخش است و من به آن افتخار می کنم.

مک ایلروی یک شوت در سوراخ شانزدهم بازی می کند.

مک ایلروی برای بیست و دومین پیروزی خود در تور PGA، 18 میلیون دلار جایزه دریافت کرد و پایانی پیروزمندانه را برای فصلی درخشان که با ناامیدی عظیم خدشه دار شد، تضمین کرد.

با پیروزی در جام سی جی و مسابقات آزاد کانادا، این بازیکن 33 ساله به طور مداوم با 10 نتیجه از 10 نتیجه برتر در 16 رویداد تحت تأثیر قرار گرفته است. این فرم در هیچ کجا به اندازه مسابقات اصلی مشهود نبود و مک ایلروی در هر چهار رویداد بدتر از هشتم نشد.

روری مک ایلروی در مسابقات قهرمانی BMW یک توپ ملخ کنترل از راه دور را به آب می اندازد
با این حال، مک‌ایلروی فوق‌العاده پس از دوم شدن در مسابقات مسترز در آوریل و اجازه از دست دادن پیروزی در 150مین اوپن در ژوئیه، پنجمین پیروزی مهم خود را که از زمان قهرمانی PGA در سال 2014 دنبال می‌کرد، کسب نکرد.

با مقایسه مک ایلروی کمپین با سال 2019، جایی که او سه پیروزی در این تور به دست آورد، هری دایموند فکر کرد که پایان مناسبی برای فصل است.

در هجدهمین روز از روز سبز، [Harry] مک ایلروی می گوید: «تمام گلف خوبی که امسال بازی کردی، لیاقت این را داری.

“من تمام این سال را گفتم، احساس کردم این فصل بسیار شبیه به سال 2019 است. گلف عالی بازی کردم. چند پیروزی خوب داشتم اما عنوان بزرگی نداشتم.”

مک ایلروی در جایگاه چهارم قرار می گیرد.

بازیکن عمومی؟

برای شفلر، این شکست باریک پایان دردناکی را برای فصلی استثنایی رقم زد که در آن پیروزی مسترز چهار برد و 11 رتبه برتر در تور را از آن خود کرد.

با باز شدن با 65 و 66، پیروزی آمریکایی مانند رژه ای به نظر می رسید که در آن سه بوگی در شش روز اول روز یکشنبه در را به روی مک ایلروی باز کرد، که – علیرغم باز شدن با یک بوگی – با سه پرنده در همان دویدن پاسخ داد.

یک جامپر فوق العاده از مک ایلروی در پانزدهم و سپس یک بوگی از شفلر در سوراخ بعدی تعیین کننده بود، زیرا ایرلند شمالی در شرایط مساوی برنده شد. مک ایلروی پس از یک مشت مشت جشن کوتاه، مستقیماً به سمت شفلر رفت.

مک ایلروی پس از ساختن یک مرغک در سوراخ 15 مشت خود را تلمبه می کند.

مک ایلروی گفت: “اسکاتی شفلر جایزه بهترین بازیکن سال را می برد، شکی در این نیست.”

او شاید بیشتر از من لیاقت این را دارد، او فصلی باورنکردنی را بازی کرد. او امروز بهترین های او را نداشت، من خوب بازی کردم و از آن استفاده کردم.

“این سخت است. شما واقعا نمی دانید که در هجدهم سبز چه خواهید گفت زیرا او سال بسیار خوبی را پشت سر گذاشته است، اما او برمی گردد و بازیکن بزرگی است، و من به او گفتم که قطعا آخرین باری نیست که ما می شویم.” قرار است این دعواها را در زمین گلف برگزار کنیم.”

شفلر از دوگوت در 18 گرین ضربه می زند.

شفلر علیرغم ناامیدی اش، در شکست نیز سخاوتمند بود.

او گفت: “امروز خیلی سختی کشیدم. روری فقط یک دور گلف خوب بازی کرد. او در پایان چند ضربه کلیدی را انجام داد و قطعاً شایسته پیروزی بود.”

“من سال بسیار خوبی را سپری کردم و می خواستم آن را با یک برد در اینجا به پایان برسانم، متأسفانه نتوانستم. اما در پایان روز، این یک هدیه است که برای پول اینجا هستم و گلف بازی می کنم، و من بسیار سپاسگزارم. اینجا بودن.»

Roy Christensen

متخصص اینترنت دانشجو. نینجا فرهنگ پاپ. علاقه مندان پرشور توییتر.

تماس با ما