مین ها و موشک های شجاع برای کمک به جمعیت آواره در اوکراین

قبل از سپیده دم 24 فوریه، خارکف ضربه شدیدی خورد. در عرض 24 ساعت، نیروهای روسیه به حومه شمالی، تنها 30 کیلومتر از مرز اوکراین و روسیه رسیدند. ارتش متجاوز اگرچه از تعداد نیروهای اوکراینی بیشتر بود، نتوانست وارد شهر شود.


تانیا پس از دو ماه جنگ همه جانبه از خارکف فرار کرد.

تانیا 21 ساله که خانه ای موقت در منطقه ایوانو-فرانکیفسک پیدا کرد و در تابستان شرکت کرد، می گوید: “من اهل خارکف هستم، از بزرگترین منطقه مسکونی اوکراین – سالتیوکا، جایی که حدود 400000 نفر قبل از جنگ زندگی می کردند.” مدرسه ای که توسط آژانس مهاجرت سازمان ملل متحد (IOM) برای رهبران جوان از میان آواره ها و اعضای جوامع میزبان اداره می شود.

“به مدت دو هفته، من و خانواده ام حتی برای یک دقیقه ایستگاه مترو را ترک نکردیم. مترو به پناهگاه اصلی بمب برای مردم محلی تبدیل شد. من نمی خواستم شهر را ترک کنم زیرا پدربزرگ و مادربزرگم پشت سر ماندند. اما وقتی آنها را ترک کردند. در خارکف نزد ما آمد، تصمیم گرفتم از جنگ فرار کنم.

بر اساس نظرسنجی اخیر سازمان بین المللی مهاجرت، حدود 28 درصد از 6.8 میلیون آوارگان داخلی اوکراین (آوارگان داخلی) از منطقه خارکف گریخته اند. نیازهای بشردوستانه کسانی که ماندن را انتخاب کردند، یا نتوانستند فرار کنند، بسیار زیاد است.


سازمان های غیردولتی کمک های IOM را نه تنها به جوامع، بلکه مستقیماً به افرادی که به ویژه آسیب پذیر هستند، ارائه می کنند.

منبع احیای سازمان های غیردولتی

سازمان های غیردولتی کمک های IOM را نه تنها به جوامع، بلکه مستقیماً به افرادی که به ویژه آسیب پذیر هستند، ارائه می کنند.

در ماه مه، این شهر اولین کاروان کمک های بشردوستانه را از سازمان بین المللی مهاجرت با اقلام بسیار مورد نیاز برای افرادی که در پناهگاه ها و بیمارستان ها اقامت می کنند و همچنین جوامع صعب العبور در مناطق تحت کنترل اوکراین دریافت کرد.

سرحی، رئیس منبع احیا توضیح می‌دهد: «ساکنان محلی به چراغ‌های خورشیدی نیاز دارند، زیرا هیچ روشنایی، تشک و پتو که در آن هوا مرطوب و سرد است، ابزاری برای تعمیرات جزئی خانه‌های آسیب‌دیده‌شان، و لوازم بهداشتی وجود ندارد. از بزرگترین سازمان های غیردولتی، مقامات دولتی در منطقه و شریک اجرایی سازمان بین المللی مهاجرت در منطقه خارکف.

در ماه های ابتدایی جنگ، روز کاری تیم منبع احیا از ساعت 6 صبح شروع و در ساعت 15 به پایان می رسید، زمانی که منع رفت و آمد و رفت و آمد در سطح شهر ممنوع شد. محل انبارها به دلیل گلوله باران شدید، موشک و حملات هوایی چندین بار باید تغییر می کرد.

همه رانندگان با رفتن به این منطقه خطرناک موافقت نکردند. از آن زمان اوضاع تشدید شده است، تعداد تلفات در حال افزایش است، اما هیچ کس در تیم خارکف را ترک نکرده است. آنها ژاکت های پوسته پوسته و کلاه ایمنی می پوشند تا به کسانی که بیشتر نیاز دارند کمک های IOM ارائه کنند.


نادیا (راست) در جریان بمباران شدید منطقه خارکف در شرق اوکراین متوجه شد که باردار است.

منبع احیای سازمان های غیردولتی

نادیا (راست) در جریان بمباران شدید منطقه خارکف در شرق اوکراین متوجه شد که باردار است.

هیچ چیز زنده نمی ماند

نادیا که در حال حاضر در حومه خارکف زندگی می کند، مدت کوتاهی پس از اطلاع از بارداری خود در ماه مارس، به دلیل بمباران شدید از خانه خود در شهر درهاچی گریخت.

او به یاد می آورد: «اکنون چیزی در الدرهاشی زنده نمانده است. اینجا هم بمباران می شود، اما نه با همان نیرویی که در شهر من وجود دارد؛ سپس، وقتی موشک به مدرسه ای در نزدیکی اصابت کرد، دوباره حرکت کردیم.

منبع احیا کمک های بشردوستانه تخصیص یافته از سازمان بین المللی مهاجرت را مستقیماً به خانه موقت او آورد زیرا حرکت زن باردار در شهر ناامن دشوار بود.

سخت ترین بخش کار این تیم کمک به جوامعی است که از اشغال روسیه فرار کرده اند. اگرچه پاکسازی منطقه پس از بازپس گیری آن توسط نیروهای اوکراینی زمان می برد، سازمان های غیردولتی در تلاش هستند تا در اسرع وقت به افرادی که بیشتر به آن نیاز دارند دسترسی پیدا کنند.

برخی از سکونتگاه ها تا حد زیادی ویران شدند. یک منبع از تیم احیا، با اشاره به دو شهر در منطقه کیف که در آغاز جنگ توسط روسیه اشغال شده بود، می‌گوید که در آن‌ها شواهد حاکی از نقض گسترده حقوق بشر علیه غیرنظامیان است. استثمار، آدم ربایی برای باج، سرقت، قلدری، شکنجه و تجاوز جنسی و سوء استفاده جنسی از زنان، کودکان، سالمندان و مردان.


کمک IOM به جوامع آسیب دیده در سراسر استان خارکف، اوکراین می رسد.

منبع احیای سازمان های غیردولتی

کمک IOM به جوامع آسیب دیده در سراسر استان خارکف، اوکراین می رسد.

‘همه چیز تغییر کرده است’

کارکنان بشردوستانه به مردم محلی کمک می کنند و قربانیان خشونت های مربوط به درگیری را شناسایی می کنند. همه آنها می توانند برای توانبخشی جسمی و روانی به مرکز IOM مراجعه کنند.

اخیراً، خارکف پذیرای تعداد فزاینده ای از افراد بی خانمان است که از مناطق همسایه دونتسک و لوهانسک فرار می کنند. علیرغم وضعیت امنیتی، حتی ساکنان خارکف نیز با امید فراوان به خانه بازمی گردند.

سرحی که خانه اش در اثر بمباران آسیب دیده است، می گوید: «آنها می خواهند این مکان را بازسازی کنند، اما همه چیز تغییر کرده است. زیرساخت‌ها آسیب دیده، خانه‌ها ویران شده، هیچ کاری وجود ندارد و بخشی از منطقه همچنان در اشغال است. نیروهای روسی تلاش می‌کنند به شهر نزدیک شوند، تهدید همچنان ادامه دارد و بمباران بی‌نظم ادامه دارد.

به گفته مقامات، در 181 روز گذشته بیش از 1000 غیرنظامی از جمله 50 کودک در منطقه خارکف کشته شدند و این تعداد ممکن است افزایش یابد. آرامش در اینجا فریبنده است و وضعیت می تواند در یک چشم به هم زدن تغییر کند.

در یک شب، در 18 اوت، 21 غیرنظامی در نتیجه حمله موشکی به یک منطقه مسکونی کشته و 44 نفر زخمی شدند. با این حال، مانند 79 سال پیش، مردم محلی به سرزمین خود و عدالت خود ایمان دارند و همان قدرت و شخصیت اجداد خود را نشان می دهند.

سرهی می گوید: “من از تیمم قدرت می گیرم. می دانم که بیشتر آنها می توانند خارکف را ترک کنند، اما ماندند. آنها اولین کسانی هستند که ژاکت و کلاه ایمنی به سر می کنند و برای کمک به دیگران می روند.”


استان خارکف در شرق اوکراین همچنان از بمباران های بی نظم رنج می برد.

منبع احیای سازمان های غیردولتی

استان خارکف در شرق اوکراین همچنان از بمباران های بی نظم رنج می برد.

Cassie Wells

حل کننده مشکل به طرز خشمگینانه ای فروتن. ماون فرهنگ پاپ استاد عمومی موسیقی. متعصب وب هیپستر پسند. ارتباط دهنده.

تماس با ما