میانگین پرداختی خودرو به سطح رکوردی رسیده است. در اینجا چیزی است که شما باید بدانید.

عرضه محدود خودروهای جدید، افزایش قیمت ها و نرخ های بهره بالا، خودروها را برای بسیاری از آمریکایی ها به طور فزاینده ای غیرقابل خرید می کند.

Kelly Blue Book در این هفته گزارش داد که میانگین قیمت معامله برای یک وسیله نقلیه جدید برای اولین بار در ژوئن به بالای 48000 دلار رسید که نزدیک به 13 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشت.

از آنجایی که نرخ بهره خودرو تحت تأثیر نرخ معیار تعیین شده توسط فدرال رزرو قرار می گیرد، با افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو برای مبارزه با تورم، پرداخت های خودکار افزایش می یابد. طبق گزارش‌های اخیر صنعت، اکثر خریدهای خودروی جدید تامین مالی می‌شوند و میانگین پرداخت ماهانه برای یک خودروی جدید اکنون حدود 700 دلار است که یک رکورد است.

جاناتان اسموک، اقتصاددان ارشد در Cox Automotive، شرکت مادر Kelley Blue Book، می‌گوید که اکنون ترکیبی از قیمت‌های بالاتر و نرخ‌های بالاتر است.

چه خبر است؟ در دسترس بودن خودروهای جدید همچنان به دلیل کمبود مداوم تراشه های کامپیوتری مورد استفاده در خودروسازی، از تقاضا عقب مانده است. سایر عوامل جهانی مانند زلزله ژاپن، قرنطینه مداوم ویروس کرونا در چین و جنگ در اوکراین نیز تولید را مختل می کنند. آقای اسماک گفت بعید است که ظرفیت برای یک سال یا حتی دو سال دیگر به طور کامل بهبود یابد. “نمایش همچنان مشکل ساز بود.”

Kelly Blue Book گفت که میانگین قیمت خودرو تا حدی در حال افزایش است زیرا افراد بیشتری برندهای لوکس را انتخاب می کنند. به گفته وب سایت Edmonds Automotive، بخش رو به رشدی از خریداران ثروتمند 1000 دلار در ماه یا بیشتر پرداخت می کنند. جسیکا کالدول، مدیر اجرایی بینش در Edmunds گفت: برای اکثر مصرف کنندگان، ارائه یک خودروی جدید “به طور فزاینده ای دور از دسترس است.”

اگرچه خریداران گزینه هایی دارند. اگر ماشینی دارید که عملکرد خوبی دارد، مدت بیشتری با آن رانندگی کنید. بن پرستون، نویسنده خودرو برای Consumer Reports گفت: “اگر می توانید، هنوز زمان خوبی برای صبر کردن است” قبل از خرید خودرو.

آقای پرستون گفت، می‌توانید از قبل برنامه‌ریزی کنید و از فروشنده بخواهید مستقیماً از خودروساز برای شما سفارش دهد. با چیزی که سفارش کارخانه نامیده می شود، می توانید مشخصات دقیق خود را انتخاب کنید، به جای اینکه مثلاً به رنگی که از آن متنفرید فقط به این دلیل که تنها ماشین موجود در منطقه است بسنده کنید. پرستون گفت که برای دریافت ماشین باید حداقل چندین ماه صبر کنید و همچنان هزینه “مقصد” را برای تحویل به فروشنده می پردازید – اما احتمالاً حاشیه های قیمت مشخص شده توسط فروشنده در قیمت برچسب را کاهش خواهید داد. .

به گفته Kelly Blue Book، اگر فوراً به یک خودرو نیاز دارید، برخی از مدل‌ها مانند خودروهای کامپکت و شاسی بلندهای جمع و جور، حدود 30 درصد کمتر از میانگین قیمت معامله فروخته می‌شوند.

خانم کالدول از ادموندز گفت که بهترین گزینه ممکن است یک ماشین دست دوم باشد که در سه ماه دوم سال جاری به طور متوسط ​​ماهیانه 555 دلار پرداخت کرده است.

اما انتظار معاملات عالی را هم نداشته باشید. قیمت خودروهای کارکرده به دلیل کمبود عرضه در بازار خودروهای جدید سر به فلک کشیده است. بر اساس سایت جستجوی آنلاین خودرو iSeeCars، قیمت ها هنوز بالاتر از قبل از همه گیری هستند، اگرچه اخیراً تا حدودی کاهش یافته است. iSeeCars دریافت که حداقل یک خودروی کوچک دست دوم، کیا ریو، با وجود قیمت های بالاتر، هنوز نسبتاً مقرون به صرفه است.

سدان ها زمانی مورد علاقه نبودند و به راحتی پیدا می شدند، اما این در حال تغییر است. تایسون گومینی، معاون داده و تجزیه و تحلیل در J.D. Power، گفت: “سندان زیادی وجود ندارد.”

آقای جومینی گفت که نرخ ها برای ایالت های مرکزی غربی معمولاً بهتر از نرخ های سواحل است، بنابراین اگر مایل به سفر هستید، ممکن است بتوانید در هزینه خود صرفه جویی کنید. یا می توانید با استفاده از دلال خودرو سعی کنید خودروی مورد نظر خود را در شرایط متفاوتی پیدا کنید.

خانم کالدول با موجودی محدودی از خودروهای نو و دست دوم گفت: «شما واقعاً باید به هر دو نگاه کنید. قیمت خودروهای جدید بالاتر از خودروهای دست دوم است، اما نرخ بهره معمولا کمتر است.

خانم کالدول گفت: اگر ماشینی را پیدا کردید که دوست دارید – نو یا کارکرده – با قیمتی که می توانید بخرید، فوراً آن را بخرید. “صبر نکن.”

یکی از ویژگی‌های جذاب بازار خودرو این است که ارزش‌های مبادله قوی هستند. خانم کالدول گفت که میانگین قیمت تجارت در ژوئن حدود 24000 دلار بود که 12 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشت.

در اینجا چند سوال و پاسخ در مورد قیمت خودرو وجود دارد:

آقای اسموک گفت که حفظ اعتبار خوب مهم است تا بتوانید واجد شرایط کمترین نرخ بهره ممکن باشید. او گفت که برخی از فروشندگان ممکن است همچنان صفر درصد سرمایه برای خودروهای جدید ارائه دهند، اما معمولاً برای واجد شرایط بودن به امتیاز اعتباری 760 یا بالاتر نیاز دارید. می توانید یک گزارش اعتباری رایگان در Annualcreditreport.com دریافت کنید.

آقای پرستون از Consumer Reports گفت، نرخ وام را بین وام دهندگان مقایسه کنید و قبل از خرید خودرو از قبل صلاحیت دریافت کنید، بنابراین می توانید نرخ دریافتی خود را در مقابل قیمت فروشنده بررسی کنید.

ادموندز می گوید، بله، و بسیاری از مصرف کنندگان این کار را انجام می دهند. بیش از یک سوم خریدارانی که در ماه ژوئن یک خودروی جدید را تامین مالی کردند، وام 73 تا 84 ماهه را انتخاب کردند – یا حدود 6 تا 7 سال. اما وام‌های طولانی‌تر معمولاً نرخ‌های بهره بالاتری دارند، بنابراین در طول زمان بیشتر پرداخت خواهید کرد، حتی اگر پرداخت‌ها آسان‌تر باشد. و با وام های طولانی تر، خطر وارونه شدن آن بیشتر است، به این معنی که ارزش خودرو کمتر از موجودی وام خواهد بود. به عبارت دیگر، اگر مجبور شوید قبل از پرداخت بدهی، ماشین را بفروشید، ممکن است بدهکار باشید.

به گفته بانک فدرال رزرو نیویورک، نرخ پیش‌فرض بدهی‌های مصرف‌کننده، از جمله وام‌های خودرو، پایین باقی می‌ماند، اما در سه ماهه اول سال «متوسط» افزایش یافت. کریستن هولت، مدیر عامل GreenPath Financial Wellness، یک آژانس مشاوره اعتباری غیرانتفاعی که مقر آن در دیترویت است، گفت: اگر برای پرداخت مشکل دارید، با وام دهنده خود تماس بگیرید تا در مورد گزینه های پرداخت صحبت کنید.

اگر مشکل کوتاه‌مدت باشد، ممکن است بتوانید پرداخت‌ها را تا زمانی که وضعیت مالی‌تان حل می‌شود به تعویق بیندازید. با افزایش ارزش خودرو، احتمالاً می توانید خودروی خود را بفروشید و بدهی خود را بپردازید، سپس یک مدل مقرون به صرفه خریداری کنید – اگر می توانید آن را پیدا کنید. برای اکثر آمریکایی ها، رفت و آمد به محل کار بدون ماشین دشوار است، مگر اینکه از خانه کار کنید یا در نزدیکی شهری با حمل و نقل عمومی خوب زندگی کنید. اگر نرخ وام بالا است، می توانید برای تامین مالی مجدد اقدام کنید. خانم هولت گفت که برخی از اتحادیه های اعتباری برنامه هایی با بهره کم ارائه می دهند.

Drake Beck

کارشناس سفر. خالق دوستانه نویسنده هیپستر دوست. دانش آموز عمومی.

تماس با ما