نانسی پلوسی در تایوان: هواپیمای نیروی هوایی ایالات متحده به بیشترین ردگیری پروازی تبدیل شده است

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا شامگاه سه‌شنبه وارد تایوان شد، اقدامی که ضربه بزرگی به آرمان‌های ژئوپلیتیک چین تلقی می‌شود. با انجام این کار، او به عالی‌ترین مقام آمریکایی تبدیل می‌شود که از جزیره خودگردانی که چین ۲۵ سال است مدعی آن شده است، بازدید کرده است. زمانی که پلوسی از کوالالامپور وارد تایوان شد، هواپیمای دارای رجیستر SPAR19 به پر رهگیری ترین هواپیما در جهان تبدیل شد. سفر پلوسی تنش های فزاینده ای را بین چین و ایالات متحده افزایش داده است زیرا ارتش آسیا ممکن است ادعا کند تایوان بخشی از خاک این کشور است و در صورت لزوم با زور ضمیمه می شود و بازدید مقامات دولتی خارجی به عنوان به رسمیت شناختن حاکمیت جزیره تلقی می شود.

چین نسبت به “اقدامات محکم و قوی” در صورت ادامه سفر پلوسی هشدار داده است. SPAR19 یک هواپیمای نیروی هوایی ایالات متحده است که از کوالالامپور به تایوان برخاست و احتمالا حامل نانسی پلوسی بود. به گفته وب‌سایت ردیابی پرواز FlightRadar24، تعداد بیشتری از کاربران اینترنتی پرواز نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا را بیش از هر هواپیمای دیگری در تاریخ این سایت ردیابی کرده‌اند.

به گفته FlightRadar24، نزدیک به 300000 کاربر هر مرحله از “SPAR19” هواپیمای بوئینگ C-40C که توسط نیروی هوایی ایالات متحده اداره می شود را دنبال می کنند. در حالی که هیچ تایید رسمی مبنی بر حضور پلوسی در هواپیما وجود نداشت، او زودتر در تایوان فرود آمد و تایید کرد که او در واقع مسافر SPAR19 است که در ساعت 22:44 در تایوان فرود آمد.

پرواز SPAR19 حدود ساعت 3:40 بعد از ظهر از فرودگاه سوبانگ در کوالالامپور بلند شد و به سمت شرق به سمت جزیره بورنئو حرکت کرد و در نزدیکی شهر مانادو در اندونزی پرواز کرد و سپس به سمت شمال به سمت فیلیپین حرکت کرد – از دریای چین جنوبی دور شد.

بر اساس داده های FlightRadar24، 10 پرواز جهان که بیشترین ردیابی را دارند به تایوان می روند. دومین هواپیمای پر ردیابی روز سه شنبه پس از SPAR19، پرواز خطوط هوایی چین از جاکارتا به تایپه بود که نزدیک به 20000 دنبال کننده داشت.

FlightRadar24، یک وب سایت محبوب ردیابی هواپیما، معمولاً چندین هزار کاربر دارد که هواپیماهای مورد علاقه را ردیابی می کنند – از جمله حوادث اضطراری یا پروازهای افتتاحیه. ایان پچنک، سخنگوی FlightRadar24، گفت که هواپیمای USAF جزو پنج هواپیمای ردیابی شده است که تا به حال در سایت بوده است.

قبل از SPAR19، اولین پرواز ردیابی شده یک پرواز تجاری بود که حامل سیاستمدار مخالف روسی الکسی ناوالنی بود که پس از انجام اقدامات درمانی پس از تلاش برای مسمومیت یک مظنون در حال سفر بود.

با ورودی رویترز

Patrick Hodges

کاوشگر دوستانه استاد موسیقی مغرور. درونگرای افراطی کارشناس سفر. نویسنده. متعصب غذای بی عذرخواهی

تماس با ما