ناسا اولین پرواز آزمایشی موشک نیومون را به دلیل مشکل موتور لغو کرد

کیپ کاناورال: نشت سوخت و سپس مشکل موتور در طول آماده‌سازی نهایی برای برخاستن، ناسا را ​​بر آن داشت تا پرتاب موشک جدید خود به ماه Artemis I را در روز دوشنبه در یک پرواز باج‌گیری با سه عروسک آزمایشی متوقف کند. پرتاب بعدی حداکثر تا روز جمعه انجام نخواهد شد.

با نزدیک شدن به دقایق گرانبها، ناسا بارها متوقف شد و شروع به سوخت گیری موشک سیستم پرتاب فضایی با نزدیک به یک میلیون گالن هیدروژن و اکسیژن کرد که توسط نشت هیدروژن بسیار انفجاری در همان نقطه ای که نشت را در حین تمرین مشاهده کرد، فوق خنک شد. دوباره در بهار

به گفته مقامات، ناسا زمانی که نتوانست یکی از چهار موتور اصلی موشک را به درستی خنک کند، با مشکل جدیدی مواجه شد. مهندسان پس از اعلام راه اندازی به کار بر روی جمع آوری داده ها و شناسایی منبع مشکل ادامه دادند.

این موشک قرار است در ماموریتی به پرواز درآید تا کپسول خدمه را در مدار اطراف ماه قرار دهد. این پرتاب نقطه عطفی در تلاش آمریکا برای بازگرداندن فضانوردان به سطح ماه برای اولین بار از زمان پایان برنامه آپولو در 50 سال پیش است.

فضاپیمای 322 فوتی (98 متری) قدرتمندترین موشکی است که ناسا تا به حال ساخته است و حتی از Saturn 5 که فضانوردان آپولو را به ماه می برد، بهتر عمل می کند.

دررول نیل، مفسر پرتاب، در مورد اینکه چه زمانی ممکن است ناسا تلاش دیگری برای پرتاب انجام دهد، گفت که این موضوع هنوز در حال تجزیه و تحلیل است و “ما باید منتظر باشیم و ببینیم که از داده های آزمایشی آنها چه می شود.”

هیچ فضانوردی در داخل کپسول اوریون این موشک وجود نداشت. در عوض، آدمک‌های آزمایشی مجهز به حسگرهایی برای اندازه‌گیری ارتعاش، تشعشعات کیهانی و سایر شرایط، به مأموریت شش هفته‌ای متصل شده‌اند که قرار است در اکتبر با اسپری کپسولی در اقیانوس آرام به پایان برسد.

با وجود اینکه هیچ کس در هواپیما نبود، هزاران نفر برای دیدن موشک در حال پرواز در ساحل ازدحام کردند. انتظار می‌رفت که کامالا هریس، معاون رئیس‌جمهور در میان افراد VIP حضور داشته باشد.

این پرتاب، زمانی که اتفاق بیفتد، اولین پرتاب در برنامه اکتشاف ماه ناسا برای قرن بیست و یکم خواهد بود که آرتمیس به نام خواهر دوقلوی افسانه ای آپولو نامگذاری شده است.

با فرض اینکه آزمایش به خوبی انجام شود، فضانوردان سوار دومین پرواز می شوند، دور ماه پرواز می کنند و به زودی در سال 2024 باز می گردند. این می تواند با فرود دو نفره روی ماه تا پایان سال 2025 دنبال شود.

مشکلاتی که روز دوشنبه مشاهده شد یادآور دوران شاتل فضایی ناسا بود، زمانی که نشت سوخت هیدروژن شمارش معکوس و آخرین پرتاب از یک سری پرتاب در سال 1990 را مختل کرد.

بعداً در صبح، مقامات ناسا همچنین آنچه را که می ترسیدند ترک یا نقص دیگری در مرحله اصلی – مخزن بزرگ نارنجی سوخت حاوی چهار موتور اصلی – کشف کردند، اما بعداً گفتند که به نظر می رسد فقط تجمع یخ باشد.

مدیر پرتاب چارلی بلکول تامپسون و تیمش نیز باید با یک مشکل ارتباطی مربوط به کپسول Orion دست و پنجه نرم می کردند.

مهندسان به سرعت متوجه تأخیر 11 دقیقه ای در خطوط ارتباطی بین کنترل پرتاب و اوریون شدند که اواخر یکشنبه ظاهر شد. اگرچه این مشکل تا صبح دوشنبه حل شده بود، ناسا باید پیش از متعهد شدن به پرتاب علت این اتفاق را دریابد.

Nylah Rasmussen

قادر به تایپ با دستکش بوکس نیست. گیک الکل. دانشجوی بی عذرخواهی ایجاد کننده. کاوشگر بسیار جذاب تلویزیون نینجا. علاقه مند به وب معمولی معتاد آبجو

تماس با ما