میل جنسی کم؟ این داروهایی که هر روز مصرف می‌کنید می‌توانند دلیل آن باشند!

توسط ANI

دهلی نو: سکس. کلمه ای که ارزشش بیشتر از آن است که بتوان آن را بیان کرد! ما دوست داریم در مورد آن صحبت کنیم، آن را بشنویم یا به روش “شیرین” خود انجام دهیم. سکس بهترین راه برای احساس هوس شریک زندگی و عشق ورزی در صمیمی ترین مکان هاست. میل جنسی یا میل جنسی با داشتن یک تجربه جنسی عالی همراه است. با این حال، هم مردان و هم زنان در معرض علاقه کم یا کامل به رابطه جنسی هستند. عوامل داخلی و خارجی متعددی باعث کاهش میل جنسی می شوند که مهم ترین آنها داروها، چه با نسخه و چه مواد مخدر هستند. در اینجا لیستی از 7 دارویی است که میل جنسی شما را کاهش می دهد (متاسفانه).

داروهای مسکن: مسکن های بدون خطر بیشتر از درد، میل جنسی شما را از بین می برد. مسکن‌ها برای کاهش تولید تستوسترون و هورمون‌های مختلف مهم برای ترجیح جنسی در مردان و زنان شناخته شده‌اند.

داروهای ضد افسردگی: این داروها برای درمان افسردگی استفاده می شوند و به عنوان کشنده میل جنسی شناخته می شوند. علائمی که بیشتر با داروهای ضد افسردگی مرتبط با از دست دادن میل جنسی همراه است شامل از دست دادن علاقه به رابطه جنسی، تاخیر در ارگاسم، تاخیر در انزال یا عدم ارگاسم، اصلا انزال و اختلال نعوظ در مردان است.

قرص های ضد بارداری: وقتی زنان از قرص‌های ضدبارداری یا قرص‌های ضدبارداری استفاده می‌کنند، می‌توانند سطح هورمون‌های جنسی را که بر میل جنسی و میل جنسی تأثیر می‌گذارند، کاهش دهند. بنابراین، قرص های ضد بارداری برای زندگی جنسی کمتر مفید هستند.

استاتین ها و فیبرات ها: این داروها در درجه اول برای درمان کلسترول بالا استفاده می شوند، اما ممکن است به طور قابل توجهی با تولید تستوسترون، استروژن و سایر هورمون های جنسی تداخل داشته باشند. برخی از مطالعات در مورد عوارض جانبی استاتین ها و فیبرات ها نشان داده اند که هر دو دسته از داروها می توانند باعث اختلال نعوظ شوند.

آرام بخش بنزودیازپین ها: بنزودیازپین ها که به عنوان آرام بخش شناخته می شوند، برای درمان اضطراب، بی خوابی و اسپاسم عضلانی استفاده می شوند. خواص آرام بخش بنزودیازپین ها بر میل جنسی، برانگیختگی و احساس تأثیر می گذارد. آنها همچنین می توانند تولید تستوسترون را با عوارض جانبی مانند ارگاسم ضعیف، مقاربت دردناک، مشکلات انزال و اختلال نعوظ مختل کنند.

داروهای فشار خون: با فشار خون بالا، فرد می تواند ناتوانی جنسی را تجربه کند. با این حال، نکته شگفت انگیز این است که داروهای مورد استفاده برای درمان این بیماری نیز می توانند مشکلات جنسی را افزایش دهند. با استفاده از داروها، مردان کاهش میل جنسی را تجربه می کنند که بر نعوظ و انزال تأثیر می گذارد. در زنان، می تواند باعث خشکی واژن، کاهش میل و مشکل در رسیدن به ارگاسم شود.

آنتی هیستامین ها: این عمدتا برای کنترل علائم مرتبط با آلرژی، مانند عطسه مداوم و آبریزش بینی استفاده می شود. این می تواند عواقب جدی مانند اختلال نعوظ یا مشکلات انزال در مردان داشته باشد، در حالی که زنان خشکی واژن را تجربه می کنند.

(سلب مسئولیت: به جز عنوان، این خبر توسط کارکنان Zee News ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است. اطلاعات ارائه شده در اینجا بر اساس اطلاعات عمومی است. لطفاً از توصیه های پزشکی استفاده کنید. ZEE NEWS این را تأیید نمی کند.)

Kendrick Patel

پیشگام مادام العمر الکل. پزشک بیکن. گورو معمولی تلویزیون نرد قهوه. عاشق توییتر. کاوشگر آماتور

تماس با ما