ناراحت کننده ترین فرود هواپیما در جهان

(سی ان ان) – زمانی که فرودگاهی در جزیره سنت هلنا در اقیانوس اطلس ساخته شد (در بالا)، در ابتدا آن را “بی فایده ترین فرودگاه جهان” نامیدند. به این دلیل که برشی باد در باند صخره در ابتدا فرود را خطرناک می کرد.

امروز این فرودگاه عملیاتی است، اما کلاس C است، به این معنی که خلبانان باید برای فرود در آنجا آموزش خاصی ببینند. این تنها فرودگاه نیست – در اینجا برخی از نفس گیرترین (اما همچنین ترسناک ترین) فرودگاه های سراسر جهان هستند.

مادیرا، پرتغال

مادیرا به خاطر فرودهای ناهموارش معروف است - که موج سواران عاشق تماشای آن هستند.

مادیرا به خاطر فرودهای ناهموارش معروف است – که موج سواران عاشق تماشای آن هستند.

Octavio Passos / Getty Images

کسانی که برای تعطیلات به مادیرا می روند، می دانند که این جزیره به دلیل فرودهای دشوارش بدنام است – و گاهی اوقات اصلاً فرود نمی آید. نزدیکی فرودگاه به مناطق بالاتر به معنای تلاطم و باد – گاهی شدید – در مسیر نهایی است. باند فرودگاه در دو طرف به لبه صخره ختم می شود – اما خوشبختانه پایین است و جاده ای زیر آن قرار دارد. Avgeeks به قدری به مادیرا علاقه دارند که فرودگاه یک جایگاه در کنار باند فرودگاه برای تماشای بهترین خلبانان ساخته است.

هندوستان

پروازها به Leh فقط در صبح برنامه ریزی شده است.

پروازها به Leh فقط در صبح برنامه ریزی شده است.

علمی

23 فرودگاه مرتفع دنیا چندان بلند به نظر نمی رسند…تا زمانی که متوجه شوید فرودگاه له 10682 فوت بالاتر از سطح دریا قرار دارد. اطراف آن را کوه ها احاطه کرده اند، با باند فرودگاهی کوتاه، بعد از ظهر با بادهای شدید احاطه شده اند، که به این معنی است که پروازها فقط به صبح محدود می شود. هواپیماهای پهن پیکر و هواپیماهای سنگین مجاز نیستند و همه خلبانانی که در اینجا فرود می آیند آموزش های ویژه ای می بینند.

سنت مارتین

مسافران ساحل منظره ای عالی از هواپیماهایی که در سینت مارتن فرود می آیند دارند.

مسافران ساحل منظره ای عالی از هواپیماهایی که در سینت مارتن فرود می آیند دارند.

فیلیپ لااژ/Alliance Image/Getty Images

تا زمانی که ویدیوهایی از فرود هواپیماها در سینت مارتن را نبینید، لازم نیست جلوتر باشید – رسانه های اجتماعی مملو از فیلم هایی از فرود هواپیماهای جت در فرودگاه کارائیب است. این به این دلیل است که باند فرودگاه مستقیماً به ساحل باز می گردد، به این معنی که هواپیماها در آسمان فرود می آیند. هر چقدر هم که سرگرم کننده به نظر می رسد، خطرناک است – در سال 2017، زنی بر اثر انفجار موتور هواپیما در حالی که به همراه سایر گردشگران لباس شنا از حصار فرودگاه آویزان بود کشته شد. برای کسانی که در هواپیما هستند، برخاستن کمی ترسناک تر از فرود است – زیرا شما مستقیماً به سمت بالای کوه پشت فرودگاه حرکت می کنید.

پارو، بوتان

هواپیماها فقط در روز می توانند در پارو فرود بیایند.

هواپیماها فقط در روز می توانند در پارو فرود بیایند.

اندرو پین / عالمی

پارو تنها فرودگاه بین‌المللی بوتان است که در ارتفاع ۷۳۶۴ فوتی از سطح دریا واقع شده است – با این حال خلبانان کمی اجازه فرود در آنجا را داشته‌اند، بنابراین این رویکرد دشوار است. فرود فقط در شرایط دید خوب مجاز است (برای شروع، نور روز) زیرا رادار وجود ندارد، بنابراین هواپیماها باید رویکرد دستی داشته باشند. آنها همچنین باید بین تپه ها و خانه ها قبل از خم شدن روی باند فرودگاه ببافند.

لندن سیتی، بریتانیا

هواپیماها قبل از فرود شدید در لندن در اطراف اسکله کاناری شیرجه می زنند.

هواپیماها قبل از فرود شدید در لندن در اطراف اسکله کاناری شیرجه می زنند.

دیوید گدارد / گتی ایماژ

پرواز درست بر فراز پایتخت برای فرود این روزها احساس غیرمعمولی است، اما وقتی به شهر لندن می‌آیید، در اطراف آسمان‌خراش‌های شهر لندن پرسه می‌زنید، در اطراف Canary Wharf قدم می‌زنید و با چنین زاویه‌ای شیب دار در آنجا فرود می‌آیید. این احساسی است که شما در هلیکوپتر هستید. برخاستن به همان اندازه مقوی است.

فرودگاه ملی ریگان، ایالات متحده آمریکا

هواپیماها هنگام فرود در فرودگاه رونالد ریگان بر فراز آسمان پایتخت پرواز می کنند.

هواپیماها هنگام فرود در فرودگاه رونالد ریگان بر فراز آسمان پایتخت پرواز می کنند.

سواران / بلومبرگ / گتی ایماژ

در ژوئن 2021، هنگامی که یک هواپیمای خطوط هوایی Frontier از باند فرودگاه رونالد ریگان در پایتخت خارج شد، یکی از مسافران آن را “کمی ترسناک” توصیف کرد. اما برای خزیدن در اینجا لازم نیست در هیچ حادثه ای قرار بگیرید – هواپیماهای با چرخش تند در حال نزدیک شدن به رودخانه پوتوماک هستند تا با باند فرودگاه هماهنگ شوند و اجتناب از مناطق پرواز ممنوع در اطراف شهر، این کار را برای خلبانان دشوار می کند.

اینسبروک، اتریش

فرود در اینسبروک دشوارتر از آن چیزی است که برای مسافران به نظر می رسد.

فرود در اینسبروک دشوارتر از آن چیزی است که برای مسافران به نظر می رسد.

رابرت بوشل / عالمی

در آغوش کوه ها، پایتخت تیرول یک مقصد اسکی عالی است – و یک پرواز عالی. یا بهتر بگویم، مناظر. چالش خلبانان به شیوه ای متفاوت عالی است. هواپیماها باید بر فراز قله‌ای به ارتفاع نزدیک به 8000 فوت شیرجه بزنند، با بادهایی که از کوه‌ها سرازیر می‌شوند مقابله کنند، و بسته به جهت بادها، حتی ممکن است برای مانور دادن به موقعیتی برای فرود در دره نیاز به خم شدن شدید داشته باشید.

Congonhas، برزیل

Congonhas در مرکز شهر سائوپائولو واقع شده است.

Congonhas در مرکز شهر سائوپائولو واقع شده است.

عکس های مطبوعاتی / عالمی

فرودگاه شهری سائوپائولو قبلاً مشکل فاضلاب داشت – مشکلی به قدری جدی که در سال 2007 باعث تصادف مرگبار شد. پس از آن، باند فرودگاه برای اصلاح این مشکل دوباره روکش شد، اما فرود آمدن در اینجا هنوز هم بسیار پر مو است. تنها چند مایل دورتر از مرکز شهر – که در سائوپائولو به این معنی است که هنوز مرکز شهر است – تک آمفی تئاتری که در دهه 1930 افتتاح شد، توسط پراکندگی شهری احاطه شده است، به این معنی که تا آخرین لحظه بر فراز ساختمان های آپارتمانی و پشت بام ها پرواز خواهید کرد.

لوکلا، نپال

لوکلا با باند کوتاهش و سقوط خطرناکش در انتها، شهرت بدی دارد.

لوکلا با باند کوتاه و سقوط خطرناک در انتها، شهرت بدی دارد.

مارکوس تومنیوس / عالمی

کوه ها، قیچی باد، باند فرودگاه کوتاه – لوکلا همه چیز را دارد. که اغلب خطرناک ترین فرودگاه جهان نامیده می شود، ورودی اورست، در کوه های نپال، باند آن بر روی یک شیب بین کوه ها – فقط 1729 فوت – قرار دارد که مستقیماً به صخره در انتهای آن فرود می آید. برای کمک به کاهش سرعت هواپیما، آنها به سمت بالا متمایل می شوند. همچنین جایی برای محاصره وجود ندارد – اگر هواپیما در حال فرود نهایی باشد، باید فرود بیاید. با این حال، مناظر کوه در راه پایین باورنکردنی است.

سنت هلنا

فرودگاه سنت هلنا وقتی متوجه شد که برشی باد در محل صخره‌اش فرود هواپیماها را دشوار کرده است، خبرساز شد.

فرودگاه سنت هلنا وقتی متوجه شد که برشی باد در محل صخره‌اش فرود هواپیماها را دشوار کرده است، خبرساز شد.

سیمون بنیامین / عالمی

شما احتمالاً در یک سواری پر دست انداز در سنت هلنا خواهید بود. برش باد مرتبط با یک فرودگاه کنار صخره به این معنی است که هواپیماها هنگام فرود، وزش خوبی دارند. به مناظر دشت لانگ‌وود، جایی که ناپلئون تبعید شد، و پایتخت کوچک جیمزتاون، که در شکاف دره‌ای با یک بندر ساخته شده است، نگاه کنید. در ابتدا فقط برای هواپیماهای کوچک برنامه ریزی شده بود، باند فرودگاه برای جا دادن یک هواپیمای 757 گسترش یافته است.

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما